Szerző Téma: DSC PC1616 kommunikációs probléma  (Megtekintve 12945 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#42 2013. Június 19. - 21:57:43
0
Köszönöm, és elnézést a sok kérdésért :)
előzmény: Lacy #41

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#41 2013. Június 19. - 21:00:02
0
Jaj cukorfalatkám vagy :) mittomén mennyié már nem tegnap volt
amúgy http://www.aletti.hu/
előzmény: NoRbEe_Sly #40

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#40 2013. Június 19. - 20:43:48
0
És hol? merre? mennyiért?
előzmény: Lacy #39

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#39 2013. Június 19. - 19:15:38
0
én 1864-et már vettem csak panel verzióban
előzmény: NoRbEe_Sly #38

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#38 2013. Június 19. - 19:06:55
0
Érdeklődni szeretnék, hogy földi halandó vásárolhat valahol csak simán központ panelt (PC 1616)?
A pár héttel ezelőtti villámlásoknál 2 rendszerembe is belecsapott a villám, és a kommunikátora behalt.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#37 2013. Április 03. - 19:28:07
0
Igen, ez a szoftveres reset nagyon is valószínű, így, hogy mondod, bár őszintén szólva nekem ez még sosem jutott eszembe. Ha ez valóban így működik, akkor biztos vagyok benne, hogy amikor a DLS bontja a kapcsolatot, akkor ugyanúgy elvégzi a resetet.
előzmény: L. Pásztor #36

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#36 2013. Április 03. - 16:56:17
0
Szerintem egyes központoknál azon múlik, h csinál-e resetet vagy nem.
Ha benne van a szoftban h pogramozás után szoftver reset, akkor biztosan nem kell resetelni.
A program végi resetet látható módon egyedül csak a 4010-nél tudtam megfigyelni, ugyanis amikor az LCD-ről (csak LCD-t használunk) kb. fél mp-re eltűnik minden karakter, na az a szoft reset.
Ha a reset valamelyik szoft verzióban kimarad, na ott lehet gond ... ott kell(het) kézzel táp-elvenni.

Ami még ide tartozik, h itt nálunk mindig csak néhány mem. helyet kell átütni, pl. tel. szám, üf kód, kommunikációs forma, vonalfigyelés, és általában ennyi is. Ez minden esetben kézzel megy, nálunk nincs letöltés.

Letöltésnél nem tom mi van ... ott lehet, ha befejezi a letöltést, akkor van egy master reset ...
előzmény: kero #35

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#35 2013. Április 03. - 15:03:28
0
Nem szereltem, 99%-ban MA GSM-et használok.
 
A gyanús az, hogy mintha azt írtad volna, hogy hallod, hogy kattan a relé a panelen.
És a távfelügyeleten érkezik hívás? Vagy már az se működik?
Bejön a hívás, csak nem azonosítható?
 
"L.Pásztor": amit az újraindításról írtál, abban biztosan igazad van, én valóban nem szoktam ilyen gyakorisággal újraprogramozni a központokat. Mindenesetre nekem még az életben nem fordult elő, hogy egy DSC-nél programozás után ne működött volna az amit beleírtam, ezért írtam azt, amit.
 
 
 
 
@Kero esetleg szereltél már DSC1616-ot RF030-UM rádióval?
Ahol az eredeti probléma volt ma volt kinnt a rendszer telepítője, központ panelt cserélt és ugyanúgy nem megy a kommunikáció :(
Amiket leírtál az mind programozva van és mégsem indul a panel :/ 4 jegyű rendszer azonosítónál az utolsó 2 számjegy FF?
előzmény: kero #24


előzmény: vlezlee #28

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#34 2013. Április 03. - 09:35:50
0
Jogos. Ebben igazad van. Tényleg nem sokat számít 600 ohmon. Sőt tettem már bele a GSM-et én is központdobozba antennástul, de ennek ellenére megpróbálnám a rádiót és antennáját távolabb vinni. Meg alapvető, hogy egy másik rádiót is kipróbálni.
előzmény: L. Pásztor #33

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#33 2013. Április 03. - 08:51:10
+1
Az előbb írtam, (bocs, ha félreérthető voltam a labor-szleng miatt) a 600 Ohmon egy 2W-os adótól egyáltalán nem tud indukálódni nagyfreki !  A 600 Ohmon ahhoz mellette kilowattok kellenének !

Egy nagy-impedanciás bemenet az más, pl. 100kOhm felett már indukálódik ez-az, és azt (általában) meg is lehet fogni hidegítő kondikkal. De a 600 Ohm a MHz-eknek rövidzár ... ott nem lesz semmi.

Ha a 2W-os adó antennáját beteszed a központ belsejébe, az okozhat gondot, de ott sem a 600 Ohmon, hanem a kp. nagyimpedanciás analóg köreiben vagy a processzor busz és környezetében indukálhat zavart.

PS:

Nem jujjgatni !!! Nem egy szakember tette már ba a gsm-et antennástól a kp. doboz belsejébe, mert hogy a tetején csúnya volt az a kis mágneses fekete sz@r ...

előzmény: padisah #32

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!