Szerző Téma: Kell a mozgásérzékelőnek oldalfali konzol?  (Megtekintve 6477 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
MIndig elmondom rendszer átadáskor (családi házaknál), hogy festéskor szóljanak és leszerelem szívesen. Cégnél más tészta , ott fizessenek érte. Családi háznál pedig grátiszként kapja az üf, ettől még jobban vigyorog. Az esetek 40-50%-ban szólnak is. A többi esetben pedig infra csere, mert összemaszatol mindent a festő.
Én konzol nélkül szeretem, mert
-Gyakran frissen festett házba kell szerelni, fúrni, a konzol nélküli infra jó nagy lyukat képes eltakarni
Ha be lett volna csövezve, akkor nincs gond, de így, főleg régi háznál, ahol málik a vakolat a festés alatt.
előzmény: vili #6

Nem elérhető vili

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 14
+1
Szerintem sokkal esztétikusabb egy normális konzolon lévő infra. Nézd meg a falra szerelt infrát néhány festés után, nehéz megvédeni, takarítani. Persze a konzolosat is össze lehet mázolni, ha nem takarják, ragasztják le.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Vagy a tisztelt ügyfél a saroktól távolabb került érzékelő háta mögött nem hajlandó 10mm kábelt sem látni......
Stb.

Itt a pont, azért mégiscsak sokkal jobban néz ki, mikor a csővégre rá van téve az oldalfali konzol és semmi kábel nem látszik.
A másik nagy előnye, hogy festéskor sokkal egyszerűbb letakarni az érzékelőt, így nem festik össze.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Vagy a tisztelt ügyfél a saroktól távolabb került érzékelő háta mögött nem hajlandó 10mm kábelt sem látni......
Stb.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
oké de amikor semmi sem indokolja, mert simán a sarokban a 45 fok az remek lenne, erre a saroktól 20 cm-re van 45 fokban tartón...  :o
Max akkor jó, ha 37,5 fok az ideális szög és azt tartó nélkül elég nehézkes elkövetni :)

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
azt az egyet mondja meg valaki, hogy mi a bánatért kell az oldalfali konzol.. egyáltalán minek a konzol?

Időnként az a helyzet, hogy a helyiség adottságainak megfelelő szereléshez egyik oldalfal sem alkalmas. Pl. úgy helyezkednek el a nyílászárók, fűtés, klíma, stb. hogy az adott szabad helyre ahova a mozgásérzékelőt szerelheted, a fal síkja nem ideális. Mert az eszköz nem jó irányba néz, a magassága nem tökéletes, stb...

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
azt az egyet mondja meg valaki, hogy mi a bánatért kell az oldalfali konzol.. egyáltalán minek a konzol?
Én kb 2000 ilyen pir után ha 5-6 amihez elhasználtuk a hozzáadottat. Tiszta pazarlás mert mind vágjuk a szemétbe...


előzmény: Re:Ki milyen mag alá látó mikrohullámmal kombinált érzékelőt ajánlana?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!