Szerző Téma: Bosch Solution 16 (, Paradox 5500 vagy más?)  (Megtekintve 9851 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Meg kell nézni a " hűtőborda esetleg doboz " nagyságát és a a letöltő programját és már ki is derül, hogy mikori fejlesztésű a központ, a programozói "zsebkönyvről" nem is beszélve.
 
 

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
több mint egy év alatt csak megoldotta valahogy  :P ;D
előzmény: vlezlee #11


Remélhetőleg, a post dátumát nem is néztem :)
előzmény: bcslaci #12

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
több mint egy év alatt csak megoldotta valahogy  :P ;D
előzmény: vlezlee #11

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Köszönöm a választ!
Az az igazság, hogy néztem webshopokban szetteket, de abban a Paradox 5500 szinte mindenütt K10-es kezelővel van, ami nekem kevés. A 6000-hez mindenhol lcd-s készleteket látok, amivel már drága. Ha szett helyett elemenként válogatom össze (Paradox6000, illetve 32 zónás lcd kezelő), akkor meg már megintcsak túllépem a Bosch szett árát. Legalábbis egy helyen bruttó 59000-ért kínálnak CC880psp+cp516w-t öt mozgásértékelővel, szirénával, stb-vel.
A kijelző addig érdekel, amíg fel nem programozom. Erre meg tökéletesen elég a ledes is nekem.


előzmény: vlezlee #2


Nem tudom hol vásárolsz, de nekem pl deltonnál/powernél még sosem okozot problémát, hogy egy szettből kivegyék a K10-es kezelőt és mondjuk egy K35-öt (ikon) vagy K32-t kérjek hozzá. Úgy gondolom a mai világban a kereskedőnek is az a legjobb, ha az ügyfél elégedett, így ők is maximálisan rugalmasak e-téren. Az csak egy dolog, hogy a webshopba nem teszik fel szettként az összes variánst, csak jó magyar szokás szerint úgy válogatják össze, hogy a lehető legócóbb legyen :)
előzmény: rapider #3

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Nem így működik, de már válaszoltam privátban.
előzmény: rapider #8

Nem elérhető rapider

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Öt éve építkeztünk, nem látom a közeljövőben szükségét a bővítésnek. 10-15 év múlva meg ki tudja, mi lesz? Ha más nem, CC883 bővítő panel vagy csere Solution Ultima 880 panelre. Azaz ilyen téren mindig van lehetőség bővítésre, a "sors" meg bármit hozhat...
előzmény: vg #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Én több mint tíz éve szerelem a Solution központokat, és szeretem őket.
Eddig az egyik legkevesebb meghibásodású központcsaládnak bizonyult praxisomban.

Lényeges hátrány a paradox-al szemben, hogy nem tud zónánkénti szabotázsvédelmet a 16 zónás kiépítésben.
Ha kell még információ, keress privátban!
előzmény: rapider #5

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Jó-jó, de akkor meg miért a Solution 16. Lesz egy picit nagyobb feladat és nem tudod megoldani vele.
Olyat nézz szerintem amiból van kicsi és közepes vagy nagyközpont is (6-64 zóna) és az univerzálisan lesz jó sokmindenre, nembeszélve arról, hogy álmodban is tudni fogod, hogy a 251-es címen állítod az összes zónatulajdonságot ;D
És persze annak is lesznek hibái, hiányosságai ami miatt nem minden feladatot tudsz majd megoldani vele....

előzmény: rapider #5

Nem elérhető rapider

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
 :o Isten ments, hogy háborút robbantsak ki a különböző központok támogatói között (más témában, más fórumon már én is tapasztaltam épp elégszer ennek következményeit), gondolkoztam is, hogy kérdezzek-e. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ismer-e valaki bármilyen objektív ellenérvet a Solution 16 ellen (gyakori téves riasztás, bármi más). Viszont az eddigi válaszok alapján igazolódik a gyanúm, hogy - ahogy minden más műszaki eszköz (tv. mobil, stb) esetében is - az azonos szinten levő készülékek hasonló paraméterekkel bírnak. Nagyon köszönöm a válaszokat.
Mindenesetre egyenlőre úgy néz ki, hogy maradok a Boschnál. Legfeljebb majd folytatom a topicot a tapasztalatokkal...


Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Apa kezdődiiiiik....  ;D
Maximálisan egyetértek az előttem szólóval, ha nem szerelted még egyiket sem, akkor a rendelkezésre álló adatok alapján dönts. Az, hogy melyik központ családot ki szereti programozni, az csak megszokás kérdése. Vegyél számba olyanokat, mint rádiós eszközökkel való bővíthetőség, távirányítók, két irányú távirányítók szükségessége, a nagyon jól megfogalmazott parasztvakítás, stb. De ne kérdezd meg, hogy ki melyiket ajánlja, mert kiengeded a szellemet a palackból...  :-X

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!