Szerző Téma: Kamerás felvételek megőrzésének ideje  (Megtekintve 41554 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Hi!

Hiába van több elektromos szakmám/képesítésem, a vagyonvédelmi tevékenységemhez leginkább a GDF felsőfokú biztonság szervezői képesítése passzol. Kaptam érte csont nélkül telepítőit (már kétszer, mert 2 éve véletlenül lejárt, és nem tudtam meghosszabbítani, mindent elölről kellet kezdenem. Rendőrség nem tudta, hogy erre a bizonyítványra adhat-e telepítőit 2012-ben, -előtte 10 évig telepítettem, de nagyon beindult a varria-,na mindegy, papírok minisztériumba fel, véleményezésre, válasz ok, jó a GDF-es "diploma". Nagy megkönnyebbülés, most akkor ezek szerin csont nélkül jók a videós rendszerek kezelésére, letöltésére, felvételek átadására is. Mert ezt is folyamatosan végzem, de jó tudni, hogy szabad is.:)
előzmény: handras #38

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Igen közben felkutattam én is 1-2 helyet.
Az miatt estem gondolkodóba hogy "régi" OKJ-s papíroknak más volt a száma amit elfogadtak a vagyonőri igazolványhoz...

És ez változott mivel, hogy lett Bizt.szerv I és Bizt.szerv II., de mind a kettőt elfogadják most is.
(Sajnos az itthoni bürokráciában semmi sem egyszerű ami annak látszik)
Szóval megyek és ki is váltom  8) . Ne hogy ez miatt kössön belém a szerv, hogy nézem az általam telepített rendszerek képeit, felvételeit.
előzmény: vg #45

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
+1
Továbbra is él a 37-es hozzászólásom. Utoljára én épp azzal váltottam ki, mert arról volt hiteles közjegyzői sajtpapírom...
előzmény: Ryki #44

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Nekem Biztonságszervező I OKJ-m van.
Itt csak az igazolvány volt a kérdés, mert ugye nem rohangálhatok miden hova a Bizonyítványommal.

Ha kiadják erre is a vagyonőrit akkor jó, megpróbálkozom és futok egy kört ez ügyben.

előzmény: vg #43

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Biztonságszervező I és II tanfolyam van, ott kapsz felsőfokú okj-s papírt róla.
előzmény: Ryki #41

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
+1
Nincs ilyen igazolvány. De kiadják rá a vagyonőrit.
előzmény: Ryki #41

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Én még arra lennék kíváncsi hogy van-e külön valamilyen Biztonságszervező "igazolvány" ?
Mert ugye Vagyonőri az van.
És ha Biztonságszervező szakképesítéssel is lehet felvételeket kezelni, akkor nem váltom ki feleslegesen a Vagyonőrit...

Vagy egyszerűbb ha magammal cipelem a bizonyítványt.  8)

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Most akkor nálam mi van? Mert ugye a 94-es törvény szerint én (meg még sokan) az eredeti szisztéma szerint vagyonőri tanfolyamot végeztem és vagyonőri igazolványt is kaptam. Jóval később, mikor megváltozott a törvény, akkor lett 3 féle igazolvány, de nem kaptunk mi vagyonőri telepítők másikat, hanem beiskolázott a kamara egy gyorstalpaló tanfolyamra, amit fizetett (a kamara !!! ) persze a vizsgát meg a jegyzeteket nem, ezért ez így is kb 40-45e-be volt. a másik meg 110e ugye szép?
Na mindegy szóval nekem van ez is meg az is, a bökkenő az, hogy a vagyonőrit el és bevették mikor a másikat kiadták.
De ettől én még elvégeztem azt a tanfolyamot, sikeres vizsgát tettem, és évekig azzal az igazolvánnyal voltam szakmai. :)

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
+2
az egész doksit nem csatolom, de az ide vonatkozó részletet igen. Az volt a kérdésem, hogy telepítőként lehetek-e társasház adatkezelője, vagyis ki kezelheti a felvételeket.
előzmény: czegany #35

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Azt igen, telepítőit már nem.
előzmény: vg #37

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!