Szerző Téma: CID szöveges SMS-ben  (Megtekintve 8079 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Re:CID szöveges SMS-ben
#19 2011. December 18. - 16:55:51
0
Köszönöm András!
előzmény: handras #18

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:CID szöveges SMS-ben
#17 2011. December 18. - 16:52:53
0
Én a Satalarm Unicom modulját használom, ott 6db CID kódot lehet "nevesíteni" és úgy küldi el SMS-ben (pl. a 130-as CID-nek megadom, hogy riasztás, a modul pedig a kódból kiegészíti a partíció és zónaszámmal és így egy elég jól használható SMS-t kap az ügyfél)
[smg id=367 type=box]
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 18. - 16:58:41 írta bcslaci »

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Re:CID szöveges SMS-ben
#16 2011. December 18. - 16:50:00
0
Lacy, a MABISZ-os kritériumokat hol lehet megtalálni, hogy minek hogy kell megfelelnie?
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de eddig nem találtam sehol sem (vagy csak nem jól figyeltem).
előzmény: Lacy #14

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:CID szöveges SMS-ben
#15 2011. December 18. - 13:50:59
0
Lépjük át azt a problémát, hogy a telefonszámot a rkp-ba kell beprogramozni. Hogy ez miért ennyire fontos nem bírtam leszűrni, én továbbra sem látom jelentőségét, hogy a riasztóközpont vagy a GSM tartalmazza.

Amit már említettem - Tell GSM Adapter Mini - egy ilyen feladatra tökéletesen alkalmas. Az elküldendő CID kód elé/mögé saját szöveges megjegyzésed tudod beszúrni. Ha a "távfelügyeletnek" csak egy mobil száma van, amire SMS-t kell küldeni riasztás esetén azonosítószámmal, akkor a GSM Mini software-ben a CID kód elé/mögé beteszed a "Riasztás xxxx ügyfélszám" szöveget, ahol az ügyfélszám egyértelműen azonosítja az ügyfeledet. De akár a nevét/címét is beírhatod, egy kisközségben ez már tutira azonosítani fogja. Más kérdés, hogy ha nincs legalább egy telefonos vevő, csak tényleg mobilra érkezik értesítés, van-e értelme a CID kód átküldésének. Ez nem fog "bejárat nyitás/mozgás", "nappali nyitás/mozgás", stb. infot továbbküldeni, csak a szabvány CID kódos számhalmazt. Tehát a mobilt hordozó emberkének kell az érkezett CID kódot visszafejtenie, akár papírlapról, akár másról. Ha van telefonos vevő, bármilyen GSM ketyere megteszi, ekkor úgyis a rkp-ba programozott azonosítót küldi tovább a GSM. Nézz szét a mobilcontrol.hu oldalon is, ott is vannak erre a célra cuccok.
előzmény: padisah #12

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:CID szöveges SMS-ben
#14 2011. December 18. - 10:03:12
+1
Lehet, hogy hitvita, de hogy a Paradox kb 1000x jobb mint a dösöcö...
Arról az apró tényről nem elfeledkezve, hogy a jelen állapot szerint a DSC-t elég nehéz MABISZ előírásosan szerelni deol-al.
Gyakorlatilag az összes központra kaptak mabisz-t csak a szerelése nem felel meg.
Vegyük pl a "szabotázs vonal elvágása esetén 1 másodpercen belül hangosan riasztani kell" kitételt.
A dsc ha deol-os és szabotázs riasztás keletkezik, mit tesz? csipogtatja a kezelőt, meg ha van ügyelet, oda eltelefonálja. Hol itt a riasztás?
A legjobb viszont az, hogy a dsc-nél élesített helyzetben a szabotázsvonal szakadása az alap zóna tulajdonságait veszi fel, ergo egy garázsajtó hosszú késleltetése esetén egy szabotázsvágás majd jó ha 1 perc múlva riaszt.
És had ne soroljam a többi hasonló ilyet, mert ez a legesleg de hidd el van még.
Úgyhogy nem csak hitvita. És olyan dolgokat amiket Paradox eszközökkel meg tudok valósítani - immár majd 20 éve- arról a dsc csak álmodoz.

előzmény: padisah #12

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:CID szöveges SMS-ben
#13 2011. December 17. - 17:22:59
0
Kedves padisah, Te kerestél olyan GSM adaptert, aminek beállításait a központban tudod programozni. A Mai állás szerint ezt a kitételt csak a Paradox PCS200 teljesíti, olyan eszköz, ami az eredeti kitételben szerepel nem létezik.
Ahhoz, hogy létezzen az összes gyártónak egyforma buszt kellene használnia (ami mellesleg nagyon fain lenne) így pl zónabővítőt is lehetne másik gyártótól csatakoztatni a központra.
A központ kérdése nem feltétlenül hitvita, csak vannak funkciók, amiket bizonyos gyártók különbözőképpen vagy egyáltalán nem oldanak meg, ergo az adott feladathoz kell központot választani. A kérdésedre így 2 válasz is van:
1. Paradox MG/SP/DGP központ + PCS200
2. A meglevő DSC központ és bármilyen más (pl DSC) GSM adapter, de akkor bele kell törődni, hogy a GSM modulon kell beállítani külön pár paramétert.


előzmény: padisah #12

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:CID szöveges SMS-ben
#12 2011. December 17. - 12:52:18
0
1. Nem rakok fel Paradoxot. Ez, hogy DSC vagy Paradox szerintem csak hitvita, mint a Windows/Linux.
Ezért írtam a válaszomban Pyronix-ot is, de írhattam volna bármi mást is.
2. Ennek az általam vázolt készüléknek éppen az lenne az értelme, hogy mindenfajta központhoz csatlakoztatható lenne.

Olyan helyen lenne létjogosultsága pl. ahol nem távfelügyeletre, hanem pl. egy faluban a polgárőrség ügyeleti telefonszámára menne a jelzés.

Mondjuk, ez azt, hogy  a központban legyen a hívószám, ahogy vázoltam, nem indokolja, azt viszont igen, hogy az azonosító és az üzenetkódok korrektül elmenjenek.

előzmény: ztm #11

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:CID szöveges SMS-ben
#11 2011. December 14. - 18:49:57
0
Igazad van, elvileg lehetne ilyen, de gyakorlatban sajnos nem tudok neked ilyet mondani. Sztem válts központot, rakj fel Paradoxot (Te is, ügyfél is jobban jár), arra meg a vlezlee által ajánlott PCS200-at.
előzmény: padisah #10

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:CID szöveges SMS-ben
#10 2011. December 14. - 15:33:10
0
Éppen ebből kiindulva, amit írsz: A központ nem tudja, milyen eszköz van utána. Ő csak kiküldi a megfelelő DTMF kódsorozatot, amivel tárcsáz, utána vár a handshake jelre, majd amikor ezt megkapta, kiküldi a CID formátumú üzenetet és vár a nyugtázó kissoff jelre. Hogy ezeket a jeleket mi fogadja, és mi küldi neki vissza, ez rohadtul mindegy.
Innentől kezdve elképzelhető és miért ne létezne egy olyan eszköz, aminek a mikroprocesszora veszi ezeket a kódokat, ezt megfelelően lekezeli a központ felé, és utána belül ő magának átalakítja SMS formátumba, az adott GSM modem protokolljának megfelelően?

Arra akarok kilyukadni, hogy a GSM-ben _elvileg_ nem kellene benne lenni a telefonszámnak, még a SMS küldés telefonszámának sem, hanem azt is megkaphatja a központ felől, mint tárcsázott számot, aztán majd ő kialakítja magának a vett kódok alapján a SMS-t. Csak programozás kérdése.

előzmény: ztm #9

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:CID szöveges SMS-ben
#9 2011. December 14. - 08:05:45
0
Elvileg mindegy kellene legyen, gyakorlatban ahány központ, annyiféle kommunikáció, nem feltétlenül fog egy ilyen cucuka minden kp-al összejönni. (Elvileg az Ademco Contact ID is szabvány, aztán ahány gyártó, annyiféle képpen értelmezik.)
Amit fogadj el: a riasztóközpontok kommunikációs részét távfelügyeletre tervezték, a legismertebb protokollok közül tudnak egy párat és kész. Csak annyit csinál egy normál (hang) GSM modul, hogy átviteli csatornát biztosít a rkp és a távfelügyeleti vevő között a telefonvonal helyett. A rkp összefütyül a GSM modulon keresztül a távf.vevővel, elbeszélgetnek, elköszönnek és kész. A modul semmilyen szinten nem szól bele a kommunikációba! Általában tudják a központok a "Pager" vagy vmi hasonló ACK nélküli formátumot, ezt esetleg fel tudod használni saját szám megcsörgetésére (SMS-re nem!!!), és mindent a kp-ban programozol. Ekkor egy fütyülő/sípoló/akármi hangot hallasz a telefonodban és a rkp bontja a vonalat. Az SMS nem szokott szerepelni a formátumok között -hacsak nincs a gyártónak vmi célhardware erre a célra, lsd a már említett PCS200, de itt már buszkommunikáció van a modul-rkp között ezért lehet a rkp-ban felütni- tehát az ilyen feladatra külön modul kell, az eszközök programozása (tel.szám beállítás) csak magában a modulban történhet. A rkp-ba telefonszámot ekkor is kell programoznod, de csak azért, hogy a modul a rkp CID jelzéseit át tudja venni. Elhiteti a rkp-al, hogy ő a távfelügyeleti vevő, ezért kell a vonalszimuláció. A vett jeleket letárolja, saját paraméterei szerint átalakítja és így lesz belőle SMS.
Remélem tudtam segíteni.
előzmény: padisah #7

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:CID szöveges SMS-ben
#8 2011. December 13. - 16:39:35
0
Tévedsz. A PCS200 nem ilyen állat, ő buszon csatlakozik a központhoz és minden paraméterét a központon tudod beállítani.
előzmény: padisah #7

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:CID szöveges SMS-ben
#7 2011. December 12. - 18:53:08
0
Egy ilyen készüléknek elvileg mindegy kellene legyen, milyen központhoz csatlakozik, hiszen telefonvonalat emulál a bemenetén.

előzmény: vlezlee #6

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:CID szöveges SMS-ben
#6 2011. December 11. - 21:52:13
0
DSC-hez tuti nem lesz olyan, amit keresel, Pyronix-ról nem tudok nyilatkozni, az ő központjaikat még nem ismerem.
előzmény: padisah #5

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:CID szöveges SMS-ben
#5 2011. December 11. - 20:03:20
0
DSC vagy Pyronix.
előzmény: vlezlee #3

Nem elérhető AdUsZ

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:CID szöveges SMS-ben
#4 2011. December 11. - 18:43:55
0
Satel GPRS-T1
CID kodokat SMS-e lehet alakitani ,de a GSM modulba kell programozni a telszamot es az SMS szoveget is amit kuldjon a CID kod helyett. Hasonloan az elottem szolo ztm altal ajanlott TELL adapterhez.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:CID szöveges SMS-ben
#3 2011. December 11. - 18:36:55
0
Milyen központhoz kellene? Paradox PCS200 tudja, de az csak az újabb paradox központokhoz használható.
előzmény: padisah #1

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:CID szöveges SMS-ben
#2 2011. December 11. - 13:47:30
0
Sztem ilyen állatot nem fogsz találni. Ami legközelebb van az elvárásaidhoz, az a TELL GSM Adapter Mini. Általad megadott üzenethez hozzádobja a CID kódot és úgy küldi el SMS-ben, de a felhasználó tel.számát(számait) és az üzenet szövegét a GSM Mini software-rel kell beállítani. Nem egy nagy durranás, USBn összekötöd laptoppal, kellemes kis software jön hozzá, pikk-pakk felütöd és mehet a kp-hoz. Ha később a felhasználónak kell változtatni, ő se fog belegabalyodni.
előzmény: padisah #1

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
CID szöveges SMS-ben
#1 2011. December 11. - 12:16:43
0
Ismertek olyan GSM hívót, ami a CID kódokat szöveges SMS-é átalakítva kiküldi egy telefonszámra?
Ami még fontos lenne, hogy ezt a telefonszámot és az azonosítót a központba programozzam be, ne  a GSM modulba, és teljesen úgy viselkedjen a GSM, mintha vezetékes vonal lenne.
Tehát a GSM modulon semmit nem programozok, csak vezetékes vonal helyére ráakasztom a
központra, és hívás helyett SMS-ben mindent megcsinál.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!