Szerző Téma: Babyware  (Megtekintve 46380 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Babyware
#66 2014. Március 24. - 10:23:36
0
Sziasztok
Jutott valaki valamire ezzel a jó kis programmal? 1 hónapja felprogramoztam vele egy MG5500-at félig. A 3. 4.alkalom után már nem tudtam csatlakozni a központhoz, befejeztem kezelőről. Ma próbálgatok egy újabb MG5500-at, de még nem sikerült kapcsolódnom. Ami érdekes, hogy ha másik meglévő 5500-as account alatt próbálkozok, akkor néha kiírja, hogy a központ szériaszáma nem stimmel.->
Lefrissítettem a legújabb verzióra a programot a power oldaláról. Semmi.->
Elővettem egy új SP4000-et: elsőre csatlakozott->
Visszadugtam az 5500-at: elsőre csatlakozott->
Eseménytárat letöltötte, időt be tudtam állítani->
Módosítottam a programon, megpróbáltam feltölteni: Teker kb 20 perce. Se időtúllépés se semmi.
Ok hogy nem nehéz felütni kezelőről, de ennek a problémának nem ez a megoldása.
előzmény: papppapa #45

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Babyware
#65 2014. Február 05. - 18:58:36
+1
Természetesen telepítői kód nem marad alapon. Az viszont már más kérdés, hogy eztán csak egy(2), azonos kód legyen mindenben, vagy mindegyik install kód egyedi legyen. Itt azt hiszem a nagyság dönt. Ha 1-5-10? fős kiscégről beszélünk valszeg 1xűbb eset a fix kód, csak ugye a fluktuáció.... Míg nagy, atombiztos informatikai hátterű cégek (de erre akár a Google tárjai is jók lehetnek) esetében jobb az egyedi, archivált kód, mely minden programozást követően változtatva van.
előzmény: papppapa #63

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Babyware
#64 2014. Február 05. - 18:24:48
0
Nekem a DSC -vel kapcsolatban az volt a vízválasztó amikor a MABISZ még előírta hogy szabotázs esetén a külső hangjelzőnek /BELL / meg kell szólalnia .Na ezt a DSC alapból nem tudja ezért írtam PLUTÓ kft -nek hogy vizsgálják felül a DSC MABISZ-minősítését stb Megkaptam a levelet miszerint a DSC kitalálta hogy egy PGM kimenetet programozzak szabotázs esetén aktívnak ezzel vezéreljek meg egy relét ami egy 24 órás zónát fog sérteni és így meg van a követelt szabotázs esemény hangjelzése .Úgy hogy minden rb szerintük .
Azóta a MABISZ -ból kivették és elég csak ha hangjelzés van magyarul kezelő pittyeg .
Na én ekkor döntöttem el hogy száradjon le a kezem ha még egyszer DSC-t telepítek .
előzmény: vlezlee #61

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Babyware
#63 2014. Február 05. - 18:16:19
0
Erre nem tudok mit írni .Mármint értelmeset .Igaz eddig se sok értelmeset írtam ....de hogy reszetelsz inkább és újra progizol mindent ez számomra furcsa  .Biztos maradi vagyok vagy mindenki így csinálja ?
A telepítői kódot meg alapon hagyod vagy azt legalább megváltoztatod ?
előzmény: vg #62

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Babyware
#62 2014. Február 05. - 17:40:03
+1
"Bocsi de a rendszereid mester kódját sem tudod , a letöltési hozzáférési kódokat sem tudod sőt a telepítői kódot sem tudod?"
Egyik rendszerem sem érhető el távolról, 95%-án MA GSM csücsül, analóg vonal nélkül. (Bocs van 3db neten elérhető, amiknél a kódrész sosem volt letöltve-igen meg tudnám tenni, de minek??) Mester kódot nem tudok, csak installt. Kényszeresen ügyelek arra, hogy megmaradjon a látszat , hogy fogalmam sincs a kódról, mintahogy nyugodtan üthetnek-verhetnek, akkor se fogok tudni kódot mondani egyik rendszeremhez sem fejből, laptopról, mert semmi ilyen nincs tárolva. Inkább reset-elek és újratöltök, ha user kizárja magát.
"Amennyiben a válaszod igen akkor nem értem amit írtál a felhasználói kóddal meg az ügyfelek ötleteléseivel kapcsolatban .... "
Akkor most már érted
"A riasztó telepítése két oldaú kölcsönös bizalmon alapul .Legalábbis nálam .Amennyiben valaki megtisztel azzal hogy rám bízza értékei védelmének kialakítását attól szerintem joggal várhatom el hogy szinte feltétlenül bízzon meg bennem ."
Minden bizalom az első kételyig tart. És a nagyszámok törvénye mindenhol dolgozik.....
"Elvből nem telepítek ar@b , cig@ny és kín@i ügyfeleknek esetleg csak egy régi ügyfél ajánlása alapján de akkor is  "körbe szaglászva" a leendő ügyfelet."
Van minden említett fajú ügyfelem, probléma mentesek, de legalábbis semmivel sincs több gond velük mint mással. És senki sem tartozott nekem 3 hónapnál tovább, mindenkivel meg tudtam beszélni.......

"C 2 :Ezt sem értem ezt ha kifejtenéd bővebben megköszönném mert nem az SP4000 észbeli tudásával van gond hanem a letöltésivel ."
Nincs gond az elvi lehetőségeivel. Egyszerűen csak tudomásul kell vegyük, hogy ez (mikor mi..) így jelenleg nem működik. Amúgy simán oda lehet állítani az ügyfelek jó részét a kezelőhöz programozni távirányítással, ha végszükség van. A 4000-est meg egyszerűbb eleve kézzel programozni, vagy marad a nagyobb testvére néhány ezressel drágábban. És továbbra is egyetértünk, működnie kéne.........

előzmény: papppapa #58

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Babyware
#61 2014. Február 05. - 09:04:22
0
papppapa kolléga leírta a lényeget, a fejlesztések és az új eszközök hiányát (buszos GSM/GPRS, IP, DEOL szabotázsnál sziréna nem szólal meg ...stb).
További probléma (volt) régebbi központoknál (PC1500,1550 ...stb) hogy egy idő után elfelejti küldeni a tesztkódokat távfelügyelet felé. Ügyfél folyamatosan telefonál, mert nem tudja fejből a *2,3,5,6 kódok használatát és ha esetleg több partíciód van, akkor rémálom a kezelése, mint ahogy a programozása is.

Na és amibe én is folyamatosan belefutok: ha gányolt rendszer van fennt, akkor 99% hogy valami dsc központ van fennt (ez nem a dsc hibája) és 2014-ben is még találkozok olyan új telepítésű rendszerrel, amelyben az EOL a központban van és az összes érzékelő szabotázsa jó esetben sorban felfűzve egy külön zónára, rosszabb esetben nincs bekötve (no comment).

Mondom mindezt úgy, hogy a DSC nagy központjaival PC5010,5020,1832,1864 nekem semmi problémám nincs.
előzmény: czegany #54

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Babyware
#60 2014. Február 05. - 08:10:43
0
SP4000+TM50 nem egy darab rendszert ismerek.
Sajnos 1eFt-t az anyjukat....

Kódókat tényleg jobb, ha nem ismeri az ember, legalábis az üf higgye azt, hogy te nem tudsz róla, mert lehet belőle gond még magyar üf-nél is sajnos :(


Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Babyware
#59 2014. Február 05. - 07:44:26
0
Szia !
Anno DSC fan-ként kezdtem az életem de egy idő után  mint Neo /Mátrix/ éreztem hogy valami nincsen rendben.Hiányoznak a fejlesztések IP , BUS érzékelők stb .Ezért áttértem Paradox-ra nem kicsi szoporollerek után .Szerintem a DSC /bocsi előre is / a nyugdíjas villanyászok és amatör hobbi elektronikai áramkör építők /
részére kitalált eszközök .DSC-t manapság félálomba zuhanva és a lábújjaimmal szoktam bekötni ....
Egyébiránt újra érzem a hiányt főleg ha SATEL-ék felé fordulok ....
előzmény: czegany #54

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Babyware
#58 2014. Február 05. - 07:33:27
0
Bocsi de a rendszereid mester kódját sem tudod , a letöltési hozzáférési kódokat sem tudod sőt a telepítői kódot sem tudod[size=78%]?[/size]
[size=78%] Amennyiben a válaszod igen akkor nem értem amit írtál a felhasználói kóddal meg az ügyfelek ötleteléseivel kapcsolatban ....[/size]
A riasztó telepítése két oldaú kölcsönös bizalmon alapul .Legalábbis nálam .Amennyiben valaki megtisztel azzal hogy rám bízza értékei védelmének kialakítását attól szerintem joggal várhatom el hogy szinte feltétlenül bízzon meg bennem .
Elvből nem telepítek ar@b , cig@ny és kín@i ügyfeleknek esetleg csak egy régi ügyfél ajánlása alapján de akkor is  "körbe szaglászva" a leendő ügyfelet .
C 2 :Ezt sem értem ezt ha kifejtenéd bővebben megköszönném mert nem az SP4000 észbeli tudásával van gond hanem a letöltésivel .
Köszönettel
előzmény: vg #57

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Babyware
#57 2014. Február 05. - 06:15:47
+1
Nekem ebben az esetben valahogy az az érzésem, mintha egy Citroen C2-be akarnál nitrót tenni.... Lehet, de nem ez az eredeti célja. Persze tényleg tudnia kéne, igazad van. Nem tudja, hát megtanultuk/tad, hogy ezt 5500-al kell megoldani.
Uhhh. Te komolyan kíváncsi vagy az ügyfelek felhasználói kódjára??????? És Te változtatod? Hát én ennek az ódiumát nem vállallom fel. Még a gyanú árnyéke se eshessen rám. Több száz ügyfélből, azért mindig akadhat(na) olyan aki elkezd 5letelni...... Te tudod 8)
előzmény: papppapa #50

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!