Szerző Téma: Kültéri IP kamera wanted  (Megtekintve 7403 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#29 2015. November 20. - 17:40:05
0
Kösz, mentettem az infót. Meglátom, jövőre ha úgy alakulnak a dolgok, lehet beújítok egyet.


előzmény: sat #28

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Kültéri IP kamera wanted
#28 2015. November 20. - 14:54:18
0
http://www.hikvision.com/UploadFile/image/2014082721563617670.pdf

Tudja ez is, ez a legalapabb kiszerelés. A DS-7604NI-E1-et kellene nézni :)
előzmény: LSalander #27

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#27 2015. November 20. - 14:19:51
0
Ez az aktiválás nem teljesen tiszta, de a leírásod alapján szvsz aktiválva volt. Már első körben a webes felületén konfigoltam, a zm is látta, kezelte már akkor, amikor az ivms hd appra kíváncsiságból rápróbáltam.

Nem keresetem még nvr-t, árajánlatot sem kértem senkitől, csupán korábban a neten rászondázva[size=78%] [/size]http://www.argep.hu/main.aspx?suche=hikvision%20nvr[/size] láttam, hogy 45-50e-től indulnak. Kell még minimum 1hdd bele, így jött ki nálam az induló 60e.
Ha már ennyire fókuszban van ez az nvr dolog, dobnátok rá egy-két (hikvision)[/size] típust is, amit 3db (1080) és 1db (720) kamerára ajánlanátok? A legolcsóbb 45e-es is vállalható lehet? Ezt a nagyon hájpolt smart keresést is tudja?



előzmény: sat #26

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Kültéri IP kamera wanted
#26 2015. November 20. - 13:00:57
0
Egyáltalán nem kötelező a felhő alapú regisztráció, csupán az van alapból bepipálva. egy pipa ki, egy másik be és mehet a dns regelése ami szintén nem kötelező. Ami bekavart nálad az valószínűleg, hogy MINDEN Hik eszközt aminek jelszava és hozzáférése van, aktiválni kell először. Ezt meg tudod tenni direkt rácsatlakozással böngészőből és az SADP programmal is.

Az is érdekelne, hogy 2-3 kamera esetén ki mondott neked 60-80e Ft.-ot az NVR-re (akár bruttó akár nettó).

A SMART keresés tényleg nagyon sokat dob a használhatóságon, azt kár kihagyni.
előzmény: LSalander #25

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#25 2015. November 19. - 09:59:36
0
@vlezlee
Amit próbáltam, az az androidos ivms 4500 HD vagy mifene alkalmazás volt. Ott első körben kellett volna regelni a felhőszolgáltatásukba (ezviz), mert addig a kamerákat sem tudtam hozzárendelni az alkalmazáshoz. Persze nem regeltem be, csípőből dobtam az alkalmazást. A windowsost ki sem próbáltam (nincs is windowsom, max vm-ben).
Az nvr-nél is ez lett volna a félelmem, hogy addig tapodtat sem lehet majd tovább lépni (ha mégis, akkor csak szolgáltatás korlátozás mellett), míg a felhőregisztráció meg nem történik. De ha erről ott nincs szó, akkor igen, egy alapos netsniffing után a megfelelő tűzfalszabályok azért nem ártanak.

@czegany
Ezen még lamentálok. Amíg el tudom kerülni az nvr alkalmazását, nem erőltetném. 
Abban teljesen igazad van, hogy ez a jpg elég gáz. Engem is piszkált és tegnap délután át is alakítottam a projektet.
Amíg a zoneminder nem tud mp4 konténerbe menteni (a fejlesztő listán már buzognak, talán lesz belőle valami záros időn belül),  addig vlc-vel mentem non-stop, 1órás szakaszokra bontva a stremaeket (szkriptek csinálják automatán).
Ez így jóval kisebb terhelést jelent a szervernek és a minősége is olyan marad, mint ami a kamerákról lejön 25fps-el.
A zm ezek után csak annyit csinál, hogy a gyenge minőségű substreameket menti (jpeg) a kamerák trigger jeleire. Így távolról továbbra is rá tudok nézni a kamerákra, meg tudom nézni visszamenőleg, hogy mizujs, illetve később egy esetlegesen kívánt rész is gyorsan megtalálható lesz a lementett hd videókban.
Azokra az nvr featurákra, amiket említettél, szerintem nincs szükségem, 60-80e-et erre most nem fordítanék (inkább bentre akarok majd még egy camot).
Meg egyébként is, hol marad akkor a kihívás. :)

Köszönöm mindenkinek a segítő szándékot, nagyra értékelem.

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kültéri IP kamera wanted
#24 2015. November 19. - 00:18:58
+1
jpg ????
Szal. Ha már Hikvision IP. ne az NVR-en spórolj, mert egy csomó funkciótól elesel.
Ha nem tudod kihasználni a kamerák mozgásérzékelését, smart keresés funkcióit (pedig kifizetted), akkor minek?
Egy rögzítő olcsóbb mint egy kamera. Gyors visszakeresés, ki tudsz jelölni egy területet, és csak azokat a felvételeket jelöli meg, melyek a kijelölt területen történő mozgásokat tartalmaznak, vonalátlépés egy vagy két irányba, területelhagyás stb.
Szal jpg. van a h.264, meg már a h.264+ is. nagyon nem mindegy!
előzmény: LSalander #22

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kültéri IP kamera wanted
#23 2015. November 18. - 14:24:13
0
Hikinél DVR/NVR-ekben a felhőszolgáltatás alapértelmezetten be van kapcsolva, de kikapcsolható, ivms-el nincs ilyen irányú tapasztalatom.
Szerintem ez egy egyszerű tűzfalszabállyal is blokkolható ;)
előzmény: LSalander #22

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#22 2015. November 18. - 09:25:15
0

'Reggelt!

Úgy érzem tartozom Nektek azzal, hogy megosztom veletek a projekt (vég)eredményét.
Végül maradtam az IP kamera platform mellett.
Az egyik ok, hogy egyelőre nem kívántam DVR/NVR készülékekben gondolkodni. Ezt egy analóg rendszernél nem tudtam volna elkerülni.
A másik ok, hogy előremutatónak, rugalmasabbnak, jobban magaménak érzem (nem vagyok kocka) [/size]az ip rendszert.
Az IP-hez nekem nem szükséges az NVR, mert van egy amúgy is 24/7-ben futó kis mikroszerverem ilyen célra.

Most, hogy láttam az ip kamerákat kezelő ivms szoftverüket, már biztonsági okokból is aggályos lehet egy NVR.
A színes-szagos felület mögé betuszkolt nyomorult felhőszolgáltatásuk, ami valahol Kína csöcsiang (sic!) tartományában lévő szerverekre jelentkezik be, nekem nem annyira szimpatikus. Nem tudom a ma kapható nvr-eket egyáltalán be lehet-e üzemelni anélkül, hogy ezt a felhőszolgáltatásukat igénybe kelljen hozzá venni. De mindegy, is ugorjuk.

Ez a két kamera lett végül:
Hikvision DS-2CD2T32-I5
Hikvision DS-2CD2332-I

A kamerák rendben vannak, nem okoztak csalódást. Széles határok közt és sok paraméter mentén hangolhatóak.
A gyártó honlapjáról még fejlesztői dokumentáció is elérhető.

Nálam egy kis HP mikroszerverre dolgoznak, amin -többek között- a zoneminder nyílt forráskódú, ingyenes szoftver fut.
Pár napra ráálltam a szopórollerre, míg sikerült úgy összekalapálni a zoneminderrel őket, hogy nagyjából úgy működjenek, ahogy azt szeretném. Elsősorban a terhelésen kellett faragnom, mert a 2 HD kamera streamje sok már ennek a kis AMD Turion II N54L cpu-nak. De volt ebben bug vadászat és trigger script írás is, meg ami kell...
Egy hét száraz tesztelés után, kiraktam a helyükre és pár napja már élesben mennek. Azt nem mondom, hogy maximálisan elégedett vagyok a végeredménnyel, de egyelőre kielégítőnek érzem. Bízom benne, hogy előbb-utóbb sikerül a zm fejlesztőinek megoldaniuk azt, hogy ne (csak) jpeg képekben kerüljenek tárolásra a felvételek, hanem pl. h.264 kódolású videoban, mert jelenleg a jpg-és tárolás miatt több háttértárat zabálnak a felvételek. Ok, hogy megoldható ez a többterás vinyók korában, de azért még is.

Tudom, hogy ez a sufnituning megoldás nem vállalható üzleti környezetben, de otthonra vállalkozókedvű paranoidoknak egy működő alternatíva lehet.
Ha esetleg valakit érdekel részletesebben ez a zoneminderes megoldás, kérdezzen, ha tudok szívesen válaszolok.



Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Kültéri IP kamera wanted
#21 2015. Október 31. - 21:26:28
+1
Az elsődleges adat érpárok a narancs és zöld érpárok.  4 wired kábelezésnél is csak ezek vannak használva, illetve POE esetén a kék és barna érpárak adják a tápot. 4 érrel max 100Mbit, 8 érrel 1000MBit érhető el. Természetesen van a POE esetében is lehetőség mind a 8 éren adatot is továbbítani, ez az újabb szabvány lehetővé teszi.
előzmény: Lacy #20

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kültéri IP kamera wanted
#20 2015. Október 31. - 20:55:14
0
igen pont ezért van a zöld meg kék belül a dugóban a másik kettő meg a szélén mivel a belsők vannak elsősorban a lan átvitelre használva :)
előzmény: Ryki #19

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Kültéri IP kamera wanted
#19 2015. Október 31. - 18:02:00
+2
Én mindig a Zöld-Zöld fehér szálon viszem a kamera jelet mert UTP szabvány szerint azon van a legtöbb sodrás méterenként. Így ott kevesebb zavart tud össze szedni mint a többin.
Szabvány szerinti méterenkénti csavarás: Zöld: 65.2, Kék: 64.8, Narancs: 56.2, Barna: 51.7 
előzmény: vlezlee #18

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kültéri IP kamera wanted
#18 2015. Október 31. - 10:13:57
0
Ok, itt a kaputelefon is hunyó lehet (kínai), illetve a fali utp kábel vacak minősége is szóba jöhet, amit a kivitelező behúzott.
Ezért nem bízom pl. a PoE cuccokban sem. Vacak kábelen és/vagy vacak eszközökkel nem várt cumi lehet ott is.

Egyébként használtál is már hikvision hd-tvi kamerát utp-n? Ha igen, melyiket és kb. milyen kábel hosszon?

előzmény: vlezlee #15


Kaputelefon: első körben adatlap elolvas, áramfelvételből és megengedett feszültségesésből kábelkeresztmetszetet számolsz és olyan kábelt húzol be :)

HD-TVI: Igen használtam már, a max hossz kb 30m, ekkora távon tökéletes CAT.5 falkábellel. Egy helyen volt olyan tapasztalat, hogy: táp- kék+kék-fehér, táp+ barna-barna-fehér és narancs-narancs-fehér érpáron zavaros volt a kép, zöld-zöld-fehérre áttéve pedig tökéletes valószínű a kábel sodrása miatt, de ez egy vékony, nem minősített cat5 falkábel volt. Minősített cat5-el még sosem volt bajom, illetve cat6-al sem.
előzmény: LSalander #17

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#17 2015. Október 26. - 07:56:03
0
Amit használok valóban cisco (small business) router, RV180W: http://www.cisco.com/c/en/us/products/routers/rv180w-wireless-n-multifunction-vpn-router/index.html

Ezen a hd-tvi, utp-és dolgon még legózok. Nem igazán bízom meg az utp kábel ilyetén való felhasználásában.
2 éve egy kínai kaputelefonnal cummantottam be, hogy a kb. 25m-res utp kábelen megtáplált kültéri egységnek nem volt elég a táp (pedig duplán, 4 éren vittem neki). Rövidítenem kellett a hosszon (máshová került a beltéri), hogy stabilan működni tudjon.
Persze, csak éjszaka nem ment rendben, amikor rányomta az infrát a kültéri.
Ok, itt a kaputelefon is hunyó lehet (kínai), illetve a fali utp kábel vacak minősége is szóba jöhet, amit a kivitelező behúzott.
Ezért nem bízom pl. a PoE cuccokban sem. Vacak kábelen és/vagy vacak eszközökkel nem várt cumi lehet ott is.

Egyébként használtál is már hikvision hd-tvi kamerát utp-n? Ha igen, melyiket és kb. milyen kábel hosszon?

Nagy P:
Kösz a megerősítést. Valahogy nekem sem volt a sanan meggyőző a netről összeszedet infók alapján, ezért is volt a dilemmám.


előzmény: vlezlee #15

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Kültéri IP kamera wanted
#16 2015. Október 24. - 16:54:44
0
Sanan-t akkor se vennék még egyszer ha ingyen adnák. Sz..r a szgépes szoftvere és a felszerelt kamerák sorban mennek tönkre . A rögzítők pedig vissza játszás közben más kamerák képeiből is adnak felvételt. És nem csak egy rögzítőnél,mindezt két év müködés után.


előzmény: vlezlee #13

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kültéri IP kamera wanted
#15 2015. Október 23. - 18:38:41
0

A cisco routered valójában Linksys, csak "linksys by cisco" néven árulják, szintén nem túl erős prociban és memóriában, de egy 5000Ft-os TPLinknél sokkal jobb.

Igen, megy utp-n, de 1-1 érpáron vidd a tápot a harmadik érpáron a jelet és egy érpárod maradni fog tartalékba :)[/size]


előzmény: LSalander #14

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#14 2015. Október 23. - 08:38:35
0
Szia Laci,

Köszönöm Neked is az infót!
Egy gigabites cisco routeren lógnának a cuccok.
A zoneminderrel elszomorítottál. De valahol éreztem, hogy nem lesz befutó. 1-2 beltéri kamerával már használom, azonban úgy érzem nagyobb cpu terhelést okoz a szervernek, mint várnám. Ettől eltekintve más problémám -ilyen home felhasználás mellett- nem volt eddig vele. 
Ezekszerint bővítenem kell majd a büdzsét egy hikvision nvr-rel is. :(

A HD-TVI kamerák (és dvr) működtethető utp kábellal?   
UTP van kihúzva a végpontokra, kábel csere illetve további kábelek behúzása sajnos nem megoldható.


előzmény: vlezlee #13

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kültéri IP kamera wanted
#13 2015. Október 22. - 18:23:21
+1
A perem paraméterek nagy vonalakban:
- minimum 720p
- Nem wifis, és nem szükséges POE sem
- infrás (bár úgy is mellé lesz akasztva egy mozg.érz. refi is)
- ~10m -ig értékelhető képet produkáljon a bullet (a dome-nál elég 6-7 méter is)
- nem hátrány, ha nagylátószögű
- jó lenne, ha zoneminder-rel össze lehetne házasítani, bár végső soron egy NVR lenne majd a végállomása a dolognak.

Első körben 2 sanan kamerát néztem:
Bullet:
SANAN SA-1360CMH: http://www.delton.hu/adatlap.php?c=111781
Dome:
SANAN SA-1361CMIH:http://www.delton.hu/adatlap.php?c=111746

Szia

vg kollégával egyetértek, én is 2 bulletet tennék kültérre.
Zonemindert már most felejtsd el, soha a büdös életben nem fogod tudni használhatóra beállítani, akkor már inkább NAS, de a végső egyben jó megoldás egy megfelelően méretezett NVR, szigorúan a kamerák gyártójával megegyező gyártótól.
SANAN ugyan olcsó, ennek megfelelően nekem nagyon nem állt kézre, a CMS-ét egy rémálom volt belőni, mindenképp nézd meg a szoftvereket, mert orbitális különbségek vannak.
Hálózati eszközökön ne spórolj, az olcsó TP-Link, D-Link és társai routerek/switch-ek procija nem bír el 2-3 kameránál többet.
Otthoni használatra én megfontolnék egy HD-TVI rendszert is, ugyan analóg, de 2MP-ig el lehet menni felbontásban és kb feleannyiba kerül, mint egy IP rendszer. Nekem személy szerint a hikvision HD-TVI rendszere nagyon szimpatikus.

előzmény: LSalander #1

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#12 2015. Október 21. - 08:03:49
0
Itt vagyok, nem tűntem el teljesen, csak becsúszott egy nem várt esemény (nem, nem az a tablettával megoldható dolog).

Köszönöm Mindenkinek az észrevételeket, akkor maradok ezen a kijelölt úton.
A dome kivitelt pedig lehet, hogy hanyagolom.

off.
Egy kicsit más; egy mozgásérzékelős kérdést csempésznék ide a szálba, ha nem gond.
Amit a refihez feltettem mozgásérzékelőt, egy rakás szaharai homok, 3-4m méter után vak. Jó lenne -a dobozán egyébként ígért- 10m megugrani.
Ez az a förmedvény: [size=78%]http://www.luxvill.net/sites/default/files/icws/LX39%20feh%E9r.jpg[/size]

Esetelg ismertek valami használható kültéri mozg. érzékelőt? Nem muszáj az IP66 védettség megléte (eresz alatt lenne).



Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kültéri IP kamera wanted
#11 2015. Október 16. - 23:36:57
0
Ezt már nem forgalmazzák! keresd a
DS-2CD2T32-I5, I8 kamerákat[/size]

előzmény: LSalander #8

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kültéri IP kamera wanted
#10 2015. Október 16. - 23:34:25
0
Na, ebből és az utódjából már ippen több mint 300-at felszereltünk. Szerintem egyik legjobb ár-érték-minőség aránnyal rendelkező IP kamera.
előzmény: LSalander #8

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kültéri IP kamera wanted
#9 2015. Október 16. - 20:42:54
0
Persze.
előzmény: LSalander #7

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#8 2015. Október 16. - 14:10:24
0

Idézet
Szerintem keresgélj a FullHD-k (2Mp) között, pár ezressel drágább csak, de a kép lényegesen értékelhetőbb.
Szerdán ez került még a látókörömbe (DS-2CD2232) 3MP:[size=78%] [/size][size=78%]http://www.hikvision.com/UploadFile/image/2014032411251533290.pdf[/size]

Jó lehet a célra?


Idézet
Olyan domot keress, ahol az infraled lehetőleg power led, és az optika mellett van, nem pedig egy közös búra alatt.
Köszönöm az észrevételt!



előzmény: czegany #4

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#7 2015. Október 16. - 13:59:41
0
Mit takar e vonatkozásban a kompakt kamera?
Arra célzol, hogy a dome helyett is egy "hagyományos" bullet styleban kellene gondolkodnom?


előzmény: vg #5

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Kültéri IP kamera wanted
#6 2015. Október 15. - 08:31:25
0
Igen a búrás dómoknak van egy ilyen hibalehetősége, bár az újabban gyártottakban már állítólag kiküszöbölték. Szerencsére millió meg egy típust és kiszerelést gyárt a Hikvision. Én főleg a varifokális dómoknál tapasztaltam ezt a jelenséget.

Kompakt kamera jó megoldás lehet ha kényes az infra a felszerelés helyén. 
előzmény: czegany #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kültéri IP kamera wanted
#5 2015. Október 15. - 06:07:36
+1
Szerintem meg célravezetőbb, ha mindkét helyre kompakt kamera kerül :P .
előzmény: czegany #4

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kültéri IP kamera wanted
#4 2015. Október 14. - 21:42:32
+1
Szia! A Hikvision termékeit és is bátran ajánlom. Megbízható, stabil kamerák, egész jó képminőséggel. Szerintem keresgélj a FullHD-k (2Mp) között, pár ezressel drágább csak, de a kép lényegesen értékelhetőbb.
Az előttem ajánlott dom kamerával vigyázz! kicsit vastag a plexi búrája, és éjszaka képes a saját infrájának fényét is visszatükrözni, és a kép egy része ezért ködös, homályos lesz.
Olyan domot keress, ahol az infraled lehetőleg power led, és az optika mellett van, nem pedig egy közös búra alatt.
előzmény: LSalander #3

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#3 2015. Október 14. - 14:29:13
0
Szia sat,

Köszönöm, ez a hikvision vonal egész biztatónak néz ki. A doksijaik is összeszedettebbek, a netről is több infót lehet összeszedni róluk.
Pedig emlékszem 1x belefutottam az egyik termékükbe, de valamiért nem mentem utána.[size=78%] [/size] ::)
Most jobban körülnézek náluk.


előzmény: sat #2

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Kültéri IP kamera wanted
#2 2015. Október 14. - 11:11:46
0
Szia,

Nyilván eltérőek a vélemények, de a Hikvisionnel megpróbálkozhatsz bátran:

Nem egy kínai noname akármi, hanem normális nagy gyártó aki a nevét adja a termékhez. Kis szösszenet róluk: http://www.ifsecglobal.com/hikvision-still-worlds-biggest-surveillance-brand-50-growth-market-share/

Amit keresel abból dóm kivitelben ez jó lehet:

http://oversea-download.hikvision.com/uploadfile/doc/20141015/DS-2CD2110F-I.pdf

bullet:
http://www.hikvision.com/UploadFile/image/2014041415460222388.pdf

Van mindenféle kivitel, optika, felbontás és egyebek amiket szeretnél.
A linkelt jószágnak a LISTAÁRA nettó 30e körül van.
előzmény: LSalander #1

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Kültéri IP kamera wanted
#1 2015. Október 14. - 10:00:06
0
Jó reggelt!
Nem találtam IP kamerákkal foglalkozó topikot, ezért ide teszem, ha nem ok, kérem a moderátorokat helyezzék át a kívánt helyre.

Ahogy a topik címe is utal rá: IP kamerát keresek kültérre (pontosabban kettőt: egy bullet és egy dome kellene).
Az egyik a hátsó kertet(bullet), a másik(dome) a bejárati kaput lesné.

Sajnos hamisítatlan kínai cumokkal van tele a piac, és ráadásul kevés az infó, a visszajelzés is róluk.
Csak a gyártók, a webáruházak és a boltok összemarketingolt adatlapjai hirdetik kvalitásaikat.
Az ismert, hogy sajnos egy 10-20eFt-os ip kamera csak dísznek jó, de úgy érzem sok lehet a vacak a magasabb árfekvésben is.
Bízva abban, hogy itt lesznek olyanok, akik szereltek/dolgoztak már olyan kamerával, amit esetleg jó szívvel ajánlanának is, feldobnám a kérdést.

A perem paraméterek nagy vonalakban:
- minimum 720p
- Nem wifis, és nem szükséges POE sem
- infrás (bár úgy is mellé lesz akasztva egy mozg.érz. refi is)[/size]
- ~10m -ig értékelhető képet produkáljon a bullet (a dome-nál elég 6-7 méter is)
- nem hátrány, ha nagylátószögű
- jó lenne, ha zoneminder-rel össze lehetne házasítani, bár végső soron egy NVR lenne majd a végállomása a dolognak.

Első körben 2 sanan kamerát néztem:
Bullet:
SANAN SA-1360CMH: [size=78%]http://www.delton.hu/adatlap.php?c=111781[/size]
Dome:
SANAN SA-1361CMIH:[size=78%]http://www.delton.hu/adatlap.php?c=111746[/size]

Sajnos semmi érdemi infó nincs a neten róluk (sem youtube, sem egyéb képek).
Még az adatlapjaik is hiányosak (tápcsatlakozó spec. nincs megadva, működési hőmérséklet tart. detto).
Abban is csak bizakodhatom, hogy az 1Mpx-es 1280*720 kép valóban nem interpolált és nem szoftveresen agyonszűrt.
Persze lehet, hogy okésak, de az áruk miatt én rizikósnak érzem a dealt. Nem bízom meg csak az adatlapokban.

Szóval gyakorlati tapasztalat alapján milyen kültéri ip kamerákban (gyártó, típus) szabad manapság gondolkodni vagy épp óvakodni?
Köszönök minden hozzászólást!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!