Szerző Téma: építési naplót töltitek-e?  (Megtekintve 3130 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:építési naplót töltitek-e?
#9 2013. Október 27. - 12:29:21
+1
Érdekes a dolog, például egy 1-2 érzékelős panel rendszernél :D

Idézet
A tervdokumentációknak tartalmazniuk kell az egyes beépítésre került eszközök paramétereit is, mert manapság nagyon széles spektrumból lehet választani. A beépítésre került berendezések műszaki leírása épp olyan fontos, mint a rendszer működésének logikája. 

Ez szép és jó, de mi van akkor ha a előttem volt kint egy olyan szerelő aki átkötötte a fél rendszert és a tervdokis már semmire nem jó?

Idézet
A javításoknál általában az szokott problémát okozni, ha az adott mérnök, vagy technikus nem ismeri kellően az éppen ott beépített eszközöket.


Ha olyan rendszerrel találkozok amit nem ismerek, akkor ajánlok egy olyan kollégát aki ismeri.
Bár ha valaki ismeri a Paradox és DSC rendszereket, akkor ritkán fut vak vágányra, mivel ez a két márka szerintem a piac 60-70% át uralja.

előzmény: r2d2 #8

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:építési naplót töltitek-e?
#8 2013. Október 26. - 23:04:58
+1
Szerintetek egy nettó 100k biztonsági rendszernek, mennyibe kerülne a tervdokumentációja?

Alapból, ugye csak minősített mérnök tervezhet, ha annak nézzük órabért , meg esetleg autocades tervrajz elkészítését.... Melyik ügyfél fizetne egy 100k rendszerre 150k  tervezést  :o ?

Egy cikk:
"Riasztó" tervek-, és dokumentációk

http://steve4security12.blog.hu/2012/12/08/_riaszto_tervek

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:építési naplót töltitek-e?
#7 2013. Szeptember 19. - 16:03:59
0
A demója már kipróbálható: https://www.e-epites.hu/oeny/


Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:építési naplót töltitek-e?
#6 2013. Szeptember 14. - 18:35:34
+1
Minket pár éve azért akartak megbüntetni, mert Hatvanban dolgoztunk, Pestről jártunk naponta és nem volt nálunk jelenléti ív!!! Hiába mondtam, hogy Pesten indulás előtt aláírjuk, este meg szintén, mikor visszaérünk (bár ez nem volt igaz :) ), nem fogadták el. Mikor behívtak egy pár hét múlva az egri munkaügyi központba, akkor mondtam a tagnak, hogy kint a sarkon láttam útépítőket, menjünk ki és nézzük meg, hogy náluk van-e és ha igen, akkor megkövetem őket. Nem akart kijönni. :)
Építési naplót akkor nem kértek. Amúgy csak akkor írunk ilyet, ha egy nagy cégnek vagyunk az alvállalkozói és ők kérik, hogy vezessünk.

A kamaráról meg annyit, amikor lehetőség volt rá, akkor úgy kiléptünk belőle egyénileg is, meg céges szinten is, mint a sicc! Ennyi pénzért, amennyit bevasalnak tőlünk, nem csinálnak semmit, mi meg nem részesülünk belőle semmit sem. Bár félévente kaptunk egy hírlevelet! :)

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:építési naplót töltitek-e?
#5 2013. Szeptember 13. - 19:41:21
+1
ez kb úgy hülyeség ahogy van
tudom ettől ha akarnak bárkit megbüntethetnek, de kérdem én
1. a mi drága kamaránk -nem az szvmszk- hanem amelyiknek most épp megint kötelezően a tagjai vagyunk. Az a minimum lenne, hogy biztosítsák talán a programot hozzá, meg valami cskély okítást is mert hogy ha rosszul vezeted az olyan mintha nem is.
2. Ki a pék farka vezette eddig is?
Mari néninél a 6-ik emeleten?
Az meg hogy egy beruházásban elejétől a végéig részt vegyen valaki az elég ritka még a mi szakmánkban is.
De az meg már olyan nagy munka, hogy úgysem egy 2 fős kiscég fogja elvinni, a multiknak meg meg van erre az embere meg az ideje :)

a 3-ik és legfontosabb, hogy ebben a szar világban mindent úgy túlszabályoznak hogy az már elképesztő. És persze ismét egy remek indok hogy bárkit bármiért alaposan megbírságolhassanak.


Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:építési naplót töltitek-e?
#4 2013. Szeptember 13. - 11:10:24
0
Kösz !

El voltam maradva, nem tudtam, h  " ... az informatikai, épületautomatikai, tűzjelző, hangosítási, TV, vagyonvédelmi stb...  " fogalmak és berendezések már az épületvillamosság szerves részét képezik ...

A szerver is az lesz? Meg a router, az erősítő, a belső telefonhálózat is ???
 
Ennyi erővel lassan Katika titkárnő asztali lámpája is az lesz ...
előzmény: jachner #3

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:építési naplót töltitek-e?
#3 2013. Szeptember 13. - 09:55:37
0
4. Épületvillamossági munkarész

4.1. Az épületvillamossági kivitelezési tervdokumentáció tartalmazza mindazon villamosenergia-ellátási, erőátviteli, világítási, mérési, vezérlési, szabályozási, gyengeáramú (informatikai, épületautomatikai, tűzjelző, hangosítási, TV, vagyonvédelmi stb.) villámvédelmi, érintés(hiba)védelmi, földelési, zavarvédelmi, EMC villamos terveket, amelyek az építmény, épület megvalósításához szükségesek.

4.2.4. a gyengeáramú rendszerek hálózati tervei, a készülékek és berendezések telepítési helyeinek megjelölésével, az egyes rendszerek vezetékhálózatainak nyomvonalaival.

egyébként még én se olvastam végig, csak emlékeztem, hogy ez vizsgafeladat egy ilyen napló kitöltése :)
http://wiki.simoninfo.hu/index.php/0718-06
előzmény: L. Pásztor #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:építési naplót töltitek-e?
#2 2013. Szeptember 13. - 09:15:52
0
Nem olvastam végig ... de segíts lécci, konkrétan hanyadik fejezetben van leírva, h ennek hatályossága kiterjed a biztech. és vagyonvédelmi tevékenységre is ?
előzmény: jachner #1

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
építési naplót töltitek-e?
#1 2013. Szeptember 13. - 09:05:34
0
Most jött a kamarától egy levél, hogy okt. 1-től csak elektronikusan lehet kitölteni ezeket.
Nyilván senki se tölti ki, de tudjátok-e, hogy bizony nekünk is vezetni kellene?

emlékszem nálunk még anno vizsgafeladat is volt...
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0900191.KOR

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!