Szerző Téma: Nagyfrekvenciás zavar  (Megtekintve 3787 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Nagyfrekvenciás zavar
#1 2012. Április 29. - 15:43:32
0
A napokban telepítettem egy PC585-öst Pyronix infrákkal nagyon közel (térkép szerint1800 m-re) egy középhullámú nagyadótól.

Meglehetősen furcsa jelenségeket tapasztalok. A közponzon véletlenszerűen szabotázst jeleznek a zónák. Hol egyik, hol másik zóna, zeljesen változó.
DEOl hurkok vannak. Az infrák sorkapcsain szépen mérhető az 5k6/11k2/szakadás, ahogy kell. Viszont a kábelek központ felőli végein már (Ha lekötöm a zónát a központról és szabad kábelvéget mérek) teljesen furcsa ohmértékeket mérek szinte pillanatról pillanatra változót, 4 és 16 kohm között. Arra is gondoltam, hogy a zónalezáró ellenállásokat kiválasztó jumperek KH-sak, de mind? következő lépés az lesz, hogy ki fogom próbálni külső ellenállásokkal, nem az infrába beintegráltat használom.  Olyan zónán is tapasztalom, amin nincs infra, csak egy nyitásérzékelő (tamper) pedig a kapcsuló _biztosan_ zárva van.

Lehet ez a hibajelenség rádiózavar eredménye?

 A kábelek árnyékolása megvan, bekötöttem a központ földelőpontjára, de még odáig nem jutottam el, hogy ezt lekössem a védőföldre, meg a készülékdobozra.

Ezen kívül meg fogok próbálni a központon a zóna bemenetek és a Common-ok közé 100 nf-os kerámia kondikat rakni.

Szerintetek használ ez? van még valami más megoldás rádiófrekvenciás zavarok csökkentésére?


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!