Szerző Téma: konnektorra kötés  (Megtekintve 15791 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BalintR

  • Vendég
Re:konnektorra kötés
#27 2014. Január 23. - 17:22:37
0
Bocs, hogy beleugatok, de a kedvetekért szétszedtem egy eredeti WAGO-t. Ezután már nem kell olvasgatnom a rézpasztás marhaságokat ugye?
 :(

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:konnektorra kötés
#26 2014. Január 23. - 16:48:08
0
A forrasztott kötés tényleg nem szabványos, viszont messze az a legjobb ! Olyan ez, mint manapság a RoHs, azaz az ólmos kontra ólom nélküli forrasztás...

Anno első házamnál megjött a villanyszerelő banda, és mikor megállt a platós Barkas, rájuk szóltam, h az alu drótot ne merjék levenni a platóról ...
Eléjük tettem a kb. 200m2-es ház általam leskiccelt kapcs. rajzát, és mindenhol 6x1.5 mm2-es sodrott réz vezetővel csináltattam meg a villanyszerelést. A 4 fős brigád az elején kb. fél napot csak engem szidott, soknak először volt a kezében páka. (Akkor még lehetett sodrott rezet forrasztani). Aztán fél nap kellett, még megérteték, h azért kell 6 szál, mert 1 a fázis, ami éjjel-nappal megy (hűtők, riasztó, telefonközpont, stb) 1 drót a nulla, egy a föld, és van 3 kapcsolt fázis, amit a bejárat mellet egy főkapcsolóval, otthonról elmenetelkor le lehett kapcsolni, így a bedugva felejtett hajsütővas, vasaló, kávéfőző, stb. nem gyújt ki semmit, és lámpa sem marad égve sehol. Sokáig terveztem, h a PGM-mel kapcsoltatom fel-le az áramot ... de mint a nagy tervek általában ez sem valósult meg, mert hamarabb elköltöztem onnan.

Egyébként az átadásnál a fülem hallatára mószeroltak be a DÉMÁSZ-nál, így eleve kekeckedéssel nyitottak,  mert hogy zárlat esetén a sodrott réz miatt majd akkora zárlati áram fog nálam kialakulni, h kib@ssza a karón is a biztit. :) Fél órát hümmögtek, fejcsóváltak, de a végén bekötötték az órát és aláírták.

Ennyit (az akkori) villanyszerelőkről ...


előzmény: vg #25

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:konnektorra kötés
#25 2014. Január 23. - 15:50:33
0
Tök jó, hogy olyanról írunk amihez nem értünk :P
Nem hiszem, hogy nincs itt villanyász :o

Ettől függetlenül én úgy tudom, hogy:
- forrasztott kötés 230/380V oldalon nem szabványos
- Sorkapocs tűzet már láttam 4-et saját szemmel (fellazuló kötés, elmelegedés a teljesítmény felvétel hatására)- mindegyik külső 60/75/100-as dobozban volt elkövetve, a kábel minden esetben 1 eres PVC borítású volt, a doboz úgyszintén éghető és fölötte papír tapéta, így én ahol lehet csak kismegszakító oldalról firtatom a sorkapcsot (ha valóban folyhat 5A és fölötte, értelemszerűen nem a riasztó n*10mA-rére gondolok)
- WAGO és aluminiumot elfogadom nektek, hogy pasztával kell, szerencsére csinálnom még nem kellett, így nem is tudtam/tudom.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:konnektorra kötés
#24 2014. Január 23. - 10:36:47
0
WAGO hamisítvánnyal vantele a piac.. azolcsók szarok.
Alu + WAGO illik bele "rézpasztát" nyomni a jobb kontakt miatt.

előzmény: vg #17

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:konnektorra kötés
#23 2014. Január 23. - 09:27:29
0
ú népek mit össze nem rágódtok ezen.
Ráadásul a mi eszközeink fogyasztása olyan csekély, hogy nagyjából 1000 év alatt sem fog olyasmi problémákat generálni, amit egy nagyobb áramfelvételű fogyasztó tud akár pár hét alatt.
ami egyedüli probléma ahogy én látom, ha a kötődobozban kell megkötni a tápot, és ott vannak már ugye mindenféle vegyes kötések, amik végén nem tudjuk mi és mennyit fog fogyasztani.
Ha biztosra akar menni ilyenkor valaki, akkor nem a meglevő kötésbe teszi a riasztó vezetékét sokadiknak, hanem én úgy csinálnám, hogy egy vezetéket kiválasztok, ha lehet az legyen a réz, és azt megcsapolva akár simán blankolva és ráforrasztva akár sorkapocs, beköt.
Az ilyen csavarós vagy szorítós wago és társai nálam a fos kategória + egyenlő az életveszéllyel.
A leg leg az amikor egy tök jól kinéző villanykapcsoló konnektor családot látok, és azért nem vettem meg pl, mert mind ilyen szorítós szarokkal rögzítette a vezetékeket.
És kacagva ráírták gogy 10- vagy 16 amper.
Az a milliméter tizede sincs rugós rézlemezke? hát nekem is komolyan kacagnom kell. venni meg nem.  :o  8)

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:konnektorra kötés
#22 2014. Január 23. - 08:59:19
0
a réz illesztésének módjára aluminiummal
1 , sorkapocs
Ha rézből van a sorkapocs ugyanolyan sz@r lesz, mint összetekerve

2 , nem univerzális wago mert az a felületén fogja és nem körömmel mint a hagyományos
hahaha, mitől nagyobb itt a felület?   http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d5/Wago_innen.jpg

2 , hagyományos wago
ez hitvita a villanyszerelőknél is mint nálunk a Paradox vs DSC :D, paszta nélkül aluhoz egyik WAGO (vagy más gyártó ilyen rendszerű kötőeleme) sem megfelelő

3 , kadmiumozott toldó
ilyenhez nem volt szerencsém, így lehet jó
vagy -vagy-vagy

Aluminium- aluminium toldásra :

1 , Hagyományos wago

paszta nélkül aluhoz egyik WAGO (vagy más gyártó ilyen rendszerű kötőeleme) sem megfelelő

2, csavarható toldó a kupakos
ez igen, mivel nem réz

3, sorkapocs
Ha rézből van a sorkapocs sz@r lesz

4 , egymással nagyon szorosan fogóval összetekerve]4 , egymással nagyon szorosan fogóval összetekerve
Jó lesz, de nem szabványos úgy tudom
vagy vagy vagy
előzmény: papppapa #21

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:konnektorra kötés
#21 2014. Január 23. - 08:38:14
0
A múltkor hasonlóba futottam bele , milőtt összekötöttem két villanyszerelő szakit megkérdeztem akik ezt mondták a réz illesztésének módjára aluminiummal
1 , sorkapocs
2 , nem univerzális wago mert az a felületén fogja és nem körömmel mint a hagyományos
2 , hagyományos wago
3 , kadmiumozott toldó
vagy -vagy-vagy

Aluminium- aluminium toldásra :

1 , Hagyományos wago
2, csavarható toldó a kupakos
3, sorkapocs
4 , egymással nagyon szorosan fogóval összetekerve
vagy vagy vagy


előzmény: bcslaci #20

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:konnektorra kötés
#20 2014. Január 23. - 08:28:05
+1
És miért nem volt korrekt, ha egyszer univerzális? Hmm?

Valószínűleg egy dolog hiányzik onnan (a vezetékvég megfelelő kialakítását feltételezve) az a paszta ami nélkül felelősségtudattal rendelkező egyén nem dugdos be alumínium vezetékeket réz kötőelembe.

http://elektroexpressz.hu/spd/unas_949260/MX-WAGO-99-074-Alu-Plus-Kontakt-paszta-Alu-paszta-

Ja és az is kérdés, hogy valóban WAGO vagy valami olcsó utángyártott kínai sz@r, aminek semmi köze az eredetihez, de a többség azt veszi, mert óccssóóó és utána néz mint a birka, mikor szenesedik.
előzmény: papppapa #19

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:konnektorra kötés
#19 2014. Január 23. - 06:18:54
0
Most tűnt fel hogy a null vezető wago-ja  más tipus mint a fázisé és a földé .A null vezetőé univerzáis ami nem késés belsejű hanem szorítós mert a sodrott erű kábelekhez is jó .Ez így nem volt korrekt mint a képen is látszik .
előzmény: vg #17

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:konnektorra kötés
#18 2014. Január 23. - 05:55:49
0
Szerintem a wago belsejében is réz van ami ugye hozzá ér az alumíniumhoz.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!