Szerző Téma: DSC PC2550  (Megtekintve 1016 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC2550
#4 2012. Június 28. - 12:35:47
+1
Közben megnéztem egy DSC PC4010-et ami emlékeim szerint hasonló felépítésű.
Ebben egy 16 lábú, 2x2x1 cm-es fekete Benchmark típusú kocka, azaz egy zárt, akkuval ellátott nemfelejtő memória van.
Ezer % h ebben van a panel configja.

Ha a PC2550-ben is ez van, akkor ennek meghekkelésére nem sok esélyt látok.  Pontosabban törése-törlése-feltöltése többszörösébe kerülne, mint egy ilyen kategóriás központ kerül újonnan.

Ha nem lehet a panelem resetelni, akkor mehet a múzeumba ...


előzmény: kovacslajcsi #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC2550
#3 2012. Június 28. - 11:00:40
0
Basszus !!!
Mechanikus módon elküldtem az eprom tartalmakat ahogy kérted, de csak utána kezdtem el gondolkodni:
ha gyári állapotot akarsz visszaállítani, akkor a config nem az epromban van.  Az eprom tartalmat a központ önmaga írni nem tudja, azt csak kivülról égetővel lehet ! A config máshol lesz ...

Namost mivel nincs már 2550-esem, nem tudom leellenőrizni, így megkérdezem a nagyérdeműt, h emléxik-e valaki rá h volt-e vagy hol volt a DSC2550-ben eeprom. Valaminek kellett benne lennie, mert akkoriban a processzorokban belül még nem-igen volt eeprom vagy flash, szerintem valahol mellette volt egy DIP8 vagy SO8-as tokban egy I2C vagy SPI-s soros eeprom, benne a beállításokkal. A típusa valószínűleg 24Cxx vagy 93Cxx lehetett.  Az xx-ek helyén általában a 2 egész számú többszöröse (4,8,16,32, 64 128, stb) van.

Nézz körül a panelen, vagy fényképezd le rendes fényképképezőgéppel (ne mobiltelefonnal) és ha elküldöd az info kuki mobilcontrol pötty hu-ra,  talán többet tudok mondani a további lehetőségekról...

Az epromot meg szerintem ne írd át, a config nem abban van !

előzmény: kovacslajcsi #2

Nem elérhető kovacslajcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:DSC PC2550
#2 2012. Június 27. - 20:58:59
0
Szia!

Én voltam :)

Megköszönném, ha el tudnád küldeni...

Belepörkölni bele tudom.

A bajom az, hogy nem tudom resetelni ezt a vackot, mert a telepitő annó bekapcsolta a tiltását. Bízom benne, hogy ezzel mg tudom oldani a gondot..

mail: nicknevem itt majd     @freemail.hu

Nagyon szépen köszönöm!

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
DSC PC2550
#1 2012. Június 27. - 10:38:47
0
Valaki küldött nekem tegnap egy privát üzenetet, melyben kérdezte, h van-e nekem DCS PC2550 eprom tartalom, mert állítólag réges-rég írtam valahol, h van sok ilyesmi nálam lementve. Sajnos az üzenetet véletlenül kitöröltem, és nem tudom már ki küldte.

Üzenem a kérdezőnek, hogy találtam 2550-re  1994.12.12 -i mentést 131 (valószínűleg 131-es verzió) jelöléssel, és van még mellett 1995.05.27-i mentés is, az pedig 11K jelöléssel, de hogy mit jelöltem vele (talán kezelő lehetett ?) ... már nem tudom. Húúú de kutya rég volt !!!

Ezt a két 16 kByt-os file-t eltudom küldeni,  (27c128 Eprom- ba valók) de persze előtte törölni kell és megfelelő égetővel be kell tudni égetni. Ha nem sikerülne, és megkapom az eprom-ot akkor szivesen beégetem - ha kell.

L. Pásztor


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!