Szerző Téma: Füstérzékelő riasztó rendszerben  (Megtekintve 16476 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#15 2014. Január 27. - 08:40:16
0
Katasztrófavédős ripoertokban is a 3eFt-s somogyis CO-t mutogatják a TV-ben, sőt azt is elfelejtik mondani, hogy nem örökélet+1 nap az élettartamuk ezeknek az eszközöknek.
Így hamis biztonságérzetel fekszik le esténként az ország fele aki vett CO érzékelőt már.

A megoldás tényleg amit VG is írt, elkerülni a CO termelést.
Zárt égéstér, de az is karbantartva.

A CO érzékelők felszerelésével/elhelyezésével is van még kérdés bőve, sok hülyeséget látni, hallani.
Nem mindegy, hogy CO vagy CO2 stb.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#14 2014. Január 27. - 08:35:50
0
Elég szponzorált szagó volt ez a teszt, kiemelve egy bizonyos terméket a többiből  ;)
előzmény: Szilco #8

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#13 2014. Január 27. - 05:43:35
0
Azért tavaly a ha jól emlékszem 200 fölötti valós eseménynél jeleztek az érzékelők....
Mondjuk én otthon egyszerűen megkerültem a kérdést: nem termelek CO-t...... :P
előzmény: Szilco #8

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#12 2014. Január 27. - 00:11:51
0
Ez egy Víz, gáz, fűtéstechnikai szaklapban jelent meg, én ma találtam véletlenül meg ezt a cikket. Itt 2 termék lett jó a 11-ből.
Az egyik egy Honeywell H450EN és egy magyar Szimat 2H nevű termék.
Aztán, hogy ez mennyire elfogult vizsgálat azt sosem tudjuk meg, az viszont tény, hogy rengeteg bovli CO riasztó van a piacon, ami semmire sem jó, viszont azért páran megveszik, mert olcsó, csak nem tudják, hogy nem ér semmit, viszont nyugodtan alszanak, hogy ez majd megvédi őket. :(

Amúgy ez egy 2013 szeptemberi cikk. Lehet, hogy ezt olvastad. :)

előzmény: padisah #11

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#11 2014. Január 26. - 21:45:29
+1
Múlt évben volt ezzel kapcsolatben egy cikk, valamilyen "szaklapban" amely cikk szerint egy magyar cég méricskélte ezeket a CO jelzőket a saját "független" laboratóriumában,  és milyen érdekes, hogy a saját gyártmányukon kívül mindet gagyinak hozták ki. Nem ez volt az a cikk? Őszintén megmondom, nem olvastam el, csak belenéztem.
előzmény: Szilco #8

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#10 2014. Január 26. - 21:07:07
0
Csak hasonlít. :)
előzmény: papppapa #9

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#9 2014. Január 26. - 19:59:04
0
A 4-es olyan mint a Paradox rádiós CO érzékelője .Jól látom ?
előzmény: Szilco #8

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#8 2014. Január 26. - 19:50:09
0
Egy érdekes és kimerítő teszt CO érzékelőkről. Kiderült, hogy rengeteg termék egy garast sem ér, és sajnos nem jeleznek, ha kéne. :(

http://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2013/szeptember/mennyire-hasznalhatok-a-co-riasztok

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#7 2014. Január 26. - 17:40:31
0
Én a kémény típusától függően helyezném el a CO érzékelőt valahol azon a környéken ahol visszaáramlás lehet .Füstérzékelő helyett ezt sokkal fontosabbnak tartom éetvédelmi szempontból főleg lakásban. A CO , levegő fajsúlyú és a tér egyenletes kitöltésére "törekvő" anyag .
előzmény: vg #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#6 2014. Január 26. - 16:43:13
0
Én itthon kínzásnak vetetm alá a GST 6602-esét. Kiváncsi vagyok, hogy tisztítás nélkül meddig bírja. Eddig 3 év 1 hónap. Ja és nem 1 db-ról van szó (6).
Ugyebár régen az ionizációsok szokszor 10 év felett elketyegtek, tisztítás nélkül is....
Ja, kazánházba ha bírja mehet CO, bár időnként -főképp szenes tűzeléskor- nem csoda ha bejelez. Egyébiránt akár a hősebesség is megteszi, nem jellemző, hogy valaki ezen helyiségre pazarolja a lég m3-ket.........
előzmény: Szabolcsr2d4 #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!