Szerző Téma: DSC PC1616 kommunikációs probléma  (Megtekintve 12950 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#42 2013. Június 19. - 21:57:43
0
Köszönöm, és elnézést a sok kérdésért :)
előzmény: Lacy #41

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#41 2013. Június 19. - 21:00:02
0
Jaj cukorfalatkám vagy :) mittomén mennyié már nem tegnap volt
amúgy http://www.aletti.hu/
előzmény: NoRbEe_Sly #40

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#40 2013. Június 19. - 20:43:48
0
És hol? merre? mennyiért?
előzmény: Lacy #39

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#39 2013. Június 19. - 19:15:38
0
én 1864-et már vettem csak panel verzióban
előzmény: NoRbEe_Sly #38

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#38 2013. Június 19. - 19:06:55
0
Érdeklődni szeretnék, hogy földi halandó vásárolhat valahol csak simán központ panelt (PC 1616)?
A pár héttel ezelőtti villámlásoknál 2 rendszerembe is belecsapott a villám, és a kommunikátora behalt.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#37 2013. Április 03. - 19:28:07
0
Igen, ez a szoftveres reset nagyon is valószínű, így, hogy mondod, bár őszintén szólva nekem ez még sosem jutott eszembe. Ha ez valóban így működik, akkor biztos vagyok benne, hogy amikor a DLS bontja a kapcsolatot, akkor ugyanúgy elvégzi a resetet.
előzmény: L. Pásztor #36

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#36 2013. Április 03. - 16:56:17
0
Szerintem egyes központoknál azon múlik, h csinál-e resetet vagy nem.
Ha benne van a szoftban h pogramozás után szoftver reset, akkor biztosan nem kell resetelni.
A program végi resetet látható módon egyedül csak a 4010-nél tudtam megfigyelni, ugyanis amikor az LCD-ről (csak LCD-t használunk) kb. fél mp-re eltűnik minden karakter, na az a szoft reset.
Ha a reset valamelyik szoft verzióban kimarad, na ott lehet gond ... ott kell(het) kézzel táp-elvenni.

Ami még ide tartozik, h itt nálunk mindig csak néhány mem. helyet kell átütni, pl. tel. szám, üf kód, kommunikációs forma, vonalfigyelés, és általában ennyi is. Ez minden esetben kézzel megy, nálunk nincs letöltés.

Letöltésnél nem tom mi van ... ott lehet, ha befejezi a letöltést, akkor van egy master reset ...
előzmény: kero #35

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#35 2013. Április 03. - 15:03:28
0
Nem szereltem, 99%-ban MA GSM-et használok.
 
A gyanús az, hogy mintha azt írtad volna, hogy hallod, hogy kattan a relé a panelen.
És a távfelügyeleten érkezik hívás? Vagy már az se működik?
Bejön a hívás, csak nem azonosítható?
 
"L.Pásztor": amit az újraindításról írtál, abban biztosan igazad van, én valóban nem szoktam ilyen gyakorisággal újraprogramozni a központokat. Mindenesetre nekem még az életben nem fordult elő, hogy egy DSC-nél programozás után ne működött volna az amit beleírtam, ezért írtam azt, amit.
 
 
 
 
@Kero esetleg szereltél már DSC1616-ot RF030-UM rádióval?
Ahol az eredeti probléma volt ma volt kinnt a rendszer telepítője, központ panelt cserélt és ugyanúgy nem megy a kommunikáció :(
Amiket leírtál az mind programozva van és mégsem indul a panel :/ 4 jegyű rendszer azonosítónál az utolsó 2 számjegy FF?
előzmény: kero #24


előzmény: vlezlee #28

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#34 2013. Április 03. - 09:35:50
0
Jogos. Ebben igazad van. Tényleg nem sokat számít 600 ohmon. Sőt tettem már bele a GSM-et én is központdobozba antennástul, de ennek ellenére megpróbálnám a rádiót és antennáját távolabb vinni. Meg alapvető, hogy egy másik rádiót is kipróbálni.
előzmény: L. Pásztor #33

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#33 2013. Április 03. - 08:51:10
+1
Az előbb írtam, (bocs, ha félreérthető voltam a labor-szleng miatt) a 600 Ohmon egy 2W-os adótól egyáltalán nem tud indukálódni nagyfreki !  A 600 Ohmon ahhoz mellette kilowattok kellenének !

Egy nagy-impedanciás bemenet az más, pl. 100kOhm felett már indukálódik ez-az, és azt (általában) meg is lehet fogni hidegítő kondikkal. De a 600 Ohm a MHz-eknek rövidzár ... ott nem lesz semmi.

Ha a 2W-os adó antennáját beteszed a központ belsejébe, az okozhat gondot, de ott sem a 600 Ohmon, hanem a kp. nagyimpedanciás analóg köreiben vagy a processzor busz és környezetében indukálhat zavart.

PS:

Nem jujjgatni !!! Nem egy szakember tette már ba a gsm-et antennástól a kp. doboz belsejébe, mert hogy a tetején csúnya volt az a kis mágneses fekete sz@r ...

előzmény: padisah #32

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#32 2013. Április 03. - 08:38:02
0
A nagyfrekit kell megfogni, arra meg elég a nanós kondi. De az biztos, hogy ki kellene próbálni másik rádióval is.
előzmény: L. Pásztor #31

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#31 2013. Április 03. - 08:15:26
0
3 kHz sávszélesszég mellet (DTMF), és 600 Ohmos impedancián (amivel a telefonvonalat lezárjuk) a 47uF annyi, mint döglött lónak a fogmosás ...  akkor már inkább soros ferrit bead, magyarul nagyfrekvenciás ferrit szűrő...

De szerintem itt nem nagyfrekis zavar gond van.
Rá kell tenni egy telefon készüléket, betárcsázni amit a központ ad, (mert az is csak dtmf-et tud adni) utána redial és (elvileg) mennie kell.
- Ha ilyenkor nem megy át a jelzés, akkor gsm vagy rádió, stb. hiba.
- Ha átmegy akkor a központ programozása hibás, vagy a rk panel torka véres.


előzmény: padisah #30

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#30 2013. Április 02. - 23:07:43
0
Megpróbálkozhatsz azzal is, hogy a jelvezetékbe (a központ telefon kimeneteire ami a rádióra csatlakozik)  és a t! 12 V tápra is 10-47 nF kerámia hidegítő kondit raksz a föld felé. Le van földelve  a központpanel?  Az is sokat jelenthet.



előzmény: padisah #29

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#29 2013. Április 02. - 23:05:22
0
Nem a rádiófrekvenciás térerő zavarja azt a központot? Lehet, hogy a rádió nincs tökéletesen behangolva, valami felharmonikust termel, és az hülyíti meg a központodat? Mondom ezt én 20 év URH és mikrohullámú rádiótechnikai gyakorlattal. Kérjél a szolgáltatótól egy másik rádiót, vagy próbáld meg azt, hogy hosszú kábelre kötöd az adót és elteszed jó messze a központtól, és lehetőleg külső antennával, minél messzebbre.


előzmény: vlezlee #28
« Utoljára szerkesztve: 2013. Április 02. - 23:10:16 írta padisah »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#28 2013. Április 02. - 22:41:19
0
@Kero esetleg szereltél már DSC1616-ot RF030-UM rádióval?
Ahol az eredeti probléma volt ma volt kinnt a rendszer telepítője, központ panelt cserélt és ugyanúgy nem megy a kommunikáció :(
Amiket leírtál az mind programozva van és mégsem indul a panel :/ 4 jegyű rendszer azonosítónál az utolsó 2 számjegy FF?
előzmény: kero #24

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#27 2013. Április 02. - 20:45:09
0
Van itt azert valami. . .

Labor szinten a gsm v gprs atjelzok tesztelesekor dsc-ket hasznalunk, 1616-bol is van, meg van pl. 4010, 4020, stb. de mindre igaz. Van ugy, h egy kp egy nap alatt vagy tizszer is at van egyik-masik programozva. Nem tudok pontos statisztikat mondani neked, de mondjuk sacc per kb. minden huszadik atprogramozas utan tapelvetel kell, mert valamit nem jegyzett meg, vagy valamit nem jol jegyzett meg. De tap raadas utan mindig mennek rendesen. Valoszinuleg mi ezt csak azert vesszuk igy eszre, mert normal uzemben egy het alatt itt annyiszor van programozva egy kozpont, ahanyszor mondjuk egy atlagos elfoglaltsagu szerelo 10 ev alatt sem programoz ennyit.

Azert mondtam, h nem olyan hulyeseg a processzoros eszkozok (es nem csak a risztokra gondolok) programozas utani restartja . Jobb a bekesseg, biztos ami sure . . .
előzmény: kero #24

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#26 2013. Április 02. - 16:24:17
0
Igen, ezért írtam, hogy "ha csak nem lett valami elállítva a gyárihoz képest". De abszolút igazad van.
előzmény: mountainman #25

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#25 2013. Április 02. - 16:16:01
0
Én azért még 351-től is meg szoktam nézni!
előzmény: kero #24

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#24 2013. Április 02. - 15:54:33
0
Hadd térjek vissza az eredeti problémakörre:
A kommunikáció feltételei a PC1616-nál:
-telefonszám programozása
-panelazonosító programozása
-partíció azonosító programozása
-kommunikációs formátum megadása (CID)
-kommunikáció engedélyezése (gyári alapban beállítva)
-autó CID üzenetkódok használata (gyári alapban beállítva)
Ha csak nem lett valami elállítva a gyári beállításokhoz képest, akkor működnie kellene.
Fontos, hogy a riportkódoknál ne legyen 00-ra programozva az elküldeni kívánt esemény.
-be illik még állítania a tesztjelentés idejét, és azt, hogy hány naponta küldje (ettől még a többi működik)
A TLM figyeléshez semmi köze annak, hogy van, vagy nincs kommunikáció.
 
Ez az egész tápelvételesreszetelősmodulfelismertetőshókuszpókusz egy nagy f...ság.
Közel húszéves DSC-s tapasztalattal mondhatom, hogy nincs olyan programozási lépés, ami után szükséges lenne a hidegindítás, vagy akár a 902-es modulreset (pláne az új központoknál). Ezeket maximum akkor kell használni, ha valamilyen modult lekötünk a rendszerről, esetleg valamiért a panel "elveszíti". (nem tudom, hogy mit ír erről a szakirodalom, de nem is érdekel)
Sőt, a tápelvétel-visszadással több kárt lehet okozni alapban mint hasznot. Ha a csávónak remeg a keze és nem határozottan adja vissza az AC-t, akkor lehetnek gondok (bár ez még inkább az 585-1565-re volt jellemző) akkor előfordul, hogy megbolondul a rendszer.
 
Amit valaki a DLSV-ről (IV-re is igaz) írt azzal maximálisan egyetértek. Ennél elba...ttabb valamit még nem láttam. A régi DLS 2002 egy áttekinthető, használható valami volt.
Kérem, hogy Lacy ne szóljon hozzá ehhez, mert nem fogok reagálni!!!
 
 

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#23 2013. Március 30. - 22:45:11
0
nem is rossz 5.lett :)
előzmény: mountainman #22

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#22 2013. Március 30. - 18:05:15
0
Vagy mondjuk egy felvonóvezérléssel.
De csak azért bátorkodtam nem írni, hogy aki Dsc komm. hibára kíváncsi,
ne untassuk.
Viszont lehetne nyitni a kontárok mintájára,
egy SZ.Á.F. azaz Sza. Áruk Fóruma vagy ilyesmi fórumot.
Csak hogy más ne szaladjon bele, ugyanabba a csapdába.

előzmény: balusecurity #21

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#21 2013. Március 30. - 16:47:21
0
értek! köszi. én is csak azért mertem be tenni mert írták hogy az autóelektronika is olyan amilyen,azt mondom ha már el mentünk a minöségre vagy inkább nem minösérge be teszem ezt.mert sajnos ma már ami drága az se mindig jó. De ez van (- és a szégyen hogy a biztonságtechnikában is! és mi lehet a tűzjelzőkkel? amin élet is mulhat?
előzmény: mountainman #20

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#20 2013. Március 30. - 08:29:36
0
 :D
Mivel ez nem hangtechnikai fórum, így az ilyen irányú élményeimet
inkább nem részletezném.
Pedig tudnék mesélni!
előzmény: balusecurity #19
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 30. - 08:40:03 írta mountainman »

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#19 2013. Március 29. - 21:49:33
0

kicsit off-de témába illő.minöség ma már nem olyan jó. ja hangot érdemes hallgatni

sajnos más drága cucc is néha szar...

nem biztonságtechnika de azért ezt is jobbnak  hinné az ember,föleg 500 000-ft ért! jó már nem annyi de akkor is szégyen...most olcsobb mert jöt újabb helyette,,,


előzmény: mountainman #16

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#18 2013. Március 29. - 15:26:20
0
Azért egy kétirányú forgalomban előzés közben nem lett volna ilyen vidám!
Bár azt is lehet pechnek hívni.
Csak kíváncsiként, mi az amit Ti gyártotok?
Lehet privátban is.

előzmény: L. Pásztor #17

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#17 2013. Március 29. - 12:50:31
0
Peched volt ... ennyi.
Ha a gépjármű iparban is minden kb. 46-ik ECU-t visszavinnének, ahogy MO-on is kb. minden 46-ik RK-ot visszavisznek ... na akkor lenne b...megezés.
(Számokba nem belekötni, egy nagyobb biztech dealertől szó szerint ezt hallottam)

Ami kb. passzol is a mi általunk gyártott motyók 100-ból 2 db alatti meghibásodásával ... és ebben benne vannak a 10e Ft alatti GSM-ek is !!!


előzmény: mountainman #16

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#16 2013. Március 29. - 09:14:16
0
Motorvezérlés 300e?
Múltkor jövök haza Bécsből.
VW Golf pdtditdpdt.... /140 LE/
Vidáman ballagok 130 meg egy pici.
6-ban odalépek mert előznék, tapadok az ülésbe.
Aztán vissza alaptempó.
Következő előzésnél kimegyek.
Gáz.
Semmi!
Max 130!
Turbó letilt!
Se egy pitty, se egy lámpa, hogy tudjak róla.
Seggemben villogó X5!
Előzni nem tudok!
Visszahúzódni nem tudok!
Ez a jól kitesztelt motorvezérlés?
De mesélhetnék az üresben guruló Astráról,
amin száraz úton 20-as tempónál bekapcsolt az ABS!
Valamint arról a száz db. fölötti hangtechnikai cuccról,
amihez képest a riasztóközpontok bármelyike high end!
De persze csodák nincsenek, ami meg van csinálva, az
nehezen tud olcsó lenni.
Nekem inkább az a gáz, amikor a soknullás cuccról derül ki,
hogy kész átverés.
Ezért is kerülnek ide a kommentek, hogy mindenki lássa,
ki mivel sz.....
Okos ember más kárán tanul!


előzmény: L. Pásztor #15

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#15 2013. Március 29. - 08:28:18
+1
Félreértetted: ezt úgy kell értelmezni, h azok a központok, amikkel kishazánk "fizetőképes" ügyfeleit megcélozzák (pártállástól függetlenül A-Z-ig.melyben benne van a DSC és Paradox is) szvsz ezekre kb. mindre igaz, h annyit is érnek, mint amennyibe kerülnek .

Vagy azért, mert annyi nyűg van a telepítésekor, vagy azért mert annyi nyűg van vele a felhasználó számára ... mert h sokmindennek lehet nevezni ezeket, de h felhasználó barátnak nem, az biztos.

Más oldalról is megközelítve: mit lehet elvárni egy tizen ezer Ft-os paneltől, amit megcsináltak, átúszott a nagy vizen, rajta van mindenféle sarc, disztributor árrés, nagyker árrés, minden búbúnat, és még mindig alig több 50USD-nél ...

Össze kell hasonlítani pl. egy ipari vagy egy autoelektronikai cuccal, kb. hasonló kategoriák. Egy autó ECU (computer) sem tartalmaz több anyagot csak gondosabb tervezést, jobb és kiteszteltebb szoftot. Oszt mindjárt 300e HUF-nál indul az ára.
Egy iPhone-t alapanyaga, alkatrész költsége sem sokkal több, 150e HUF.

Szóval ne panaszkodjatok ... ennyiért amennyibe a dösöcöparadoxésmáslengyelvagylitván csoda kerül ... ennyiért nem rosszak.

 
előzmény: mountainman #12

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#14 2013. Március 29. - 00:35:28
0
...és ráadásul a telepítő (meg az ügyfél) meg volt győződve, hogy te rontottad el a központot.


előzmény: mountainman #13

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#13 2013. Március 28. - 23:08:11
0
Dsc távfelügyeletre kötés:
30 vagy 40 vagy hányadik.
Mindent felütök.
Még egyszer, mert biztos elb.....
Táp is el.
Nem megy!
2-3 óra eltelik.
Tö... megtelik.
Telepítő kihív.
Panel csere.
Azóta jó!
Hogy az a jó .....

előzmény: vlezlee #11

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#12 2013. Március 28. - 23:04:00
0
Egy tipikusan amerikai mondáson viszont érdemes elgondolkodni:  minden annyit is ér, amennyibe kerül. Mert nincsenek csodák ...
Ha ez így lenne, akkor egyszerű lenne az életünk! ;D
De mivel ámerikai mondás, bocsánatos bűnként kezelem a mondatot.
Egy Digiplex mai árát nézve, akkor egy ez gagyi központ.
Le is cserélem egy ..........-ra,re.
 :D
előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#11 2013. Március 28. - 21:36:50
0
Nos a mai fejlemények:
- DLS-el letöltöttem a központ programját (nem tudom ki találta ki ezt a dls5-öt de büntetésként használtatnám vele 2 évig napi 8 órában, hogy nagyon finoman mondjak róla véleményt)
- központ hard reset, majd dls-el szoftver vissza, eredmény semmi
- hard reset majd kezelőről újraprogramozás 0-ról, eredmény semmi

Így végül szóltam a telepítőnek, hogy jöjjön ki és csináljon valamit a szutykával, mert ez így nem jó.

Ui: A pasi hang alapján 50 körüli lehetett és hüledezett, hogy ő még sosem programozott kommunikációt és nem tudja hogy kell (NO COMMENT), zónákon szimpla EOL, 6-os zóna szabotázsnak felhasználva... Inkább nem mondok semmit :/

Nem elérhető vszilard

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#10 2013. Március 28. - 19:38:43
+1
Sziasztok, most regisztráltam ide, és próbálok segíteni, elég sok DSC-t programoztam fel, szerintem ami fontos a 015-ös szekcióban a 7-es vonalfigyelést tiltani kell, és minden kommunikáció szekció változtatás után 902 - 903 címen melegresetelni kell, ez az összes típusnál működött nálam.
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#9 2013. Március 28. - 18:34:03
0
Yesss. Padisah mondta ki a lényeget.
A programozás utáni reset azért kell, h a processzor a flash, eeprom, stb. tárolt adatokkal kezdjen működni !

Ez azért van, mert minden processzor szoftja úgy van megírva, h az un. változók (itt beállítások) egy része bekapcsoláskor vagy resetkor betöltődik a RAM-ba, utána a RAM-ból fut, és nem mindig a flash-t olvassa. Ha most valaki programoz, akkor lehet, h a flash átíródot, (mert a programozás erről szól) de a központ még a régi változókkal( beállításokkal) vagy azok egy részével fut. Ekkor a cuccot magára hagyják, akkor egy idő múlva (ami lehet 5 perc vagy 5 hónap is) valami miatt resetel (belső szoft hiba, hálózati zavar, stb), és onnantól fog csak az új beállításokkal futni. De ha valaki a programozás után nem resetel, akkor a programozás előtti állapotok (vagy annak egy részével) futó központot teszteli, majd hagyja magára. Így viszont honnan tudja, h hosszú távon hogy fog a központ működni ???

Most persze jöhetnek hangok, h x központtot nem resetelték prog után és mégis kr. után 1000 évvel is müxik. Lehet, mert ahány központ, annyi szoft. Egyet (nagy valószínűséggel) ki lehet jelenteni: az ilyen rendszerek szoftjaiban (nagy valószínűséggel) mindig marad 1-2 apró hiba. Amitől általában 99.999%-ban müxik rendesen, de még is ott van. Ennek oka az, h a szoft megírása mondjuk 2 hónap, a TELJES kitesztelésére meg mondjuk 2 év is kevés lenne ... senki sem fogja megvárni pl. h az egy hétre beállítot tesztkód egy hét után elmegy-e. Ilyenre nincs idő sehol, lepróbálják 1 órával, azzal ment oszt ráfogják, h akkor 1 héttel is megy. Ezért megy minden a piacra kisebb hibákkal, jó gyártótól kis hibákkal, rossz gyártótól meg hatalmas bug-okkal. Pro és kontra millió példát és központot lehet mondani, de ebbe nem megyek bele.
Egy tipikusan amerikai mondáson viszont érdemes elgondolkodni:  minden annyit is ér, amennyibe kerül. Mert nincsenek csodák ...

A tanulság: resetelni mindig mindent kell. Nem csak riasztóközpontot, hanem TV-t, DVD lejátszót, videot, PC-t (telepítéskor soxor), mobiltelefont (pl. Androidot soxor, iPhone-t kevesebbszer), és minden elektromos kütyüt, amiben elmenthető beállítások vannak ...         


előzmény: vg #4

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#8 2013. Március 28. - 17:38:08
+1
ez a táp el és vissza még az esprit 728 3.1 verziónál keletkezett dolog, mivel az csak akkor jegyezte meg a pgm programozását, azaz működött a programozásnak megfelelően ha ez a táp el és vissza meg volt.
De nagyon nincs rá szükség az új központoknál már, a régi Spectrák sem voltak hepciásak erre, az újak meg még annyira sem, bár ha pc és kézzel és újra pc és sokminden van akkor képesek kicsit megzakkanni no meg a DGP-k is,  és akkor jól jön egy ilyen, de ez nem mindennapos.

A dsc meg szimplán ótvar
nekem volt, hogy kimentem felprogramozni ügyeletre egyet, minden be volt állítva, rádiós vevővel 2 pir, felszedtem a laptopra, aztán hozzáírtam a jelentéshez a szükséges dolgokat, teljes letöltés indít, és onnantól nem látta a rádióvevőt na meg a pireket.
Úgy másfél órás játszás után, meg 3 reset után sikerült megoldani a sokadik újratöltéssel a dolgot.
Igen, mielőtt még rákéreckedik bárki, volt modul reset is meg felismerés is.
 :P

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#7 2013. Március 28. - 09:55:13
0
Ha pl. zónát, vagy kommunikációt módosítok, akkor _mindig_ újraindítom a központot teljes tápelvétellel.
(Pyronix és DSC)

előzmény: vlezlee #6

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#6 2013. Március 28. - 08:58:01
0
Itt a pont, anno 98-ban summit 3208-asokkal kezdtem a szakmát, ott előfordult, hogy programozás után nem az új paramétereket használta a központ.
előzmény: padisah #5

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#5 2013. Március 28. - 08:25:24
0
Én úgy gondolom, hogy a táp el-visszának nem az a célja, hogy rögzítse a memóriában, hanem az, hogy a memóriában rögzített új paraméterekkel induljon újra a központ. Ha nem indítod újra, nem vesz figyelembe minden változást.
előzmény: vg #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#4 2013. Március 28. - 07:17:25
0
Ezek szerint belehallgattál a kommunikációba, hogy tudod nem tárcsáz. Akkor csak maradt valami a programban ami miatt tárcsahangot vár, vagy egész egyszerűen egy táp el-visszánál sikerült leültetned.
Próbálj egy következő táp elvételt, ha nem jön be reset és újraprogramoz. Sokszor jártunk már így DSC-vel, hogy minden érték fasza mégsem kommunikál. Majd reset-et követően tökéletes.
És hogy megrázzam a pofonfát is :o : - én még nem találkoztam olyan dokumentált és megismételhető táp elvét- visszaadással ami ténylegesen jó lett volna arra, hogy a beírt, módosított adat rögzítésre kerüljön a memóriában. Baromi sok hozzáértőtől? hallottam már, hogy ezt kell csinálni Summitnál, stb. de ebből eredő hibát ami tuti abból adódott, hogy vki. nem csinált programozást követően táp el- visszát, még sosem tapasztaltam.
Tán L. Pásztor leírja, hogy van-e ennek bármi létjogosultsága avagy faszság és lebontunk egy mítoszt, de én nem tudok olyan memóriáról ami full tápelvételre rögzítene riasztókban.
Ja és ne másról kezdjünk el beszélni (pl. satelbe flash-be kell menteni, különben táp el után előző prg. jön vissza) hanem kifejezetten CSAK ERRŐL :P
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#3 2013. Március 27. - 21:04:49
0
Természetesen, megadtam a rendszer azonosítót is, 4 digit, utolsó 2 digit "FF" és a partíció 1 azonosítóját is.
előzmény: Lacy #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:DSC PC1616 kommunikációs probléma
#2 2013. Március 27. - 19:57:51
0
gondolom központ felé azonosító szám van programozva?

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
DSC PC1616 kommunikációs probléma
#1 2013. Március 27. - 19:33:52
0
Az agybaj kerülget egy PC1616-os központ miatt:
Ma kimegyek üf-hez, hogy bekössem távfelügyeletre a rendszerét. RF030-UM rádiót bekötöttem, központot felprogramozom, próba, működik öröm. Majd régi szokás miatt központtól tápelvétel, táp vissza, órabeállítás és innentől nem hajlandó kommunikálni a panel :(
A telefonvonal reléje hallhatóan kattan a P gomb megnyomásakor, de tárcsázni már nem hajlandó, egy idő után komm.hibát dob. Valami DSC guru segíthetne, mert nem jutok vele 1-ről a 2-re :(

Programot már 6x végignéztem, elvileg minden jó:
- 1. tel.szám: 72, nincs előtte a D karakter, hogy várjon tárcsahangra, F a végén (*6?)
- 702-es címen "force dial" bekapcsolva
- Kommunikációs formátumnak CID beállítva
- CID automatikus kódokat küld


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!