Szerző Téma: Milyen GSM modult vegyek?  (Megtekintve 64587 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#105 2016. Május 18. - 00:20:44
0
A Comact GSM II-nek, elég jo a support-ja. Sokat szereltem (több mint 50-et), nagyon megbízható, stabil eszközök, ha kérdésem volt, telefonáltam, és műszakiakkal beszélhettem. Egyszer volt hibám garancián kívül egy egységgel, ingyen javította a gyártó!! (igen, leírom, mert korrekt volt na). Semmi érdekeltségem, mielőtt valaki reklámmal vádolna.
Tényleg van a piacon rengeteg gagyi, sokat szívtunk mi is, mikor próbáltunk olcsóbbak lenni és beszereztünk minden szert, de az említett kommunikátorral nagyon kevés gondunk volt. Ha jól emlékszem az is csak akkor, mikor a bemenetét a saját gyártmányú hőérzékelőjével használtuk, de egy software update megoldotta a problémát.
Jó termék, ajánlom, valamint azt is, hogy vedd fel a kapcsolatot L.Pásztorral, mert egészen alaposan ismeri a GSM átjelzés területét, ha jól csalódom.
üdv.: czegany


előzmény: Thowra #104

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#104 2016. Május 17. - 00:07:00
0
Tudsz esetleg konkrét példát ami jó lenne a fentiekre?
Jöhet privát is, hogy ne legyen reklám.
előzmény: L. Pásztor #102

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#103 2016. Május 16. - 23:17:22
0
Olyan gyartot keress, akinek van neve, telephelye, elerhetosege, normalis weblapja, arlistaja, stb.
Egy webaruhaz arul mindent, neki mindegy mit, csak vigyek. A vevonek meg kell a support, garancia, jotallas, egyeb segitseg, stb.

Ilyenbol van MO-on 4-5 gyarto, kb. axonos parameteru, megbizhato normalis keszulekkekkel. Kisebb elteresek lehetnek, az arban mar nagyobb kulonbsegek is vannak, mint barmely mas termek eseteben.
Ezek kozul csaknem mindegy mit valasztassz, nem fogsz nagyon felre-menni.



előzmény: Thowra #102

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#102 2016. Május 16. - 21:31:59
0
Üdv!
Tápfeszültség és más szempont rugalmas, modultól függ.
Nem reklámot akartam csinálni de ez volt az első modul amit dobott a kereső.
Az elvárások:
-2 db relés kimenet
-bemenet lehetőség előny
-sms ből kapcsolható relék, lekérdezhető állapot (relék állapota...).
-megbízható (ezért érdeklődtem).
előzmény: L. Pásztor #100

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#101 2016. Május 16. - 21:18:11
0
:/
Erdekes kerdes ...
Ha pl. nekem van valami feladatom, mint pl. a kerdezonek, akkor azt kb. ugy fogalmaznam meg, h van pl. egy 230V 6A- es fogyasztom amit GSM-mel vagy netrol tudnek csak tavolrol kapcsolgatni. Van 12v vagy 24v dc vagy ac forrasom, vagy epp nincs semmilyen...  ki mit javasol ?

Na en ezekre, es kb. igy kernek javaslatot, es nem halasznek elo egy konkret keszuleket, amirol egyebkent szart sem tudok ...
Es akkor ezen a listan lenne x+1 segito ember, akikre lehetne tamaszkodni.
Es igy a kerdes sem lenne ennyire büdös reklám-szagú ...
előzmény: Thowra #100

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#100 2016. Május 16. - 16:58:04
0
Üdv!
Egy berendezéshez (nem riasztó) szeretnék GSM kommunikációt, pontosabban 2 db jelet kapcsolni relével.
Találtam egy GSM modult ami rendelkezik megfelelő kimenettel és extraként még bemenete is van.
http://www.r-a--t-bolt.hu/pictures/down/hu_tmanual_compactgsm2.pdf
Ismeri esetleg valaki ezt a típust, ha igen mi a tapasztalat vele?
Milyen antennát érdemes csatlakoztatni hozzá?
Előre is köszönöm.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#99 2015. Október 17. - 20:07:21
0
Okostelefonos SMS.
Én is sokkal nyugodtabb lennék, ha gépre tudnám tenni, teljeskörűen úgyis csak a proread szoftverrel lehet programozni, de per pillanat nincs hozzá sem usb, sem bluetooth [size=78%]adapterem :([/size]
előzmény: bcslaci #98

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#98 2015. Október 17. - 19:22:53
+1
Okos telefonos vagy buta telefonos SMS-sel programoztad?
Mert az okostelefonos nem mindig az, aminek látszik.  :D

Nem olyan régen én is küzdöttem ilyennel (más típusnál) , L. Pásztor fórumtársunk megoldása volt a nyerő, miszerint programozáshoz kerítsek egy ősrégi Nokiát  :D
előzmény: vlezlee #97

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#97 2015. Október 17. - 18:36:02
0
Üdv kollégák!

Találkozott már valaki a (debreceni TELL szerint finoman szólva nem korrekt) Budaörsi TellSystem-es EasyCon GSM modullal?
Egész pontosan erről lenne szó: http://tellsystem.hu/index.php?id=47&prodid=20&prodname=EasyCon-GSM

Egyik üf bevásárolt egy ilyenből és az istenért nem tudtam beüzemelni.
SMS-ben az alap opciók beállítva, de meg sem mukkan, állapotlekérdezésre válaszol. Sajnos ma esélyem nem volt usb kábelt szerezni hozzá :(


Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#96 2015. Október 05. - 21:08:05
0
Akkor a kommuniukáción kell fejleszteni egy kicsit ;)
Nekem eddig mindenkinek sikerült elmagyarázni nagy vonalakban melyik verziónak mi az előnye/hátránya és ennek tudatában tudtak dönteni, így nem is volt probléma, ha a mobilnetes eléréssel néha gáz van, mert szóltam előre.
előzmény: Wineman #95

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!