Szerző Téma: Társasházban sziréna amit meg akar tiltatni a közös képviselő  (Megtekintve 3250 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BalintR

  • Vendég
A 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 1. számú melléklete alapján építési engedély nélkül végezhető tevékenységek:
(Részlet)

23.Napenergia-kollektor[2], szellőző-, klíma-, riasztóberendezés, villámhárító-berendezés, áru- és pénzautomata, kerékpártartó, zászlótartó építményen vagy építményben való elhelyezése, ha ahhoz nem kell az építmény tartószerkezeti rendszerét vagy tartószerkezeti elemeit
a) megváltoztatni,
b) átalakítani,
c) elbontani,
d) kicserélni,
e) megerősíteni vagy
f) újjáépíteni.[/font]
[/size]

Oszt' a közös képviselő benyalhat! :D

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Ellenkezőleg, mivel osztatlan közös tulajdon, ezért az osztatlan közös tulajdon rám eső arányos részét használhatom. Ebből a logikából kiindulva szerintem pont lehet telepíteni a szirénát és nem tilthatják meg. Legalábbis erre hivatkozva sikerült már társasház tetejére antennát feltenni.


előzmény: vg #3

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Véleményem szerint a közös képviselő tulajdonképpen egy érdekképviseleti státusz, ha úgy tetszik akkor egy megbízott ügyintéző. Ő nem a ház tulajdonosa, tehát szerintem semmilyen tiltáshoz nincs joga.
Ezt anélkül mondom, hogy a hivatalos jogi hátteret ismerném, de józan ésszel átgondolva valahogy így lehet. Egyébként én is futottam bele már ilyesmibe, én mindig a megrendelőre bízom, hogy birkózza le, ahogy tudja.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Nem tudom a jogilag helyes választ erre, csak tapasztalataim vannak. A társasházak osztatlan közös tulajdona a folyosó és homlokzat is. Erre való hivatkozással szokták egyes lakók a kk-t felbuzdítani a sziréna, split klíma leszereltetésére. Több helyen hallottam szóbeli és írásbeli figyelmeztetésről, amelyet aztán semmi sem követett............ :o
előzmény: Lacy #1

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ami a saját térfelén van, arra felszerelheti. Ha bérlakás, akkor is. Azt nem tilthatja meg senki, mindaddig amíg mások életét, életminőségét, tevékenységét, szabad mozgását nem befolyásolja.
(Ha ez nem így lenne, akkor pl. megtilthatnák h az emberek második zárat szereltessenek az ajtójukra, vagy virágot tegyenek ki falra vagy korlátra, ruhaszárítót- névtáblát- csengőt szereljenek fel, etc...)

Más a helyzet, ha az adott fal-szakasz nem az ő térfelére esik. Akkor már kell valaki beleegyezése, de gyanítom akkor sem a kk, hanem a fal-szakaszban érintett lesz a megkérdezendő ...
előzmény: Lacy #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
A kérdés adott:
társasház (ez régi körfolyosós belvárosi) a kk kitalálta, hogy amíg a ház közgyűlésen nem járul hozzá, addig nem lehet -elvileg, mivel már fel van szerelve. Ha leszavazzák, akkor meg le kéne venni.
Az a másik dolog, hogy kb 6-8 sziréna már így is van a házban csak amit láttam, de lehet több riasztó is, ami nem látszik.
Szóval meg tilthatja-e a ház az egyén vagyonbiztonságához való jogát úgy, hogy mindeközben a MABISZ is előírja a kültéri szirénát, és -elvben - csak így lehetne egy biztosítás feltételeként is elfogadni.
Van-e olyan trövény,a mi valóban megtilthatná a sziréna felszerelését, (a műemlék ügy kivételével) vagy csak ostoba és hatalommániás kk-k agymenése ez?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!