Szerző Téma: NS 128XF  (Megtekintve 4348 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:NS 128XF
#12 2012. Január 04. - 20:19:27
+1
Na akkor okulásul az utókornak:
Ismét kiderült, hogy nem az eszköz a "h.lye"  ;D

Sikerült beüzemelni a kommunikációt is a szirénákkal, szóval sodrott érpáron is működik. A szirénákhoz a táp és vezérlés 2x2x0,8-as kábelen megy, a kommunikáció egy másik 2x0,75 kábelen, utólag befűzve. Mivel 3 ér kellene a művelethez, megbeszéltük, hogy a GND az árnyékolás, be kell kötni a szirénánál a minuszba. Kedves kolléga kicsit félreértette és nem a 2 eres hanem a 4 eres kábel árnyékolását minuszolta, így persze a kapcsolat meghiúsult, helyre téve a dolgokat pöpecül működik.

Ami még kiderült: ha nincs bekötve a letört panelen a GND akkor az "UPLOAD" és "SERVICE" szálak bármilyen variációjú bekötése szervíz módba kapcsolja az eszközt, viszont ha be van kötve a GND, akkor csak helyesen bekötve jön létre a szervíz mód

U.i.: Köszönöm a telefonos segítséget, utána jött az ihlet  :D

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:NS 128XF
#11 2011. December 30. - 10:34:57
0
Hívj fel, ma kb. 14 óráig vagy holnap délelőtt, és segítek.
30-255-7688

előzmény: handras #9

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:NS 128XF
#10 2011. December 29. - 19:55:41
0
Sikerült beüzemelni a rendszert. A 3 legrosszabb helyen levő szirénánál megoldottam a plusz két szálat, valami JB-Y 2x1-es kábellel (enyhén csavart érpár) a szirénák a központtól kb 20-20-40 méterre vannak. Asztalon mindegyiket beállítottam, felszerelve viszont egyikkel sem tudok kommunikálni. A soros portot csatlakoztatva átlép szervíz üzembe viszont a progi nem kommunikál egyikkel sem. Service-upload nincs felcserélve, com port beállítása jó, a csavart kábel lehet a gond? Vagy mi?

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:NS 128XF
#9 2011. December 26. - 10:09:20
0
Nem irigyellek! :-X
előzmény: bcslaci #8

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:NS 128XF
#8 2011. December 25. - 19:48:44
+1
Mindenképpen kevés a rendelkezésre álló vezetékek száma  :( , és a központ sem tud címezni.

Valamint így néznek ki az érzékelők, nem egy steril környezet :D
(Nem mi szereltük, már készen kaptuk karbantartásra  :o )
előzmény: mormogipapa #6

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:NS 128XF
#7 2011. December 25. - 19:45:04
0
Köszönöm így már értem, akkor az "upload/service" az rx/tx szál. A problémám az, hogy egy 2x2x0,8 tűzálló kábel áll rendelkezésre, így nem tudom külön bekötni a szirénákat (központ középen, egyik irányba kettő, másikba három sziréna, egyikből a másikba megy a táp és a vezérlés, lezáró ellenállás a végén). Maximum vagyonvédelmi kábelt tudnék még behúzni a tűzálló mellé, de nem tudom ehhez mit szólna a tűzoltó az átvételnél.
előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:NS 128XF
#6 2011. December 24. - 13:57:16
0
Azért kérdeztem mert vannak érdekes megoldások, láttam már riasztóhoz tűzjelző szirénát rakva. A miértje az egyszerű, ez volt raktáron  ;D . Az nem megoldható hogy összefűzöd őket és címezhető modulról vezérled meg őket külön tápegységről hajtva? Solo szirénát vezéreltünk így Notifier tűzjelzővel, csak a modult kell tiltani és máris nem szólal meg. Persze ha a te tűzjelződ tud címzős eszközt kezelni. Persze amit L. Pásztor ír abba is nagy igazság van

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:NS 128XF
#5 2011. December 24. - 13:45:46
0
Szia,

Közösíthető, de: érdemes kettétörni a paneleket, és az RS-232-es csatlakozós paneleket a központban felszerelni. Innentől minden egyes szirénát külön-külön is programozhatsz, lekérdezhetsz, letölthetsz. Mivel a szervíz szál egyben a letöltést is szolgáló szál Tx (sziréna felé adó) vonala, így ha közösíted azokat, akkor igaz h egy mozdulattal mindegyik némítva lesz, de így nem lehet programozni, vagy akkufeszt, izzót, hangszórót tesztelni, esemény memóriájukat kiolvasni stb, stb ...
Pedig ebben a szirénában pont az a jó, h a felszerelése után elfelejtheted a felesleges létrázásokat ...

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok Neked és a fórum minden tagjának.

előzmény: bcslaci #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:NS 128XF
#4 2011. December 24. - 11:25:39
0
Mivel XF , valószínűleg tűzjelzőhöz  :D
előzmény: mormogipapa #3

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:NS 128XF
#3 2011. December 24. - 11:08:37
0
Szia

Tűzjelzőhöz vagy riasztóhoz akarod használni?
előzmény: bcslaci #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!