Szavazás

Milyen oprendszer fut a telefonodon vagy tableteden?

Android
18 (50%)
IOS
7 (19.4%)
Windows
2 (5.6%)
Symbian
1 (2.8%)
Firefox
0 (0%)
Linux
0 (0%)
Egyéb
0 (0%)
Nem tudom (a telefonommal csak telefonálok, tabletem pedig nincs)
6 (16.7%)
Semmilyen (nincs áram a tanyán, csak vágódeszkát használok... :-)
2 (5.6%)

Összes szavazó: 30

Szerző Téma: Hitvita az operációs rendszerekről... :)  (Megtekintve 19045 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Szerintem direkte így gyártották már a gyárban személyre szólóan és éppen azt vették meg neki ...
előzmény: L. Pásztor #12

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
A jailbreak (szó szerint kb. szökés a börtönből) azt jelenti, h az iphonra feltesznek egy meghekkelt iOS oprencert. Ezáltal utána enged BÁRMIT letölteni, olyat is amit az Apple nem tesztelt, és nem járt az Appstore-ban. Ez olyanoknak jó, akik esetleg kifizetnek 30 ezret a windowsra, vagy 70 ezret egy office-re, ugyanakkor elvből sajnálják a 2-3-4 dollárt egy-egy biztonságos és agyon-tesztelt Appstore-os alkalmazásért.

Rengeteg apps tartalmaz komoly adat-továbbítást, és a lúzer nem is tud róla. Angela Merkel telefonjába sem dugtak mikrofont, ez nem egy hollywoodi krimi volt, és nem a szolgáltató központjában csapolták meg a szervert ...
Tudomásul kell venni, mindig megy ki egy csomó adat, ezzel együtt is kell élni. Na az a q...ra nem mindegy, h a sok adat hova megy ...

Na ja, öregszünk-fiatalodunk ... és Orwell óta kötünk is különféle kompromisszumokat, éppen eleget ...
Meg csak erőlködünk, erőlködünk, erőlködünk, de csak nem tudunk teljesen objektívek lenni ... Te sem én sem.  Nálam pl. az erősen technokrata-érzelmű énem ahogy az autóban, és egyéb elektronikában, így a 21 évi GSM használat tapasztalatain alapulva is erősen érződhet némi szubjektív töltés ...
 

előzmény: eXtra #11

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
"Ha valakinek nem az, akkor lehet h jailbreak és bevitt valami spy-t, vagy egyszerűen csak nem tudja használni ... "

Tehát az IOS is ugyanúgy sebezhető, ha valaki hülye és/vagy nem ért hozzá...  ;)

"Ezzel ellentétben a droid nyílt, százféle vasat terveztek-terveznek rá, a vas egy részét itt-ott, a másik felét amott, a szoftot úgy kell mindenhol írni és optimalizálni, h (valamilyen szinten) mindenen-mindegyiken fusson (valahogy), mivel nyílt, így Pistike is írhasson rá valamit az uzsonna-szünetben, etc. etc. Ez mind egyszerre lehetetlen, így lett a droid, és a rajta futó oprencer instabil. Gyakorlatilag minimális optimalizációval, az iOS-hez képest sokkal nagyobb HW erőforrást igénnyel (pazarol) és sokkal lassabb. Ez idáig tény, és nem hit kérdése. Ami ez után következne ... az már szubjektív lenne ... így innentől (én is) kihagyom. "

Részben igazad van, de egy üzleti mobilon leginkább csak ezer éve fejlesztett, jól bevált appokat futtatunk, így a stabilitását nem lehet összehasonlítani egy unatkozó tinédzser által játékokkal szétbuzerált telefonnal. Nekem nincs bajom a droiddal. Nem fagy, fut rajta minden és full HD-n is rohadt gyors... :)

"4. ha már kotorásznak a telefonomban, követnek, (mert kotorásznak és követnek) etc. akkor elég ha csak 1 cég teszi ezt, és legalább ne a fél világ tegye ugyanezt, attól függően h épp milyen app-ot futtatok rajta ..."

A múltkor beszélgettem egy közös ismerősünkkel, aki híresen paranoid módon vélekedett az online világgal kapcsolatban. Se google, se FB, se semmi nyom a neten... Mióta vett egy izmos androidos telót, szépen lassan bekapcsolta az összes online fícsört, és ma már nagyon örül neki, amikor navigáció közben beszól neki a naptár, hogy igyekezzen, mert késésben van.  :D  Ahogy öregszünk fiatalodunk, úgy változunk... ;D
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Sok mindenben igazad van ... de van egy nagyon lényeges kivétel.
Az iOS zárt, hardver és szoftver egy helyen készül, egy elképzelés alapján tervezet-fejlesztett, a szoft csak egyetlen egy hardver architektúrára íródott, arra optimalizálódott és azon is van alaposan kitesztelve is. Na ettől lett atombiztos. Ha valakinek nem az, akkor lehet h jailbreak és bevitt valami spy-t, vagy egyszerűen csak nem tudja használni ...
 
Ezzel ellentétben a droid nyílt, százféle vasat terveztek-terveznek rá, a vas egy részét itt-ott, a másik felét amott, a szoftot úgy kell mindenhol írni és optimalizálni, h (valamilyen szinten) mindenen-mindegyiken fusson (valahogy), mivel nyílt, így Pistike is írhasson rá valamit az uzsonna-szünetben, etc. etc. Ez mind egyszerre lehetetlen, így lett a droid, és a rajta futó oprencer instabil. Gyakorlatilag minimális optimalizációval, az iOS-hez képest sokkal nagyobb HW erőforrást igénnyel (pazarol) és sokkal lassabb. Ez idáig tény, és nem hit kérdése. Ami ez után következne ... az már szubjektív lenne ... így innentől (én is) kihagyom.

Még annyit, hogy: 
1. nem csak az iOS jó, van pár jó oprencer rajta kívül is.
2. a droid hiába linux kernel alapú, mint oprencert a nyíltsága teszi (tette)tönkre.
3. minden vas+szoft annyit is ér, amennyire ki van tesztelve.
4. ha már kotorásznak a telefonomban, követnek, (mert kotorásznak és követnek) etc. akkor elég ha csak 1 cég teszi ezt, és legalább ne a fél világ tegye ugyanezt, attól függően h épp milyen app-ot futtatok rajta ...
5. és így tovább ...

És végül egy hasonlat-szerű-alapú kérdés:
Mondjuk mint ügyfél kérdezem, ki szeretné azt, ha riasztó rendszerét X tervezné és telepítené, majd  felkérnék pl az Y-t az ország másik részéből, hogy jöjjön és programozza fel ?   Vagy ez már hitvita lenne ?

előzmény: vg #7

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ja és persze azon roppant gyönyörűen ott mosolyog a teljes hardveres billentyűzet- amit én elengedhetetlennek tartok.........
Anno a Nokia E61 lecserélése után egy hétig szenvedtem, mire megszoktam a Spica 3,2"-os érintőképernyőjét, de utána már a fizikai billentyűzet tűnt kínzásnak, és ma már teljesen természetes, hogy egy tepsi méretű (5,2") üveglapot tapogatok...  :D

Eszembe jutott, hogy az elmúlt években mennyit fejlődött a technika, pedig régen is mennyi mindent kihoztunk a készülékeinkből... Pl. Nokia 6230-n (EDGE és 160x160 pixel!) kameraképet nézegettem a Geovisionon keresztül, aztán a következő telefonom 320x240-es kijelzőjén már (képes)könyveket is olvastam...  ;D
előzmény: vg #7

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Nos ahogy írod is nincs olyan, hogy tökéletes. Mindenkinek személyre szabottan lehet optimális megoldása. Az említett vas hardver oldalról igencsak erős, de pl. jómagam már telefonnak nem vennék ilyet. Én maximalizáltam a kijelző méretét 3,2-4" magasságában, az még kényelmesen hordható. Ha olyan alkalmazást akarok futtatni amihez szükséges a nagyobb kijelző, akkor meg ott a táblagép....
És persze fenntartom a jogot arra, hogy megváltozzon a véleményem :P  -a tökéletesek/tévedhetetlenek már előttem megszülettek :o ....
előzmény: eXtra #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Saját nyamvadt véleményem szerint meg marhaság arról vitázni, hogy melyik a jobb- így általánosságban legalábbis.
Anno a 90-es években a BME-n teljesen jogosan tanították azt, hogy egy magára valamit is adó egyed nem fog Winfost telepíteni a gépére, hanem választ alternatív megoldást. Hamár valamilyen okból mégis telepített, akkor meg eszébe se jusson IE-t használni rajta a szörfölésre- már amennyire az akkori 20-30 kbps-el lehetett. És bizony akkor ennek még tudományos alapjai voltak, magyarázható/érthető volt. Mára ez a lufi kipukkadt, maximum maradt az a lerágott csont, hogy melyik op.rendszert támadják többen (vasakban már, ha valaki akarja semmi lényegi különbség sincsen). Erre nyilvánvaló a válasz- amelyiket érdemesebb, azaz amelyik nagyobb számban van jelen a felhasználóknál. Nomost valami hasonló a helyzet az Adroid vs. iOS-el.
Sanda gyanúm szerint önmagukban az alap op.rendszerek stabilitása, funkciója nem sok különbséget rejteget, gyerekbetegségeiket kinőtték. Az viszont tök egyértelmű, hogy egy nyílt platformon sokkal több lesz a támadási lehetőség, és sokkal több lesz azon szoftverek száma, melyek félkészek, így a vasat lefagyasztják.

A felhasználók nagyon nagy többségének -de nekünk se- amúgy sincs óriási választási lehetősége számítógépe terén, mert a használni kívánt szoftverek csak PC-n fognak ketyegni. Ez mondjuk a mobil alapra már nem igaz, hiszen ott az iOS több alkalmazást kínál.

http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/windows_kontra_mac_8211_2013/
http://itmegoldasok.hu/archivumok/68-Mi-a-jobb-munkahoz-Windows-vagy-Mac.html
http://index.hu/tech/2009/10/22/legyozi_a_windows_mac_os_x-et/
http://ubuntu.hu/node/30429
http://www.hotdog.hu/techmobil/kutyuk/pc-vagy-mac-milyen-legyen-a-kovetkezo-gepunk
http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20060405windows.html
mobil:
http://www.origo.hu/techbazis/20131025-tenyleg-az-iphone-a-legjobb-mobil.html
http://www.origo.hu/techbazis/mobil/20100929-az-iphone-4-es-a-samsung-i9000-galaxy-s-osszehasonlitasa.html

Én pl. L. Pásztor említett mondata ...(A sznob (ok a tobbseg))... -miatt nem óhajtok iPhone-t magamnak, hanem beérem egy öreg HTC-vel amit minden akku csere alkalmával újraindítok [/size] :o . Ja és persze azon roppant gyönyörűen ott mosolyog a teljes hardveres billentyűzet- amit én elengedhetetlennek tartok.........



Dehát izlések és..........

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ahogy telefonban is van normalis, ugy hivjak iphone . . .
Nálam úgy hívják, hogy LG G2...  8)  Ez az első telefon, amire tényleg illik a -szinte- tökéletes jelző! ;)
előzmény: L. Pásztor #54

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
ez is egy hitvita..
én utálom az összes i-fost
amit androidon meg tudok 5 perc alatt csinálni, az ezeken jó ha fél óra alatt megvan, de volt már több órás szopás is.
itunes shop és társai zárt rendszer, mindenhez kód kell, bankkártya adatok megadása akkor is ha ingyenes programot akarsz letölteni, zenét nem másolhatok kedvemre csak az itunes szarral rettenet.
Ja és persze mindenért fizess..

előzmény: L. Pásztor #54

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!