Szerző Téma: Szakmai véleményre (segítségre) lenne szükségem  (Megtekintve 7252 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
A legtehnikai "csovek" az erzekelok alatt lennenek, nem sokkal.
előzmény: handras #6

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A fusterzekelest en vonali fusterzekelokkel szeretnem megoldani es azt a megoldast valasztottam, hogy lejovok az erzekelok szerelesevel a gerinc ala kb 2 m-el (ott van a legnagyobb atlathatosagom hossziranyba) es surubben tennem az erzekeloket egymas melle, azaz ket parhuzamos sugar tavolsaga egymastol ugy kb 6 m-re lenne.
Én sem vagyok tervező, de nekem így első blikkre a 2 m soknak tűnik a 6 m pedig kevésnek, viszont érdemes lenne a felhasználni kívánt vonali füstérzékelő paramétereit figyelembe venned, mert a gyári ajánlásokból is sokat lehet okosodni (és egyben a későbbi szívástól is megmenekülni)... ;)
előzmény: balazsproiect #1

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
A problémát abban látom, hogy a légtechnika bezavar-e?

előzmény: balazsproiect #5

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Románi, de az itteni norma még 2002-es, es az nem sokat mond a vonali fusterzekelokrol.
A magyarorszagi (europai) norma szerint megengedett ez a modszer amit en valasztottam? Vagy van esetleg mas megoldas?
fog ez igy mukodni?
Adott esetbe ti hogy jarnatok el?

Csatoltam 1 vazlatot a helyzetrol.
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Szia!

Magyarországon dolgozol vagy egy másik országban? Mert ha külföldön, akkor ott más szabályok vannak érvényben, mint nálunk...  8)
előzmény: balazsproiect #3

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
szia,
Igen a vizsgam az megvan, papirilag rendbe vagyok
előzmény: handras #2

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Sajnos nem tudok segíteni, mert a képesítésem nem terjed ki a tervezésre. Ugyanakkor szeretném megkérdezni és -ne vedd bántásnak -, hogy rendelkezel-e tűzjelző berndezések tervezéséhez szükséges tűzvédelmi szakvizsgával?

előzmény: balazsproiect #1

Nem elérhető balazsproiect

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Jo estet mndenkinek.
Uj vagyok a forumon, de maris az Onok segitseget szeretnem kerni 1 temaba. Fustjelzo rendszerek tervezesevel foglalkozom (nincs sok tapasztalatom) es egy olyan esettel allok szembe, hogy van 1 nagy termelesi felulet (60x80 m) beton oszlopok es beton athidalo gerendak 6 meterenkent. Az epulet enyhen satortetos es az athidalo gerenda melyege meghaladja az 1 m. A gerendak alatt a sprinkler rendszer csovei vannak. Az epulet magassaga (gerninc) 9m. A gerendak kozott kozvetlen a teto alatt ventilatorok vannak amik telen a meleg levegot a padlo fele szoritjak.
A sprinkler cso alatt is sok az egyeb legtehnikai, meg a tehnologiahoz szuksege csovezet. Na kb eddig a helyzetjelentes. ;D
A fusterzekelest en vonali fusterzekelokkel szeretnem megoldani es azt a megoldast valasztottam, hogy lejovok az erzekelok szerelesevel a gerinc ala kb 2 m-el (ott van a legnagyobb atlathatosagom hossziranyba) es surubben tennem az erzekeloket egymas melle, azaz ket parhuzamos sugar tavolsaga egymastol ugy kb 6 m-re lenne.

Azt szeretnem kerdezni,hogy ez mennyire szabalyos es,hogy fog-e igy mukodni ?
Nagyon megkoszonnem a segitseget.

tisztelettel mindenkinek
Balázs.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!