Szerző Téma: Nagy rendszerek...  (Megtekintve 3981 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BalintR

  • Vendég
Re:Nagy rendszerek...
#20 2013. Január 25. - 22:57:33
0
Kisszériás? Ha az ATM-eket is beleszámolom akkor kb. 4000 db. ketyeg a kezeink alatt!
:D
 
Na jó, tényleg manufaktúrában készülnek, no de a Comerson is manufaktúra! :)
 
Persze igazából bottal se piszkálnám, de ezt dobta a gép 20 évvel ezelőtt!
:D
előzmény: Lacy #12

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Nagy rendszerek...
#19 2013. Január 21. - 22:21:59
0
Kezelot is tudnanak csinalni, jot is es szepet is.  Mi is csinaltunk mar ipari alkalmazasokhoz.
Csakhogy itt nem 1szeru a beetetett magyar  fogyasztonak elmagyarazni, h ez legalabb olyan jo mint a "nagy" markak.
Es azert olcso, h a csoro is meg tudja venni, es nem azert olcso mert sz...r!

Itt meg sokan nem nottek fel az esszeru vasarlas szintjere...

előzmény: Lacy #18

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Nagy rendszerek...
#18 2013. Január 21. - 19:31:21
0
sajnos tudomásul kell venni hogy nálunk egyszerűen nem lehet normális áron terméket előállítani. Normális minőségben
Vegyük pl azt hogy hiába a jó ötlet a profi kivitelezés a nyák és panelbeültetés ügyben egy ócska kezelőt már nem tud senki legyártani.
Ilyenkor jön az, hogy egy részük a legoccóbb Satel lcd-t fejti meg és használja a saját termékéhez és ez kb a fából vaskarika
A másik hogy megpróbálkozik valamiféle kezelőnek látszó tárgy elkészítésével.
Ilyenkor jön az hogy olyan bigyók jönnek létre, mint az az érdekes csonkagúla alakú telefongombos Dircon taszt
először nem tudtam sírjak vagy röhögjek rajta de aztán győzött a józan ész és 1 perc alatt leszereltem  :P

 
előzmény: L. Pásztor #16

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Nagy rendszerek...
#17 2013. Január 21. - 18:20:53
+1
Merjünk nagyok lenni!

Nem vagyok egy politikus alkat, de azért ha helyből az utolsónak írjuk le magunkat,
akkor ott is van a helyünk.


előzmény: L. Pásztor #16

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Nagy rendszerek...
#16 2013. Január 21. - 17:28:36
0
Nem az volt a lényeg, hanem az h valaki leszólta a magyar munkaerőt, a szaktudást.
Ez között és a Lacy féle " ... kisszériás egyedi magyar izé ..." mondat tartalma közötti párhuzamot akartam érzékeltetni.

Nem pont ide vág, de azt mondják, h kenyérért és tejért nem érdemes átmenni ... de minden másért igen :)
Sajnos nem ott lakom, de tapasztalom én is, évente többször is ... 
   
előzmény: mot #15

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Nagy rendszerek...
#15 2013. Január 21. - 16:59:16
+1
Jah, hogy Sopron és fogorvos. Akkor van miből megfizetni az osztrákot! Meg hát őt is fizetik az osztrákok.  ;D
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Nagy rendszerek...
#14 2013. Január 20. - 23:00:58
0
Errol Sopronban elo fogorvos baratom jut eszembe:
. . .  magyar szamitogep szerviz, meg riaszto szerelo, meg villanyszerelo?   Francot, inkabb megfizetem a sokkal profibb osztrakot. . .

Ket oldala van ennek is.



előzmény: Lacy #12

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Nagy rendszerek...
#13 2013. Január 20. - 21:29:36
0
Mittomén!
De láttam én már fűben nyuszit!

előzmény: Lacy #12

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Nagy rendszerek...
#12 2013. Január 20. - 21:15:47
0
jaj ne má kisszériás egyedi magyar izé .. központ? épület fel ügye let? nem tom mi..
 ;)
előzmény: mountainman #11

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Nagy rendszerek...
#11 2013. Január 20. - 21:01:33
0
Van erről valami aktuális árlista?
előzmény: BalintR #10

BalintR

  • Vendég
Re:Nagy rendszerek...
#10 2013. Január 20. - 20:41:44
0
Tegyél fel RESORT CP1024-et!
Gyöngyösi Pista olyan proramot ír bele, amilyet szeretnél!
http://www.resort.hu/cp1024apartman.htm
 
Na jó, nem gondoltam komolyan!
:D
 
Bár az elmúlt 18 év alatt én már megszoktam, és a mostaniak elég stabilak is...
:)

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Nagy rendszerek...
#9 2013. Január 13. - 16:46:40
+2
Azért sok nagyker helpdeszkje nem nyújtja ezt.... :(
előzmény: vg #5

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Nagy rendszerek...
#8 2013. Január 13. - 16:45:23
0
Persze a minősítések nem mérvadóak, de amikor saját szememmel látom, hogy kültéri kábelről az Integra 128-as panelre becsusszant a villám, és ettől csak annyi baja lett, hogy az egyik buszvezérlő IC kinyílt mint a tubarózsa, akkor az nekem már jelent valamit! ;) Mellesleg a másik busz és a rendszer többi része ment tovább, pedig olyan szintű villámverés volt, hogy a kapuvezérlő dobozát a kaputól távolabb találták meg a szétfröccsent elektronikával együtt!  :o  Nálam a home kategória ebből a szempontból pl. azokra a Paradox panelekre értendő, amiket telefonszerelők pukkantottak el olyan egyszerű művelettel, hogy az analóg vonal helyére bekötötték a 100 V-os ISDN-t...  ;D
előzmény: vg #7

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Nagy rendszerek...
#7 2013. Január 13. - 16:04:11
0
Khmm..
Szerintem ebbe ne feltétlenül menjünk bele.
A papírok egy része csak pénz kérdése. Bárhol a világon.
Grade 3 és Nato minősítés nem egy eszköz minőséget takarja egyébként, hanem hogy bizonyos előírásoknak megfelel (abból is csak bizonyos típus).
OK. Az a véleményed, hogy nem home kategória.
Nekem más :P
előzmény: eXtra #6

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Nagy rendszerek...
#6 2013. Január 13. - 15:45:54
0
Integra: nos azért ez alapjában egy home defense eszköz és nem ipari létesítmények védelmére lett fejlesztve ...
Szerintem a  NATO minősítés és a Grade-3 besorolás akkor sem home kategória, ha te egy kedvező árú Integrát szereltél a családi házadba!  :P ;) :D
előzmény: vg #5

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Nagy rendszerek...
#5 2013. Január 13. - 13:34:56
0
Nos igen. Valószínűsítem, hogy a Satel honlapját is tulajdonos úr felesége fordítja, aki anyanyelvi lengyel, azonban nem szakmabeli, és ez nagyon sok még nem lektorált felhasználói és telepítői kézikönyvön is meglátszik, azaz inkább az angolt válasszuk 8)
Helpdesk: nekem már sikerült két ízben olyat kérdeznem, amivel meg lettek fogva, bár becsületükre legyen mondva 3-4 órán belül, míg a második esetben 1 napon belül tudtak javaslatot adni a megvalósítás próbájára, ráadásul be is jöttek az ötletek.
Integra: nos azért ez alapjában egy home defense eszköz és nem ipari létesítmények védelmére lett fejlesztve, ennek ellenére amíg el nem éri a határait, addig üzembiztosan nyújtja a szolgáltatásait (nekem sem véletéenül csücsül itthon, egyetlen általam ismert eszköz sem tudta az igényeimet kisrendszerként, elfogadható áron kiszolgálni. Még akkor volt az Imperial, de ehhez képest horror áron- így megismerkedtem vele).
Azért egy Honeywell vagy Inner Range, ID Tech szerintem más kategória, ott igazából se zónában se partícióban, se kezelőben, belépési pontban nem lehet elérni a határokat, akkor se ha 2-300 telephely 1 rendszerként működik :o
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Nagy rendszerek...
#4 2013. Január 13. - 11:07:04
0
Érdekelne a dolog, hogy 20 partició felett ki mit használna?
Satel Integra 128
Lehet mással próbálkozni vagy tovább keresgélni, de végül úgyis ennél fogsz kikötni!  8) 

Idézetet írta: satel.pl/hu
a rendszer felosztható 32 zónára, 8 partícióra
Helyesen: 8 alrendszerre és 32 partícióra::) 

A satel.pl egy ideje már magyarul is olvasható, de a szagfordító elkövetett néhány bakit, úgyhogy
érdemes inkább angol nyelven olvasgatni vagy a hazai forgalmazók szakembereivel beszélni!  :-X

A Masco helpdeskjét (210-es mellék) jószívvel tudom ajánlani, mert tapasztalatból tudom, hogy
Integrával kapcsolatban nehéz olyat kérdezni tőlük, amire kapásból ne vágnák a választ...  ;)


előzmény: pappzs #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Nagy rendszerek...
#3 2013. Január 11. - 20:49:58
+1
Egy biztos :) NEM a DSC

Én amúgy a Multis Innerrange központtal már építettem rendszert, nem is kicsit.
Értelmes és jó is, és pl soha nem riasztott eddig tévesen.
Amúgy ez inkább olyan épület felügyeleti eszköz is van beléptető meg klíma és lift vezérlő opció is.
Nem túl occó de egy 200 körüli zónára kiszámoltam, és a Napcoból mindössze (akkor persze mikor anno kellett ) nem volt 100e a különbség, és egy napon nem lehet a kettőt említeni, a Napco egy fapad ...

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Nagy rendszerek...
#2 2013. Január 11. - 20:47:31
0
A Galaxy 32-ig okés!  :D Drága, de jó.

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Nagy rendszerek...
#1 2013. Január 11. - 20:38:02
0
Sziasztok!

Érdekelne a dolog, hogy 20 partició felett ki mit használna?  Paradoxos fejem van... Na de ez nem jöhet szóba a max. 8 területével.

Írjatok.... Köszi... :(

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!