Szerző Téma: Betörés elkerülése elutazáskor  (Megtekintve 1896 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Mérnökszaki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Betörés elkerülése elutazáskor
#5 2013. Május 26. - 15:01:00
0
Szia!
Ezt hívják jelenlétszimulációnak, rengeteg rendszer, főleg a modernebb tudja már.
Például itt találsz ilyesmit: http://www.SPAM.hu/kezdolap/termekeink/somfymegoldasok.html

 
előzmény: kisvirág #1

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Betörés elkerülése elutazáskor
#4 2013. Május 24. - 19:32:03
0
Olcsóbb egy Gemini vagy Satel időzítő funkcióit használni, aztán még kézzel is lehet mobillal állapotot váltani, stb.
Bár persze ezeknek nem ez az elsődleges funkciója, de tudják ezt is 8)
előzmény: tati #3

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Betörés elkerülése elutazáskor
#3 2013. Május 24. - 12:49:04
0
Ezt épületautomatikai, vagy világításvezérlő rendszerekre szokták inkább bízni.
Pl.: http://www.lutron.com/en-US/Products/Pages/WholeHomeSystems/Homeworksqs/Overview.aspx
Tudok benne segíteni  ;)
előzmény: kisvirág #1

BalintR

  • Vendég
Re:Betörés elkerülése elutazáskor
#2 2013. Május 24. - 08:26:48
0
"Valahol fél füllel hallottam, hogy létezik olyan riasztórendszer, amit be lehet állítani, hogy le-föl húzza a redőnyöket, ki-be a függönyöket, stb., mintha otthon lennénk."

A Grandmother 1.0 tökéletesen beprogramozható az adott feladatra!
:D

Bocs, nem tudtam kihagyni!

Most komolyan:
Ha motoros redőnyeid vannak, akkor szinte bármelyik komolyabb központtal megoldható. Be kell állítani az időzítőket, és a kimenetekkel lehet vezérelni amit csak akarsz!

Manuális redőnnyel macerásabb. A másik hátránya, hogy a postaládát se üríti ki, arra is ki kellene találni valamit.
előzmény: kisvirág #1

Nem elérhető kisvirág

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Betörés elkerülése elutazáskor
#1 2013. Május 24. - 07:56:38
0
Sziasztok!

Szólok, hogy technikailag analfabéta vagyok  :) . A munkánk miatt sokat utazunk és az utóbbi időben egyre nehezebb megoldani a lakás felügyeletét. Valahol fél füllel hallottam, hogy létezik olyan riasztórendszer, amit be lehet állítani, hogy le-föl húzza a redőnyöket, ki-be a függönyöket, stb., mintha otthon lennénk.

Tudtok tippeket adni, hogy hol nézzek körül?

Köszi szépen!


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!