Szerző Téma: Nagyfrekvenciás zavar  (Megtekintve 3786 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Nagyfrekvenciás zavar
#11 2012. Május 03. - 07:44:25
0
Kösz. Néztem a karakterisztikáját, 1251 kHz-en (Nyíregyházi adó) szinte semmit nem jelentenek. Ezek URH-ra vannak kitalálva. KH-ra más trükk kell. De már tudom, mi lesz belőle. 47 nF a tápokon, NC zóna, hogy ne ellenállást figyeljen, árnyékolás földre kötve, 47 nF a zónabemeneteken, és végső esetben megrelézem az egészet, ahogy korábban már volt róla szó.
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Nagyfrekvenciás zavar
#10 2012. Május 02. - 22:48:32
0
Volt mar olyan, h az EMI szuro segitett. Pl. BLM21 vagy BLM41 ferrit bead.
A hosszu vezetekek mindket vegere. Az infra es a kozpont ele a vezetekkel sorban.
Igaz ezek 1MHz felett jok, de azert 540-en csillapitanak valamit.


előzmény: padisah #9

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Nagyfrekvenciás zavar
#9 2012. Április 30. - 21:31:57
0
Alapvetően rádiótechnikai szakemberként 20 év rádiós szervizgyakorlattal a hátam mögött, bennem is azonnal a hidegítő kondenzátor + árnyékolás lehetősége merült fel, bár a hivatkozott témában írt 1nF-ot a frekvencia ismeretében (középhullám) kicsinylem. 100 nF-os kondik lesznek belőle. ezt megkapják az egyébként Pyronix infrák tápbemenetei, és a központon a zónabemenetek.  (Ez ugyan nem a KX15DQ, hanem az KX15ED) Azt hiszem, ezt meg fogom spékelni még azzal, hogy NC-re programozom a központot és meg is relézem. Nincs kedvem 50 km-re  szaladgálni hiba miatt. Brutális megoldást akarok. 8-)
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Nagyfrekvenciás zavar
#8 2012. Április 30. - 10:25:21
0
Ha még nem vagy elég bizonytalan, bogarászd át EZT a témát is!  :D
előzmény: padisah #6

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Nagyfrekvenciás zavar
#7 2012. Április 30. - 10:15:17
0
A zónahurok reakcióidőt fel tudod tenni 600msec-ről mondjuk 1-2 sec-re és az is segít a rövid zavarok eliminálásában
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de nekem úgy rémlik, mintha egy korábbi témában arra a következtetésre jutottunk volna, hogy a zónasebesség növelése hatástalan az ilyen jellegű szabotázshibákra. Sajnos az tény, hogy a DSC sem az atomstabil komparátoráról híres...

Én első körben leprogramoznám az EOL-t (sima NC-re), aztán ha ez sem segít, akkor jöhet a - brutális megoldásnak számító - relézés. Az árnyékolt kábelek védőföldre kötése időnként segíthet, de egyben egy másik probléma melegágya lehet, ezért én azt a vonalat csak végszükség esetén erőltetném.
előzmény: Lacy #5

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Nagyfrekvenciás zavar
#6 2012. Április 30. - 07:37:22
0
Hálózati védőföld nem elég jó földelés?

Az a baj, hogy 50 km-re van tőlem, és nem tudok sokszor odamenni "kísérletezni", jó lenne a "végleges" megoldást megtalálni.

előzmény: Lacy #5

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Nagyfrekvenciás zavar
#5 2012. Április 30. - 06:37:12
0
Nem igazán jó főleg minden zónán.
Én régen max akkor csináltam ilyet, ha egy zóna nagyon messze volt, vagy pl nem volt kellő érszám, és ez így egy kicsit kényszer is volt.
Amivel én kezdeném:
Valami  nagyon jó földelőpontot keresnék, azt bekötni a központ földelőpontjára, és a dobozra, arra rá az összes árnyékolt kábel árnyékolását.
Aztán meglátjuk.
A zónahurok reakcióidőt fel tudod tenni 600msec-ről mondjuk 1-2 sec-re és az is segít a rövid zavarok eliminálásában

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Nagyfrekvenciás zavar
#4 2012. Április 29. - 23:30:42
0
Kiegészítés az előbbihez: tehát élesített állapotra programozom, és a relék innen kapnak áramot. Így nő az élettartamuk, mert csak akkor húznak be, ha a központ élesítve van. Meg ráadásul nem kattognak állandó jelleggel, ha mozgás van a lakásban. Így viszont elvész az a funkció, ami úgyis csak DEOL-nál van meg, hogy a zóna szabotázsokat külön jelezze a központ.

Tovább megyek: ha a relék úgyis a központ dobozában vannak elhelyezve, akkor mi indokolja, hogy ellenállásos lezárásra és nem sima rövidzárra programozzam a központot?

Jó ez a relés megoldás teljesen?

előzmény: padisah #3

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Nagyfrekvenciás zavar
#3 2012. Április 29. - 23:11:38
0
Ezek szerint jól diagnosztizáltam a problémát? Valóban rádiózavar lenne?
 
 Először azt hittem, hogy a központ adta meg magát. (Egy már használt, falról levett központról van szó.)

Minden zónát két éren kötöttem. Ez a megrelézés jó ötletnek tűnik. Ha az árnyékolás és 100 nF hidegítés nem használ, ezt fogom tenni. Tehát zónánként egy relé. szerencse, hogy nincs 16 zóna, csak 5. (Érdekes módona billentyűzet zóna nagyon stabil, az nem jelzett be szabotázsra.
Ezek a kis DIP tokos "IC kinézetű" relék jók lesznek? Áram itt nincs jelentős, no de megbízhatóság és élettartam?

A relék élettartamának növelése érdekében a PGM1-et (nagyobb áramú) élesített állapotra programozom, és onnan kapnak a relék áramot.

Teljesen jó lesz ez a relés megoldás? Hosszú távon is? Nem megy ez a biztonság rovására?

 Kösz az ötletet!
 

előzmény: matrixlaci #2

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
Re:Nagyfrekvenciás zavar
#2 2012. Április 29. - 22:56:55
0
Zónát 2 éren kötötted ?
Ha nem a központ com -ját használod, hanem az infrában kötöd le minusz-ra és egy éren küldöd zónabemenetre, kb 20* érzékenyebb lesz a zavarokra.
Árnyékolást akku minuszra kösd.
Ha ez se segít, marad a relés megoldás. Infrákkal minutívot kapcsoltatsz, ezzel huzatsz egy relét a központban, a relé kontaktjait meg bekötöd zónabemenetre a megfelelő ellenállásokkal.
Ezzel egy gond van, ha kevés mozgás van az infra előtt, akkor folyamatosan meghúzva tartja a relét.
Olcsó gagyi relék hajlamosak némi felmágneseződésre, ami azt jelenti, hogy tápelvételre nem enged el rögtön. Ha az infra csak 1mp ig jelez, lehet el se enged a relé.




előzmény: padisah #1

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Nagyfrekvenciás zavar
#1 2012. Április 29. - 15:43:32
0
A napokban telepítettem egy PC585-öst Pyronix infrákkal nagyon közel (térkép szerint1800 m-re) egy középhullámú nagyadótól.

Meglehetősen furcsa jelenségeket tapasztalok. A közponzon véletlenszerűen szabotázst jeleznek a zónák. Hol egyik, hol másik zóna, zeljesen változó.
DEOl hurkok vannak. Az infrák sorkapcsain szépen mérhető az 5k6/11k2/szakadás, ahogy kell. Viszont a kábelek központ felőli végein már (Ha lekötöm a zónát a központról és szabad kábelvéget mérek) teljesen furcsa ohmértékeket mérek szinte pillanatról pillanatra változót, 4 és 16 kohm között. Arra is gondoltam, hogy a zónalezáró ellenállásokat kiválasztó jumperek KH-sak, de mind? következő lépés az lesz, hogy ki fogom próbálni külső ellenállásokkal, nem az infrába beintegráltat használom.  Olyan zónán is tapasztalom, amin nincs infra, csak egy nyitásérzékelő (tamper) pedig a kapcsuló _biztosan_ zárva van.

Lehet ez a hibajelenség rádiózavar eredménye?

 A kábelek árnyékolása megvan, bekötöttem a központ földelőpontjára, de még odáig nem jutottam el, hogy ezt lekössem a védőföldre, meg a készülékdobozra.

Ezen kívül meg fogok próbálni a központon a zóna bemenetek és a Common-ok közé 100 nf-os kerámia kondikat rakni.

Szerintetek használ ez? van még valami más megoldás rádiófrekvenciás zavarok csökkentésére?


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!