Szerző Téma: Távkapcsoló  (Megtekintve 6702 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Távkapcsoló
#22 2011. December 31. - 09:19:52
0
Helló VG !

Ezt nem mondtad komolyan ugye:  " ... mindig kimarad az áraknál,neveztesen az üzemeltetési költség. Igaz nem vészes,de 1 éves díja összevethető a készülék árával. És akkor azt még nem említettük,hogy ez prepaid csomag esetén igaz.Egy olyan alkalmazásnál ahol az üzemszünet igen nagy gond, ott csak havidíjas szolgáltatás jöhet szóba..."

Először is az RF vevőkkel hasonlítottuk össze: a GSM vevő (kapunyitó, stb) éves költsége 3000e HUF, mivel ennyibe kerül egy feltöltő kártya, ami 1 évig jó ... Talán kibírható összeg. A GSM-jeink pedig hívószám felismerésen alapulva csak rácsengetnek ...ez sem kerül pénzbe. Ha hibejelet, betörést etc. kell jeleztetni, akkor meg a hír értéke messze felülmúlja 1-1 sms vagy hívás árát. Legyen az kapunyitó, autóriasztó, vagy bármi más.

Másodszor meg: a feltöltő kártya üzembiztonsága meg semmivel sem rosszabb az előfizetősnél. Csak évente 1-szer oda kell figyelni rá, ahogy az autónk olajcseréjére, ahogy a fűtésrendszerünk őszi átvizsgáltatására, etc.

Bocs ha úgy tűnik h nagyon haza-beszélnék, de hidd el ez nem csak üres eszmefuttatás, a kereskedők ugyan még nem, de a felhasználók már rájöttek erre ...

   
előzmény: vg #19

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Távkapcsoló
#21 2011. December 30. - 22:27:04
0
bocsánat nem azt írja a jammer leírás hogy 100m en belül hat.az csak az üzem idő.ha valakit érdekel a link el küldöm hol találtam.De csak olyannak küldöm kit tudók hogy régi fórumos és már ismerek,

ja és boldog újévet!!!




előzmény: balusecurity #20

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Távkapcsoló
#20 2011. December 30. - 22:22:41
0
Félek hogy 100% os védelem nincs,egyszer volt Veszprémben irta helyi újság hogy egy kerti gépeket árusító üzlet volt.És ott volt riasztó és Gsm átjelző.Sajnos ide úgy bementek a hírek szerint hogy se sziréna sem átjelzés nem ment el.Most hogy mitől de szerintem itt is jammert-használtak.Youtubon van róla videó rendesen sajnos.Bár szerintem aki akar az úgyis talál hozzá utat,le írást.Nem hiszem hogy itt újat olvasna a rossz ember is ha olvassa.Sajnos mikor a megyei újságban le írták hogy a nagy Hipermárketből hogy vitte ki egy csapat az árut hogy a kapu ne jelezzen,És ezt le írják erre nem is tudom mit mondjak.És nem úgy hogy leszedték az áruról a áruvédelmi címkét.Hanem egy nagyon egyszerű megoldás le írom ha már az újság is le írta kibérelték a táskát alufóliával.Meg volt a kék fényben hogy valaki úgy lopott árut hogy a áruvédelmi címke mellé tette a mobilt és hívást kezdet és úgy ment át a kapun hogy nem jelez.Na vettem a fáradságot egy jó barátom boltjában volt egyszerűbb kapu és meg is próbáltam az eredmény lesújtó volt. Bár ez nem hiszem hogy a Sensormatic kapunál is jó lenne ez függ a frekvenciától is. De ez a baj hogy ezt el mondják a barmai had tudja mindenki!.



na ezt 1-perces keresés nélkül találtam! Gsm jammert 59000-ft ért mi a leírás szerint 100m-től elnyomja a gsm jelet! nem írok linket de bárki megtalálja.Előbb ez ellen kéne tenni hogy ne áruljanak ilyent!.



Meg egy kérdés anno volt valahol olyanról szó hogy ha autó távvezérlőt otthon hagyja csak mobil van és felhívja az otthoniakat hogy a tegye a mobilhoz és nyomja míg a másik fél az autónál az autóhoz teszi a mobilt és nyitja.Bár én ezt baromságnak hiszem! Még nem próbáltam mert nem hiszek benne műszakilag is nem tartóm lehetségesnek.De erről halott valaki? Még lehet a Discovery-n volt de nem néztem végig. :'( :'(

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Távkapcsoló
#19 2011. December 30. - 21:11:13
+1
Kétségtelenek a GSM biztosította előnyök,csak 1 dolog mindig kimarad az áraknál,neveztesen az üzemeltetési költség. Igaz nem vészes,de 1 éves díja összevethető a készülék árával.És akkor azt még nem említettük,hogy ez prepaid csomag esetén igaz.Egy olyan alkalmazásnál ahol az üzemszünet igen nagy gond, ott csak havidíjas szolgáltatás jöhet szóba...
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető zsolti

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Re:Távkapcsoló
#18 2011. December 30. - 20:34:31
0
Azért az ilyen információkhoz már csak a felelősség miatt is kéne nyitni egy Titokszobát..
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Távkapcsoló
#17 2011. December 30. - 15:25:22
0
Meggyőztél! ;D
előzmény: L. Pásztor #16

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Távkapcsoló
#16 2011. December 30. - 13:05:48
0
Akkora meg a GSM-et cseréljük le másra ...  :)
előzmény: handras #15

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Távkapcsoló
#15 2011. December 30. - 12:31:53
0
Amikor kijött az ugrókódos technika, még nem volt hozzá 30-40 ezerért eszköz. Jelenleg GSM töréshez sincs. Majd lesz.... :-*
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Távkapcsoló
#14 2011. December 30. - 11:13:21
0
Egyszerre próbálok válaszolni mindenkinek:

Az egy dolog, h megfelelően képzett emberek sok tíz millás eszközökkel mire képesek. Az meg egy másik dolog, h egy győzike, vagy egy drogos kis panel-patkány valahonnan pár 10 ezerért vásárolt hopping listener-rel (ugrókód törővel) mire képes. Az itthoni "szakik" nem fognak GSM-et hekkelni, mert nincs rá sok-sok millás anyagi fedezetük, és nem is értenek hozzá, így megállapodhatunk, h itthon a gsm-et senki sem fogja hekkelni.

Az ugrókód esetében más a helyzet. Elmondom, mert már régóta nem titok. Droid vesz 30-40e HUF-ért 1 eszközt, mely 2 darabból áll. Egyrészt egy érzékeny vevőből, memóriából és adóból, másrészt egy jammer-ből, ami elnyomja az adást. Odaáll valahova a kapu vagy az ellopni kívánt autó mellé. Tulaj érkezik. Bekapcsolják a jammert. Gagyi vevőt lenémítja  a jammer, és a kapu így nem nyílik. Közben droid érzékeny vevője veszi az adást, és van 1db érvényes nyitó kódja. Kapu nem nyílt ki, ezért tulaj nyom még egyet. Jammer megint némit, így kapu nem nyílik ki, de droid érzékeny vevője levett még egy érvényes kódot. Ekkor a droid kikapcsolja a némítót, és ő kiengedi az első érvényes kódot, ezzel Ő (!) nyitja ki a kaput. Tulaj megnyugszik, kapu kinyílt, és elmegy otthonról, majd kapu bezáródik.  Droid vár pár percet, majd a második, még fel nem használt kóddal kinyitja a kaput (vagy az autót - ha autóriasztó), és már bent is van ...

Ugye milyen biztonságos az RF ?  :)))
Anélkül, h osztani akarnám itt az észt (nálam sokkal tapasztaltabbak számára),  azt szoktam mondani, h nem az a biztonságos amit nem lehet kinyitni, hanem az, amit az oda bemenni szándékozók nem tudnak kinyitni.  És ez szerintem nagy különbség.

-------------

868 kérdések:  a 868-at általában nem a telefon lövi ki, hanem a GSM tornyok. Habár a telefon is, csak az éppen kommunikáló mobilt nem a távirányító mellé kell tenni, hanem a vevő mellé, mert azt fogja kinémítani ....
Kb. két éve egy régi,  V. kerületi 50-60 lakásos társasházban frissen felszerelt 868-on kommunikáló kapunyitót kellett lecserélni, mert a kb. 100m-re lévő, épület tetején lévő GSM átjátszó a lakások nagyrészében lenyomta a 868-at.  Lecserélték 434-re, megnövelték 100mV-ra az adást, (ne ez sem volt szép dolog) erre az udvarban parkoló autókat soxor csak 10cm-ről lehetett kinyitni ...  Ezután kaptak GSM-et, ami azóta gond nélkül üzemel.

Gondolom el tudjátok képzelni, mit bukott a válalkozó a 3-szori telepítésen, aki bevállalta az "óccccsó" kapunyitót.  Mert a GSM-es kapunyitás anyagköltsége kb. bruttóban volt annyi, mint a 868-asé nettóban ....

-------------

És főként Padisah számára:   Egy jobb minőségű, keskenyebb sávú, esetleg SAW filteres vevő drágább, mint egy GSM ...  :)


előzmény: handras #11

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Távkapcsoló
#13 2011. December 30. - 09:14:45
0
A 868 viszonylagos biztonságosabb volta mellett éppen ez szól, hogy kevesebb az eszköz.
Azt tudom (rádiós szakemberként) hogy a frekvenciának semmi köze a biztonsághoz, és hogy  akódolás ugyanaz. Ellene szól viszont a GSM frekvenciák közelsége. Bár ez jobb minőségű, keskenyebb sávú, esetleg SAW filteres vevőknél sokkal kevésbé számít.

előzmény: L. Pásztor #10

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!