Szerző Téma: Átalakuló kamara  (Megtekintve 2934 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Átalakuló kamara
#7 2013. Január 26. - 23:04:30
0
Befizetem.
Hiaba ugralnek, semmit sem ernek el vele. . .  Mar regota belefaradtam, hogy az ilyesmi -semmit sem kell dolgozni, csak a fizut bekaszalni- helyeken lepte nyomon kontra-szelektalt moralis hulladekokkal kell szelmalom harcot folytatni.
Ez egy ilyen orszag . . . Megkapjak az 5 rugojukat oszt felejtsenek el, en is azt teszem veluk!


előzmény: mormogipapa #5

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Átalakuló kamara
#6 2013. Január 26. - 20:22:01
0
Konkrétan én felvettem volna telefonnal az egészet és utána feljelent apeh azaz NAV meg mindenütt
az a baj hogy az ilyeneknek meg a parkló társulatoknak nincs felettes szerve
Vagy inkább az ombudsmanushoz írni

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Átalakuló kamara
#5 2013. Január 26. - 20:17:00
0
Magyarul törvény sértések egész sorára akartak buzdítani, kötelezni. Végül befizeted?
előzmény: L. Pásztor #4

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Átalakuló kamara
#4 2013. Január 26. - 15:25:02
0
Sztori és tanulság az iparkamaránál:
2012. februárban megszüntetem az egyéni vállalkozásomat. Két hete levelet kaptam: fizessek 5e Ft-ot, mivel minden vállalkozónak kell. Mély levegőt vettem, nem mertem személyesen bemenni, mert féltem, h leköptem volna őket, így nejemet küldtem, különben is ő a jogász, meg ő "ráér" az ilyesmire. Nagyon tanulságos volt az ügyintézővel folytatot eszmecseréje:

Nejem: miért kell fizetni, már egy éve nem vállakozó.
Válasz: nem baj, 2012. jan 1-én az volt. És nem regisztrált márc. 31-ig.
Nejem: minek kellet volna, ha februárban mexűnt...
Válasz: mert jan. 1-én az volt !
Nejem: akkor most mi legyen.
Válasz: regisztráljon most, és fizessen 5e ft-ot. / tudtuk h ez lesz a lényeg :)
Nejem: Miért kell regisztrálni, nem akar megint egyéni vállalkozó lenni ?
Válasz: hogy legyen jogalap a fizetésre !  /  :) ... :) ... :)   
Nejem: ehhez miért kell regisztrálni ??? És ha ez a regisztráció megint hasonló fizetnivalót gerjeszt ?
Válasz: nem baj, csak regisztráljon és fizessen, utána megint megszüntetjük !
Nejem elkérte a hatályost, és benne volt, h 2012. jan 1 stb, így tuti bukó lett volna, és elkezdte kitölteni, de jöttek a gondok:
Nejem: nincs adószáma ...
Válasz: nem baj, írjon be valamit !  :)
Nejem: nincs telephelye ...
Válasz: nem baj, írjon be valami címet ... lakcímet vagy akármit !
Nejem: nincs vállalkozói bankszámla száma ...
Válasz: nem, baj ... írjon be valamit, amit akar, és utalja valahonnan, v itt fizesse kp-ben !
Nejem: Utalunk, h nyoma legyen, de milyen számlaszámról utaljunk, ha nincs váll. számlája ?
Válasz: mind1, kivételesen eltekintünk attól, h a számlaszám nem válallkozói ...
Nejem: hogy írja alá, ha már nem vállakozó, és ide biztosan nem fog bejönni ezért ?
Válasz: írja alá a férje nevét, nem nézi senki !

Asszem ebből tökéletesen látszik és átlátszik a tisztelt kamara lénye és lényege ...



előzmény: handras #3

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Átalakuló kamara
#3 2013. Január 26. - 07:21:46
+1
Az Iparkamarai.
előzmény: BalintR #2

BalintR

  • Vendég
Re:Átalakuló kamara
#2 2013. Január 25. - 22:22:40
0
"és 800 vállalkozás döntött úgy, hogy továbbra is tagja kíván maradni a kamarának."
 
Legjobb tudomásom szerint a vállalkozóknak nincs választása, mert nekik kötelező a kamarai tagság!
 
De lehet, hogy tévedek...

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Átalakuló kamara
#1 2012. December 01. - 14:56:27
0
Az új törvényeknek megfelelően a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozó Szakmai Kamara feladatköre átalakult. Német Ferenc, a kamara elnöke a változásokról szólt a Securinfo.hu olvasóinak.

„A kamarát 1998. évi IV. törvény alapján szerveztük meg, majd a 2005. évi CXXXIII. törvény irányította működésünket. Jelentős változást hozott életünkben a 2011. évi XXIV. törvény, végül napjaink feladatait a 2012. évi CXX törvény írja le – kezdi beszámolóját Német Ferenc, a kamara elnöke. Az utolsó törvénnyel a szakmai munka minőségére helyezte a jogalkotó a hangsúlyt. Így a kamara a kötelező továbbképzések és szakmai minősítési és tanúsítási rendszereinek megalkotásáért, majd ezek működtetésért felel. Kidolgozzuk a szakképzés egységes vizsgakövetelményeit és a minősítés folyamatát.”

Kérdésünkre, hogy honnan van forrás e feladatok elvégzésére, Német Ferenc kifejtette, 2012. január 1-jével szűnt meg a kötelező kamarai tagság, és más jogszabály a kamara számára 2013. január 1-jével biztosít erre forrást, így egy évet kell áthidalniuk. Egyrészt volt a kamarának tartaléka, másrészt 32 ezer egyéni tag és 800 vállalkozás döntött úgy, hogy továbbra is tagja kíván maradni a kamarának. Ezt pozitívan értékelte az elnök és hozzátette, csakis dicsérettel lehet azokról szólni, akik továbbra is áldoztak a közösséghez való tartozásért.

A panaszkezelés is a kamara feladatkörébe tartozik. A beérkező panaszokat a szakmai szabályok, irányelvek alapján kell megvizsgálni, a konkrét ügy vizsgálata során el kell dönteni, hogy mihez képest sértett szabályt az illető. Ezért is fontos a kötelező továbbképzés, Jelenleg egy keretrendszer van érvényben, nyilvánvalóvá kell tenni a szakmában dolgozók számára, hogy melyek a kötelező jogi előírások, és mi hogyan változott meg. A mai világban, amikor a gazdasági gondok miatt is terjed a szélsőséges viselkedés, fontos, hogy a magánbiztonsági ágazatban dolgozók pontosan ismerjék jogaikat és feladataikat. A szakma megtisztítása érdekében a konfliktusokat is föl kell vállalni – tette hozzá az elnök.


Német Ferenc, a kamara elnöke

A szakma megtisztulását segíti továbbá, hogy a közbeszerzési törvényben már szerepel a kirívóan alacsony ár. A pályáztatás során már látszik az elmozdulást. Az árak emelkednek, ezt segíti a garantált bérminimum is. Bár még vannak rendkívül alacsony árak és zsebbefizetés is, de az irányvonal már jó. A NAV a fekete foglalkoztatás visszaszorítása érdekében vizsgálja a cégeket. A kamarához naponta 3–4 megkeresés érkezik, cégekről kérnek információt.

A kamara feladata még, hogy kidolgozza az ötéves periódusú kreditrendszert is. Ebbe több szintet is beépítenek – emelte ki Német Ferenc. Az alapszint mellé egy második fokozatot és a mester szintet is. A kreditpontos képzések elbírálása és nyilvántartása is kamarai feladat.

A szakmai munka erősítése érdekében együttműködési megállapodást kötöttek a Belügyminisztériummal, az Országos Rendőr-főkapitánysággal, az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karával, a Nemzeti Biztonság Felügyelettel. A nehéz gazdasági helyzetben terjed a gazdasági, ipari és politikai hírszerzés. A magánnyomozói munkát nem szabad szakmai és etikai kontroll nélkül végezni. Kihívást jelent az Európai Unió szabad rendszere is, valamely ország magánnyomozója elég, ha csak bejelenti a tevékenységét a rendőrségen, és már dolgozhat is hazánkban. Minden ország arra törekszik, hogy stabilizálja a gazdaságát, ebbe pedig sok minden belefér.

A vagyonvédelem technikai ágazata távolabb került a kamarától. A mérnökök a Magyar Mérnöki Kamarába kerültek, ahol márciusban megalapították az Elektrotechnikai és Épületvillamossági Szakmai Tagozat, Elektronikus Vagyonvédelmi Szakosztályát. A kamara szervezete is átalakult, most hétfős elnökség irányítja a munkát. A területi szervezetek pedig továbbra is a helyben támogatják a kamara tagjainak munkáját – fejezte be Német Ferenc, a kamara elnöke.

Írta: Timaffy Lilla   
Forrás: securinfo.hu

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!