Szerző Téma: Samsung SIA-0030D infrasorompó mennyire megbízható?  (Megtekintve 4684 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Jogos, Köszönöm a választ!
Már megint előbb kérdeztem, minthogy gondolkodtam volna :)
előzmény: bcslaci #9

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
 ;)
előzmény: bcslaci #9

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Szerintem a kültér miatt (pl. köd) az ideális telepítési távolsága a 60 méteres sorompónak max. 30-40 méter. Legalábbis én így szoktam kiajánlani, 60méterest 60 méterre soha, oda már inkább 100-ast. Ezt írta vg olvtárs is a #2.-ban
előzmény: NoRbEe_Sly #8

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Még egy olyan kérdésem lenne, hogyha telepítek egy SIA-0060D Sorompót, de azt ideiglenesen nem 60m-re teszem, hanem csak 25-30-ra, az befolyásolja a működését?
A későbbiekben bővülne majd a kaptárok száma, és akkor lenne majd a végleges helyére téve.

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Igazad van, erre nem is gondoltam.....
akkor marad függőben.
köszönöm a válaszodat!
előzmény: vg #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Lehet, de nagyobb lehet a téves riasztás veszélye pl. egy elrepülő madár vagy nagyobb lehulló falevél miatt, hiszen közel egyszerre szakadnak meg a sugarak.....
előzmény: NoRbEe_Sly #5

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Másik kérdésem pedig az lenne, hogy ezeket az eszközöket lehet vízszintesen is alkalmazni?
méh kaptárok köré függőlegesen alkalmaznám, viszont a kaptárok kiemelése ellen a tetején vízszintesen akarnék elhelyezni 1 sorompópárt .

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
...
Magasságra mit javasolnál?...
előzmény: vg #2


Általános esetben olyan 60-70cm körül, de minden eset egyedi.
Semmiképp ne várjuk el tőle, hogy ne lehessen átbújni alatta, ne lehessen átugrani, de még azt se, hogy teljes sebességgel átfutva is jelezzen!
előzmény: NoRbEe_Sly #3

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
12 méterre lennének egymástól, a 15 m-est nem akartam, így lett belőle ez a 30-as. Valami oldalsó műanyagokat (4db) találtam a dobozban becsomagolva.
Magasságra mit javasolnál?
Annyit kell tudni róla, hogy van 2 db kistermetű kutya, és 4 db ól elé lenne téve, ahol az ajtók fele ki, a másik fele befelé nyílik.
előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
60 és 120-asból sokat szereltem(tünk), jók. Az érzékenységet semmiképpen se vedd maxira, mert egy madárcsapatra elindulna. Lehetőség szerint mindig méretezd túl, úgy sokkal tovább bírja ködben (nálam 25m-re a 60-ast tettem). Mindenképpen legyen stabilan rögzítve, ne fröcskölje le autó, közvetlenül ne világítsanak bele reflektorok, és vedd meg az oldalsó műanyagot is hozzá. Azontúl, hogy esztétikusabb, jobban levezeti a párát. Nálam direkt próbából megy fűtés nélkül egész télen (már a másodikon), egy csepp zúzmara sem rakódott ki rajta (persze a pullnixon se, de az más árszint).
kb. ennyi.

előzmény: NoRbEe_Sly #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!