Szerző Téma: Kamerás felvételek megőrzésének ideje  (Megtekintve 42368 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Szerintem a biztonságszervezőire megkapod a vagonőrit is 8)
előzmény: Ryki #36

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Biztonságszervezői papírom az van...
Én úgy hallottam hogy vagyonőri papírral lehetne ilyet csinálni.
De remélem igazad van, nincs kedvem még egy hülyeséget csinálni azért hogy lementhessek ilyen felvételeket  :-\
előzmény: jachner #34

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Szia!
Olvasható valahol ez a hivatalos válasz, vagy egyedi állásfoglalás volt?.


előzmény: jachner #34

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
nekem már volt egy köröm ezzel kapcsolatban a NAIH-nál, a hivatalos válasz szerint ők lehetnek adatkezelők:
- biztonsági őr,
- testőr,
- vagyonőr,
- biztonságszervező

senki más nem kezelheti a rendszert.

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
A 2005-ös vagyonvédelmi törvényben én úgy olvastam, hogy például biztonságtechnikai szervező  is végezhet ilyen tevékenységet, mert én is ilyen tevékenységben gondolkodtam,
Azt nem is értem, hogy például nekem tervező telepítői engedélyem van és akkor miért kell nekem esetleg a lementést átadni egy olyan embernek akinek fogalma sincs a rendszerhez.
Ez olyan mint az első riasztószerelői papír az a vagyonőri igazolvány volt (csak önvédelemből nem vizsgáztunk)

Nem elérhető biro67zoltan

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 105
Sziasztok!
 Akkor, ha jól értelmezem adatkezelő az lehet akinek van vagyonőri és telepítői engedélye is? Vagy még más is kell hozzá??? :)
előzmény: eXtra #31

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Kiraktam a főoldalra is, mert sok érdekesség van benne...  Köszönjük! ::halas:: 

 
előzmény: klaci #30

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Sziasztok,

Nekem csak telepítő végzettségem van, biztonsági őri nincs így viszont nem lehetek adatkezelő annál a társasházi kamera rendszernél amit telepítek. Mivel a társasháznak kell egy üzemeltető arra gondoltam, hogy keresek valakit, ha kell a tescós biztonsági őrt  ;) csak adja a nevét és igazolványát hozzá. Persze ő biztos jobban tudja üzemeltetni a rendszert, mint én ;D
Komolyra fordítva a szót, van köztetek valaki, aki pesti és jártas az ilyesmiben? Tényleg csak egy igazolvánnyal rendelkező kellene nekem, akinek semmit se kell csinálnia, csak felvenni az éves üzemeltetői díjat  :D , ami - most rákerestem - elég szép kis összeg is lehet: http://monsignore.hu/tarsashazi-szovetkezeti-kepviselok-tarsashazi-lakok/


előzmény: czegany #28

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Pár gondolat, személyes vélemény az előző hozzászolásokkal kapcsolatben.

Értelmezésem szerint nem számít adatkezelésnek, ha a telepítő a kérdéses felvételeket ellenőrzi. Ha letölti, és azokat az üzemeltetőnek átadja, az már adatkezelés, de ezt sem tiltja törvény.
Az, hogy az ügyfél nem nézheti vissza saját felvételeit, illetve saját magántulajdonán készült felvételeket, nem egészen igaz, ugyanis az érintett minden esetben jogosult a róla kezelt adatokba betekinteni.

Tudni kell azonban, hogy az adatkezelésnek kell, hogy legyen célja (betörések megelőzése, esetleges rendkívüli események utólagos elemzése, bla, bla), és a teljes adatkezelés a cél érdekét kell, hogy szolgálja. Nem a miniszoknyás második emeleti Cilikéről kell a képeket mutogatni félrészegen a kocsmában, távoli belépést követően. Kicsit nonszensz a példa, de jól szemlélteti a lényeget.

Csak a cél eléréséhez szükséges mértékű adat kezelhető. Tehát nem szükséges (sőt) a szomszéd telkét figyelni, vagy a harmadik emeleti ablakot.

Rendőrség. Kedvenc barátja minden videórendszert üzemeltetőnek. Na nekik nem kell ilyen bonyis törvényeket értelmezniük, egyszerűen jogosultak mindenre. Ha ők az mondják, hogy a kamerás rendszeren bizonyíték található, akkor nem elkérik a felvételeket, hanem lefoglalják. És a rendszer üzemeltetőjének vagy képviselőjének  "tűrnie kell az eljárást". Sajna én már annyiszor tűrtem, hogy alig szerelek már kültéri kamerát, egyszerűen lebeszélem ügyfeleimet, mindkettőnk érdekében, ha frekventált helyen lakik.
Ja és természetesen egy autólopás miatt kérnek vagy fél napot visszamenőleg (mer lehet, hogy elötte már járt terepszemlén az elkövető), egy fegyveres rablásnál meg több napot, mert lehehet, hogy előtte..... Hogy hogy veszed ki a DVR- ből, lesz..ják, kell és kész, CD-n avi-ba (megsúgom, fizetni senki nem fog érte).

A törvény szerintem is sok ponton értelmetlen, de ez van, azért mert szar, hatályos, és betartását a NAIH ellenőrizheti. Illetve akkor lesznek az első problémák, mikor esetlegesen egy felvételt valaki fel akar használni (jogosan, saját érdekeit képviselve) egy eljárás alkalmával, és az érintett ügyvédje elkezdi feszegettni a felvételkészítés, tárolás, feldolgozás, harmadik személynek történő átadás jogalapját, körülményeit, és okoz egy-két kellemetlen helyzetet, magyarázkodást.
előzmény: bcslaci #22

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!