Szerző Téma: Nem szakmabeliként milyen riasztórendszert szereljek fel magamnak?  (Megtekintve 2767 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Én még a Jablotronokat is megnézném!
www.jablotron.hu


előzmény: graum #8

Nem elérhető graum

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
Na már megérte regisztrálni. :) A Sky Laboratories CEC Alarm Mini központját még nem találtam meg, egész szimpatikusnak tűnik és az ára sem vészes.


előzmény: eXtra #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Nem rossz az!
előzmény: graum #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Hogy konkértumot is mondjak végre, a Bosch Easy Series központot néztem ki ami nagyjából lefedi azt amit én egy központtól várok.
Ez a rendszer a T-home "Otthonőrző" szolgáltatása kapcsán az előző fórumban már téma volt.
előzmény: graum #4

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Konkrétan az sms vezérlés kerül pénzbe ha napi szinten azzal kezeled a központod.
Az, ha esetleg egy évben 2 alkalommal küld riasztásról sms-t a rendszer az nem tétel.
Proxy-t már leírtam, igaz itt van lehetőség a proxy + kód használatára, de akkor már több is meint csak a kódot használni már a műveletben.
Távirányító
A Paradoxnak :) kinek másnak :) van olyan távirányítója, ami egyrészt kétirányú rádiós kapcsolat így a kezelő értesül arról, hogy a művelet megtörtént, illetve a rendszer állapotáról visszajelzést kap fény és hang is.

Ez már elég jó, mert kód kell a kikapcsoláshoz. tehát egy elvesztés-lopás esetén azért kicsi az esély hogy sikerül használni, feltéve ha nem a születési dátum a kód  :P
A Bosh központok tőlem nagyon távol esnek, sosem használtam de mire elkezdhettem volna "barátkozni" velük elvitték kínába gyártani úgyhogy ettől fogva inkább nekem nem kell

előzmény: graum #4

Nem elérhető graum

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
:) Úgy látom elég konzervatív a hozzáállás a gyártók részéről (is).

De meggyőzhető vagyok....

Az SMS-es dolgok nekem szimpatikusnak tűnnek, legalább az értesítés, vagy hogy egy sms-el lekérdezhetők az érzékelők/zónák stb. Nem látom, hogy ez miért úri huncutság,de ha simán felhív a központ nekem az is jó.
Proxymity/Távirányító téma a kód pötyögéshez képest szintén modernebbnek tűnik, a kulcscsomómat is ugyanúgy elveszthetem/ellophatják, bár az kétségtelen tény, hogy az egy extra biztonság, ha csak a fejedben van meg a kód, vagy két lépcsős azonosítás van kulcs/kód. (Ugye amit tudsz és amit birtokolsz...)

Hogy konkértumot is mondjak végre, a Bosch Easy Series központot néztem ki ami nagyjából lefedi azt amit én egy központtól várok.

előzmény: Lacy #3

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Én meg Paradoxot :)
Azt meg nem kapsz mert nem vagy regisztrált telepítő.
Na jó lehet egy két netes barom elad de annak meg az ára .. és a vitatható bekerülése..
Amúgy van itt topic, pl a melyik központcsalád a jobb http://biztonsagtechnikaforum.hu/index.php?topic=24.0 na ez pont jó olvasni Neked :)
sőt az egész központokról szóló http://biztonsagtechnikaforum.hu/index.php?board=12.0 rész tanulságos irodalom lehet :)

Viszont amiket szeretnél.. az sms értesítés programozás ki és bekapcsolás.. ajjja kinai gagyik jellemzője
Komoly központ nem ilyen :) ráadásul a fenének költenéd a pénzt ilyen hülyeségre?
Proxy élesítés kikapcsolás? a legvadabb marhaság, amivel bárki kulcsot kaphat a rendszerhez egy lopás vagy elvesztés esetén, szerintem felejtős de lelked rajta
PC-s programozás: minden központ már szinte tudja ezt csak az egyszerű kitétel nem egyforma :)
IP-s elérés: még nem tömegcikk, de a jobbak elérhetők. Az hogy nem olcsó, az relatív a Paradoxhoz nettó lista 32000 egy IP modul. ez nem olcsó, de azt is képzeld bele, hogy ez nem egy TPlink router amiből a kínaiak kiszarnak napi 2 millió darabot. Ez kanadai ott is készül, és kizárólag egy azaz egy termékcsaládhoz jó, a sajátjukhoz. A gyártás mennyisége sajnos nem teszi lehetővé gondolom hogy olcsóbb legyen.
Majd ha minden második központon igény lesz az IP akkor a felébe sem fog kerülni jó eséllyel.


Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Mit tudtok ajánlani?
Szia! Keress a közeledben egy megbízható biztonságtechnikai szakembert/céget!  ;)

Viccet félretéve, ha beleolvasol a fórumba, láthatod, hogy a szakmánkban mennyi szívási lehetőség van, de ha szereted a kihívásokat, akkor nem próbállak lebeszélni... Egyébként a válaszainkkal nem mész túl sokra, mert szerintem mindenki a "saját lovát" fogja ajánlani! :D  Én pl. Integrát raknék fel, mert az a jó!  ;D
előzmény: graum #1

Nem elérhető graum

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
Sziasztok!

Nem akartam új témát nyitni, remélem itt is jó helyen lesznek a kérdéseim.
* Ott nem annyira volt jó helyen, ezért nyitottam neked új témát! (admin) ;-)

Úgy alakult, hogy szükségem lett egy riasztó rendszerre a házamhoz, nem vagyok riasztós szakember (villamosmérnök vagyok), de úgy gondoltam magamnak építem be a riasztórendszert. Erről aztán meg lehet próbálni lebeszélni, az észérvekre hallgatok.

A problémám, hogy elképesztő mennyiségű információ van a neten és elég nehéz egy jó rendszert kiválasztani.

Szóval amire szükségem lenne:

Alapvetően az érzékelők tekintetében vezetékes rendszerben gondolkodom, semmi túlbonyolított dolog 3 infra érzékelő 2 nyitás érzékelő,1 kültéri sziréna,kezelő, központ
ami első körben kijött mint minimum. Eddig ez ugye még bármi is lehet.

Az extrák:
GSM alapú kommunkáció: SMS értesítés legyen illetve akár SMS alapú központ programozás, de minimum élesítés/kikapcsolás, és mondjuk belehallgatás, ha felhívom a központot.
Proximity és/vagy távirányítós élesítés (inkább proximity), illetve kezelőről is lehessen élesíteni nyilván.
Egyszerű PC alapú programozási lehetőség
Bónusz: A központ IP alapú elérése

Számomra furcsa volt, hogy a leírt extrák? 2011-ben csak elképesztő felárakért érhetők el, az IP alapú dolgok meg főleg. (Néhány Kinából rendelhető all in one gsm központ kivételével amiben meg nem bízok.)

Mit tudtok ajánlani?
Összeghatárt egyelőre nem írok.

Üdv
Graum



 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!