Szerző Téma: Mi a baj a Paradox GS250 elmozdulásérzékelővel?  (Megtekintve 6339 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Bocs, hogy Neked nem válaszoltam, de nagyon körülírtad a mondandódat.
Én azt vallom, ha nincs termék, akkor nincs piac!
Jól! ismerek olyan internet szolgáltatót, aki a szomszéd wifi kapcsolatából indult és most komoly hálózat áll mögötte.
De ehhez előbb kellett a háló, hogy legyen mit kiajánlani.

előzmény: L. Pásztor #20

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Tulajdonképpen semmi!
Én nem panaszkodtam, mert egy brutál kültéri klíma elindította, csak más jelezte, hogy változott az érzékenysége. Nekem meg pont egy kicsit butább kellene, de mint írtam, valószínűleg megoldom intelli zónával. Aki nem tudja mit jelent, az kezdjen kicsit Paradoxul tanulni!
Mellesleg ezt már a 90-es években is tudta.
Lehet hogy más is, de akkor tessék példát statuálni!


Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Hogyér? Aranyér! ;D
előzmény: balusecurity #21

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Bocs Uraim!

Én vagyok a f....!
Ráteszem intelli zónára, oszt jónapot!
Mondjuk ezt legalább a PARADOX tudja!
előzmény: L. Pásztor #20

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Nem tudom, hogy mi a baj a GS250-es érzékelővel, válaszolva a kérdéssel, mert én most vettem egy készüléket  (elősször) de nekem egy 50 cm-es elmozdulást is érzékelt
Lehet,hogy én még valami régit kaptam ?

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
MENNYI?  na ezt nem is néztem az árát! hát ez miből van hogy ennyi? bevallom az árat nem is néztem,vagy jobb is hogy nem láttam az árát. Ez aranyból van vagy mi ilyen drága ezen?  :o :o
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 15. - 16:45:55 írta balusecurity »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Na, vetted már miért kérdeztem ?  :)
előzmény: mountainman #19

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
 MARGIT! NORMÁLIS?

 :o
 Listaár (nettó):
 47 000 Ft
 
előzmény: balusecurity #17

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Na, úgy látszik mozgolódik a piac! Persze csak a saját vevőjével megy, de miért is lenne egy egységes platform?
Még a végén jól járna a fogyasztó!

előzmény: balusecurity #17

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
esetleg ez milyen? Bár nem Paradox  http://www.ldsz.hu/termekek/reszletes/1831 gondolom nem kompatibilis a Paradoxal de nem tudom.Csak most találtam.
előzmény: mountainman #16

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Értem én, hogy egy túlárazott filléres előállítási költségű valamiről beszélünk, de ez már kapható termék és én nem tudok kereskedelmi forgalomban lévő alternatívát!
Mellesleg vicc, hogy a 20000.- Ft-os mobilomban több és komolyabb technológia van belezsúfolva, mint bármelyik ma kapható riasztó berendezésbe.
Tudom, az op. rendszer stabilitása sokat számít, de ez már csak programozás kérdése.
 

előzmény: L. Pásztor #15

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Én meg arról érdeklődtem, lamentáltam h van-e ilyen vagy ennél jobb tudású termék kiskereskedelmi forgalomban. Akár Paradox rádiós protokollhoz illeszkedően is ...

Kérdeztem azért, mert marhára nem nagy kunszt ilyesmit csinálni, gyártás szempontból filléres chipekkel egyszerű és olcsó termékek ezek, mint a faék. Más kérdés mekkora a kereslet ezekre, el lehet-e adni belőlük legalább évi 1000 db-ot ... mert ez alatt nem-igen érné meg foglalkozni vele ...

Már bocs hogy el szoktam gondolkodni ezeken, sőt néha fórumon el-elmerészkedek a kérdés felvetés szintjére is ... mert néha nálunk a fejlesztés  és gyártás vonala vagy az, h valami spéci ipari cuccunkat lebutítjuk a biztech piac forintban mért eladhatósági szintjére, vagy a biztech piacon már valamely futó, és komoly ár-tartalékkal rendelkező terméket alapul véve próbálunk csinálni valami olcsóbb és jobban eladhatót ...

Persze sok olyan kanadai, lengyel, izraeli, angol stb. hívő-szerelő dolgozik a biztech szakmában akiket mindez nem érdekel, de szerencsére vannak kivételek is ...


előzmény: mountainman #14

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Akkor ha gyárt Valaki ilyet, kérnék szépen egy típus ismertetőt, meg mellé árakat, ill. garanciális feltételeket.
Persze mindezt Paradox rádióhoz való kivitelben.
Tehát nem arról beszélünk, hogy ki mit gyárt, hanem hogy van-e pont ilyen tudású termék kereskedelmi forgalomban. ;)
előzmény: L. Pásztor #12

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Az apróbetűs részben szokás írni, hogy a változtatás jogát...stb legyen az tv műsor vagy elmozdulás szenzor.
Ilyen speckó eszközöknél pedig teszt nélkül soha nem szerelek élesben, mert a múltkor is jó volt.
Ez olyan villanyszerelős riasztó szerelő szokás, hgy "hát így szoktuk". De a miértre meg nincs válasz.
 
Amit írtál probléma, bár kellemetlen, de megelőzhető egy tesztel, hogy megfelelő adott helyre az eszköz vagy sem.
Más a PS128-al szív mert abban is történt változás.
Én a soloval szopattam be magam amikor elfelejtettem áttenni a jumpert az új panelon és egy idő után nem szólt a sziréna.
Beléptető kártyaolvasó is működik több száz, de van egy zavart környezet, ahol nem 10-12cm de 1-2mm-ről is nehezen olvas.
Volt akinek a KHF nem akart működni, már a harmadik darab sem, pedig máshol jó...és kiderült, hogy egy nagy elektromágneses vacak van a fal másik oldalán ami kinyírja a hangszórót.
előzmény: orkenyip #8




De pont egy éve teszteltem és működik... szerintem ez nem villanyszerelős módszer...
És a válasz is megvan rá, hogy miért nem működik...
Azért mert a Parodox a riasztási logaritmusba szó nélkül változtatott!!!

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Komolyan mondod, más nem gyárt ilyet ? Pedig eccerű szerkezet, mint a faék ...

Vagy 2 éve lement nálunk egy nagyobb ipari széria, kapcsolószekrény ajtókra ragasztható verzióban, Li elemmel és GSM-mel. Tesztként megrendelő egy satuval próbálta lassan, kb. 1cm/perc sebességgel az épp megnyitott ajtót tovább nyitni. de kb. 5 mm elmozdulásra már küldte is az sms-t ...

Nem lenne nagy meló lecsupaszítani egy 12V-os buszos érzékelő szintjére ... kérdés mekkora kereslet lenne rá.

Mondjuk Samu bácsi lehet nem örülne neki ... :)
előzmény: orkenyip #9

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
A verzió szám kiírás tényleg nem lenne hülyeség.
Pl. a Digiplex központnál ha jól emlékszem év elején volt a dobozban mellékelve egy sárga cetli hogy milyen frissítést eszközöltek a programozásban. (Ha emlékezetem nem csak hogy zónánként külön lehet állítani a tampert).  Ha a központnál megtudják csinálni akkor a többi terméknél is meg kéne. 
Viszont a PS 128-nál felhívják a Zemberek figyelmét a boltban is és a sziréna melletti papíron is hogy új bekötés van figyelj oda.
Jobb helyeken így megy.


előzmény: SLC #10

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Az apróbetűs részben szokás írni, hogy a változtatás jogát...stb legyen az tv műsor vagy elmozdulás szenzor.
Ilyen speckó eszközöknél pedig teszt nélkül soha nem szerelek élesben, mert a múltkor is jó volt.
Ez olyan villanyszerelős riasztó szerelő szokás, hgy "hát így szoktuk". De a miértre meg nincs válasz.
 
Amit írtál probléma, bár kellemetlen, de megelőzhető egy tesztel, hogy megfelelő adott helyre az eszköz vagy sem.
Más a PS128-al szív mert abban is történt változás.
Én a soloval szopattam be magam amikor elfelejtettem áttenni a jumpert az új panelon és egy idő után nem szólt a sziréna.
Beléptető kártyaolvasó is működik több száz, de van egy zavart környezet, ahol nem 10-12cm de 1-2mm-ről is nehezen olvas.
Volt akinek a KHF nem akart működni, már a harmadik darab sem, pedig máshol jó...és kiderült, hogy egy nagy elektromágneses vacak van a fal másik oldalán ami kinyírja a hangszórót.
előzmény: orkenyip #8

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Én egyet elcserélnék Veled a régiből, mert a védendő klímagép berázza! Egyébként tényleg tele a cipő Paradox-ékkal, de más meg nem gyárt ilyet!
előzmény: orkenyip #102




Igen más nem gyárt ilyet... de egyébként nem próbáltad átállítani?

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Nem arra való!
 
Ásóval is lehet fát vágni....  ;D
 
Eleve a rádiós dolgokkal mostanában óvatosan. Ma x luxusból távirányítót, ha javasolok.
4G meg digitális földi, meg a szomszéd kissrác WIFI meg mittudomén. És halnak le a rádiós dolgok.
Közeli árosban a vízmű rádió vezérlése miatt egy 50m széles sávban még táviányítók sem működnek.



De nem ez a lényeg, hogy nem arra való!
Az a lényeg, hogy szó nélkül módosít valamit a Paradox és egy szóval nem jelzi.
Ha mondjuk egy informatikai eszközből kiadnak valami módosítással akkor mondjuk ott van az, hogy V1, V2, V3 stb....
És ha rámész a gyártó oldalára akkor meg is találod mi a különbség...

De akkor vissza kérdezek.... Egy olyan elmozdulásérzékelőre amit több méteren keresztül tudsz mozgatni rámernél bízni mondjuk egy 40.000.000 Ft -os festményt??? Mert ugye ezt erre találták ki.... Ezek után nem... Mert ennek az lenne a dolga ha elmozdul akkor riasszon...
Ha 6m mozgás nem elég hozzá, hogy beriasszon akkor valami baj van... És lényegtelen, hogy ez hol van, ablakon, festményem, motoron... elmozdul és nem riaszt!!!!

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Egy fenét.
Úgy értsd, hogy egy konkurens ajánlattal kevesebb lesz :o
 :P
Nomeg persze valóban egy rádiós rendszernél nem baj, ha az ember a felmérésénél már meggyőződik az aktuális terjedési viszonyokról, amit jegyzőkönyvez, és aláírattatja, hogy ügyfél saját felelősségre kér vezeték nélküli rendszert, így a későbbiek folyamán bekövetkező terjedési viszony változásból eredő károkért vállalja a felelősséget.
előzmény: mountainman #6

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Ezt a 20+évet akkor most úgy értsem, hogy a működő lassan 100 db feletti rádiós rendszereim nem is működnek? Egyébként nem a rádiós részéről beszélgetünk, hanem az eszköz mechanikai érzékenységéről!
előzmény: padisah #5

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
20+ év rádiótechnikai tapasztalata (Rendőrség, Antenna Hungária, Ericsson, Vodafone, Pannon) ugyanezt mondatja velem.
Én _SOHA_ nem vállalom rádiós, vezeték nélküli rendszer telepítését. A maximum, ameddig hajlandó vagyok elmenni, az wireless pánik gomb.

előzmény: SLC #4

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Nem arra való!
 
Ásóval is lehet fát vágni....  ;D
 
Eleve a rádiós dolgokkal mostanában óvatosan. Ma x luxusból távirányítót, ha javasolok.
4G meg digitális földi, meg a szomszéd kissrác WIFI meg mittudomén. És halnak le a rádiós dolgok.
Közeli árosban a vízmű rádió vezérlése miatt egy 50m széles sávban még táviányítók sem működnek.

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Én egyet elcserélnék Veled a régiből, mert a védendő klímagép berázza! Egyébként tényleg tele a cipő Paradox-ékkal, de más meg nem gyárt ilyet!
előzmény: orkenyip #102

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
eddig egyetlen ilyet használtam ügyfél udvaron álló motorját védi, de azt legalább jól csinálja, na persze az is a régi féle :) ha ahogy írod az új már más féle.

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Egy újabb Paradox-os történet:

Hol volt hol nem volt, egyszer saját magamnak kb. 1 éve vettem egy Paradox GS250 rádiós elmozdulás érzékelő tesztelés céljából.Ezt a saját házam egyik melléképület ajtajára szereltem,fel mivel nyitás érzékelőt nem tudtam arra sz ajtóra szerelni.Nagyon szépen működik azóta is. Az ajtót kinyitom kb. 2-5 cm és már riaszt is.Téves jelzés nem történt sosem!A minap az egyik ügyfélnél hasonló mód "felszereltem" 7db ilyen érzékelőt. Eljött a tesztelés ideje.Hát elsőre nem volt meggyőző, de mondom állítok az érzékenységén... Persze most annyi változott, hogy nem kel megrángatni az ablakot, hogy jelezzen, hanem mondjuk kinyitom és azonnal hirtelen elkezdem visszacsukni akkor talán 5-ből 2x bejelzett.Hívom Powert, hogy mi lehet a baj? Állítsak az érzékenységen.... Megtörtént...  Hol is használom??? -elmondom... ÁÁÁÁÁÁÁ az nem arra való nem is lesz jó...De mondom nekem több mint egy éve működik így hibátlanul....És akkor jön az igazság: Hát igen az lehet... mert a régi érzékenyebb volt, de az újakon változtattak és az kevésbé érzékenyebb.....Na akkor most ilyenkor mi van? ??? Paradox módjára változtat szó nélkül.... Miért nem lehet ráírni, hogy márpedig ez már nem annyira érzékeny mint a régi? ??? ??? ??? ?Ügyfél hülyének néz, nekem meg a pénztárcám bánja....Szóval ezért kezd elegem lenni a PARADOX-ból....Kedves Lacy ehhez mit szólsz???

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!