Szerző Téma: Aritech ATS 4000 központ távfelügyeleti átjelző beállítása  (Megtekintve 4878 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Azert hibajel kimenet sok keszuleken van....
előzmény: eXtra #8


Persze, persze, de minek erre pazarolni egy külön zónát, ha egyszerűbben is megoldható?  ;)
előzmény: vg #9

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Ezt a telepítés elején kell megadni a Titan-ban. A magyar régiókód a 22. Tehát az ATS4000 esetén a panel 4022. Lehet választani eltérő nyelvet is, pl. a 99 végű a nemzetközi. De a tapasztalat azt mutatja, hogy ez vissza fog állni a panel régiókódjára. Ha magyar a rendszer, akkor a 22 végződésűre. Ráadásul a telepítés legelején meg is kell adni, hogy van-e benne memória bővítő, avagy nincs. Ha van, akkor melyik, mert sokféle van.
A régió a kommunikátor beállításaira is hatással van.
Lehet természetesen előre definiált mintákat is használni, ez célszerűbb, ha hasonló környezetben van több központ, magyarul, ha van több hasonló céllal működő objektum, ahol ilyen rendszer van.  Egy már létező programot kell úgy módosítani, ami megfelel az új telepítési feltételeknek. Nagyon sok vezérlési pepecselést lehet így megtakarítani. A kommunikációk is adottak, ergo szinte csak a zónákkal és a zóna nevekkel kell foglalkozni.
előzmény: patyka #7

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Az M2M ha jól tudom tudja ezt a funkciót. Amit mostanában használunk, azt még nem néztem, de ha nem felejtem el, akkor holnap megnézem. Valamelyik GPRS-nél találkoztam ezzel a funkcióval, de nem emlékszem, melyik volt.
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Azert hibajel kimenet sok keszuleken van....
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Jobb GPRS esetén, ha nincs aktív kapcsolat a felügyelet és a modem között, akkor a szimulált vonalat is elveszi, így a kp. szintén tud kommunikációs hibát jelezni.

Így lenne korrekt, de sajna én még nem találkoztam ilyen eszközzel, pedig időnként tökjó lenne, ha a riasztóközpont eseménylistájában és a távfelügyeleten is láthatnánk a TLM eseményeket. Persze piciócó instabil mobilnetnél az ügyfélnek tuti szemet szúrna, hogy miért világít olyan gyakran az a sárga LED, de ez már egy más téma (és különben is mindenki eldöntheti, hogy bekapcsolja-e a TLM figyelést)... :)
előzmény: syn7h37ic #4

Nem elérhető patyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Kaptam egy olyan választ is, hogy valami ország kódot kell beállítani helyesen mert anélkül nem megy át a jelzés. Erről tudtok valamit mondani hogy hol és mit kell állítani?

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Vannak ha jól tudom, normális kommunikátorok is, ebben a témában nem vagyok otthon. Anno az egyik első GPRS holminál ezt tapasztaltam, jó néhány éve. Hogy melyik távfelügy. melyik kommunikátora milyen, az engem mint telepítőt odáig érint, hogy rákonfigurálom a távfelügy. által megadott adatokat a rendszerre. Az szerintem a szolgáltató sara, hogy milyen GPRS modemet ad a szolgáltatásához. Nem szeretnék hivatalosan állást foglalni, mert politikailag semleges akarok maradni.
Privátban azért kíváncsi lennék, kinek milyen a GPRS modulja :D
előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Azt a GPRS kommunikator ami "elveszi a riasztotol a jelzest" azaz kisoff-olja, es utana kuldi tovabb, azt ki kell b@...ni a pi...ba, mert az egy komolytalan sufni-tunning hulladek ... barmilyen "nagy nev" is csinalta, es akarhany felugyelet is van beetetve vele az orszagban !
előzmény: syn7h37ic #4

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
A kommunikátor aktivizálva van a felügyelet felé? GSM, vagy GPRS kommunikátor? Ha GSM, akkor ha nincs kommunikáció, akkor kommunikációs hibát fog dobni a kp. Ha GPRS, akkor nem, mivel a GPRS minden jelzést fogad, és utána küldi tovább a felügyelet felé. Jobb GPRS esetén, ha nincs aktív kapcsolat a felügyelet és a modem között, akkor a szimulált vonalat is elveszi, így a kp. szintén tud kommunikációs hibát jelezni. Az ATS nem szereti, ha ugyanaz az azonosító a partícióknak, ekkor hajlamos arra, hogy nem küld zárás-nyitás jelzést. Első körben a kommunikációt mindenképp riasztási eseménnyel kell tesztelni. Ha az sem megy, akkor kell tovább keresni, mi a hiba. A kommunikációs ablakok kitöltése elég a távfelügy. felé. A kommunikációs információt, hogy melyik zóna mit kommunikáljon, azt a zónáknál kell megadni külön legördülő menüben. Alapesetben mindegyik sima betörés.A partíciók alapértelmezett beállításánál is küldi a nyitás-zárás eseményt.
előzmény: patyka #3
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 29. - 13:10:08 írta syn7h37ic »

Nem elérhető patyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Igen, ezeket nekem is sikerült beállítani (ügyfélszámot megadtam, majd minden partícióra is megadtam ugyan azt). Ezután csináltam egy élesítést és hatástalanítást, de a távfelügyelet felé nem ment ki semmi :(

Kell valahol ezen kívül beállítani, hogy engedélyezze hogy menjen az átjelzés?


előzmény: syn7h37ic #2

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!