Szerző Téma: Mivel szoktatok füstérzékelőt tesztelni?  (Megtekintve 5114 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Hát ja
ez amúgy is - mágnes - úgy hülyeség ahogy van
azzal max az elektronikát és a relét lehet tesztelni, de azt hogy a füst a kamrában fog-e riasztást generálni, na azt nem.
ha csak le nem darálja valaki lisztfinomságú porrá a mágnest és be nem fújja az optikaiba :) 
előzmény: mormogipapa #15

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Hogyha komolyan gondolod és sok karbantartásod van bcslaci által felrakott tesztelőt vegyél. Hogyha csak néha akarsz tesztelni csak sima solo spray és kész. A mágnes nem a legjobb mivel, (és ezt tapasztalatból mondom) mágnesre bebillent a fej de a teszt sprayra viszont lehet hogy nem.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Vannak olyan típusok, amik csak óriásira növelik a mágnes hatására az érzékenységüket, és ezért jeleznek be.
előzmény: tati #10

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
itt is van teszt videó itt két fajta érzékelőt próbálgatnak:





előzmény: balusecurity #12

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Íme egy teszt megoldás:


Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Ilyen értelemben a lézeres tesztelés sem "igazi". Ha mindenképpen "rendesen" akarod tesztelni az érzékelő működését, akkor marad a létra és a spray (Solo Detector Tester). Kinek a pap, kinek a ministráns...  ;D
előzmény: tati #10

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Köszönöm a választ, ezt nem tudtam, bár nem igazán értem, ha működik is benne a reed, mi szavatolja, hogy egy optikai füstérzékelő füstre is beindul, hiszen a kettőnek sok köze nincs egymáshoz.
előzmény: mot #8

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Én is ilyet használok.
előzmény: bcslaci #6

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
+1
Bizonyos érzékelők mágnessel tesztelhetők. Van bennük egy reed és ha oda teszed a mágnest, riasztásba billennek.
előzmény: tati #7

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Ezek szerint én meg mégmezeibb...

A lézert értem (bár azt nem, hogy miért csak a 300-as sorozathoz jó), viszont a mágnest nem igazán.
előzmény: eXtra #5

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Én ilyet is használok  (kocsog :D Esser érzékelők máshogy nem voltak hajlandók elindulni)

(a 330-at, nem a 332-t)



és mágnest meg lézeres tesztelőt (szintén SS)
előzmény: tati #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
+1
Ti hogyan teszteltek füstérzékelőt, ha csak mezei riasztószerelők vagytok és nincs céleszköz?
Én mezei riasztószerelő vagyok, ezért a System Sensor érzékelőket mágnessel vagy lézeres ellenőrzővel tesztelem.  ;)
előzmény: tati #1

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Hát... kolléga elfújt rá egy szálat, de nem indult be.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
pedig beindul cigifüstre is, csak sokat kell belefújni :)
előzmény: tati #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
+1
leginkább teszt spray  8)


előzmény: tati #1

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
0
Ti hogyan teszteltek füstérzékelőt, ha csak mezei riasztószerelők vagytok és nincs céleszköz? Dohányfüstre nem indult be, sem hősugárzóra (hőérzékelő is egyben), de az NO kimenetet rövidre zárva, adta a tűzjelzést.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!