Szerző Téma: DSC PC1864 központra hogyan tudnék szirénát barkácsolni?  (Megtekintve 3171 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető MrPriest

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 42
Nálam a kattogást nem oldotta meg az ellenállás, meg kellett relézni a beltéri szirénát.
Jellemzően a DSC Hungária által forgalmazott diPIX csodára.

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Köszönöm a válaszotokat, és elnézést a tudatlanságomért :/

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Az nem lesz baj, hogy a Bentellnél a Bell +/- közé tettem már párhuzamosan 1 ellenállást?
Ha a kültéri szirénád negatív indítású, akkor a szirénában a + és start bemenet közé kell kötnöd az ellenállást (mivel ez a DSC bell +- kimenete).

Idézetet írta: NoRbEe_Sly
Próbáltam úgyis, hogy a PGM1-et felprogramoztam, hogy riasztáskor adjon ki jelet, de ebben az esetben a beltéri sziréna kicsit szaggatott, és közel sem volt olyan hangos, mint az előző esetben.
PGM1= max. 50mA
PGM2= max. 300mA

Érdemes lenne megismerned az eszközök áramfelvételét és a központ terhelhetőségét! Ha ez megvan, akkor már csak az Ohm-törvény felelevenítése és megértése van hátra...  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 24. - 19:08:41 írta eXtra »

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Szia Lacy!
Köszönöm a gyors válaszodat!
Az nem lesz baj, hogy a Bentellnél a Bell +/- közé tettem már párhuzamosan 1 ellenállást?

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Jujj
A PGM terhelhetősége jóval alatta van egy beltéri sziréna áramfelvételének, még jó ha nem ment tönkre.
A kattogó hang a bell kimenet figyelés miatt van, le kell zárni a bell +/-  t egy 1 k-s ellenállással

Mármint a Bell+ és a Bell- közé tedd!

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Jujj
A PGM terhelhetősége jóval alatta van egy beltéri sziréna áramfelvételének, még jó ha nem ment tönkre.
A kattogó hang a bell kimenet figyelés miatt van, le kell zárni a bell +/-  t egy 1 k-s ellenállással

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Sziasztok!
Van egy 1864-es központom Bentell szirénával.
A problémám az lenne, hogy amikor a biztosítós emberke kijött felmérni a házat, kért pluszba egy beltéri szirénát is!
Meg is vettem, bekötöttem. működne normálisan, ha nem adna ki ilyen kattogó hangot.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám megszüntetni ezt a "hibát" ?
Próbáltam úgyis, hogy a PGM1-et felprogramoztam, hogy riasztáskor adjon ki jelet, de ebben az esetben a beltéri sziréna kicsit szaggatott, és közel sem volt olyan hangos, mint az előző esetben.
A válaszotokat előre is köszönöm!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!