Szerző Téma: Eszközök keresése, eszmecsere.  (Megtekintve 54077 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#143 2016. Június 09. - 18:32:58
0
A készülék szigetelési ellenállása gagyi !
Normál körülmények között min. 1MOhm ellenállást kellene tudni mérni (un. Meggerrel 1000V-on - és nem kézi ellenállás mérővel)  a hálózati kábele és a ház (föld) között.
Az utóbbi évek "minőségi gyártása" következtében ez a szigetelési ellenállás sokszor messze nincs meg, és a fázis "kiül" a készülék házra valamekkora (lecsökkent) szigetelési ellenálláson keresztül. Ha valaki ilyenkor egyszerre fogja meg a le nem földelt készülékházat és a fűtőtestet, akkor "megrázó" élményben lehet része. Nem egyszer a kettő között akár 150-200V is mérhető. A kockázat mértéke attól függ mennyire csökkent le a szigetelési ellnállás. Ha kicsit, akkor "csak" kicsit ráz, ha nagyon akkor meg akár szikrázik és agyon-üthet. 
Ez az un. karácsonyfa-égő effektus, a fogyasztóvédelem ilyenkor szokta visszavetetni az ilyen termékeket, mert balesetveszélyes ...
     
Mondjuk én az ilyet nem merném otthagyni az ÜF-nél ... mert ha gond lesz először azt veszik majd elő aki azt odavitte ...


előzmény: balusecurity #142

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#142 2016. Június 09. - 18:22:28
0
Hmmmm ... nem kifejezetten az eszközzel kapcsolatos, arról most nem beszélnék ... vélményem megtartom magamnak.

Nézem a fórumon az ilyenforma kérdéseket, és ezek kapcsán én is kérdezek:  csak úgy általában ... hogy lehet egyáltalán megvásárolni valamit (alsó hangon 10kHUF felett), amiről nem lehet tudni mi a termék neve, ki gyártotta, mi a cég/manusz neve, mi az elérhetősége ... vannak akiknek ennyire mindegy ??? 

Elvben ez egy erősen bizalmi terület és szakma ... vakon bármit meg lehet venni és telepíteni csak azért mert ez volt kéznél ... vagy mert ez volt olcsó ?  Komolyan nem értem ...

Az egy dolog, h én már régóta sehova nem teszek/tetetek be olyan elektronikai alkatrészt, ami eredete bizonytalan és lenyomozhatatlan ... de ha egy berendezében összefutnék ilyennel, első dolgom lenne tövestől kitépni és kicserélni, mert ... hogy lehet olyanért felelősséget vállalni, amiről azt sem tudom mi az ... mert a gyártója azzal a hátsó szándékkal gyártota le, hogy ne is lehessen megtudni ki gyártotta azt ...

Tényleg nem értem .... Ti értitek ?
előzmény: Wineman #141

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#141 2016. Június 09. - 17:58:18
0
sziasztok! nem akarok új. Topicot nyitni. inkább eszme csere lenne,  De nem tudom hogy ez normális dolog-e vagy sem. hozzá teszem a régi dvr-nél  is fent állt ez...

vettem egy Hd Tvi  Hikvision dvr-t. és annak van egy Gnd-pontja amit le kell földelni.  Én egy közelben levő Vízvezeték azaz fűtés csőre kötöttem rá. de a rögzítő házához érintem a földelő kábelt, kicsi szikrák vannak. le kötöttem az össze kamerát meg monitort akkor is van ez a dolog. De ez a Régi Genesis pro nevü dvr-nél is volt.  mi okozhatja ez?. köszönöm!

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#140 2016. Április 01. - 23:02:47
0
Ha 300 Ft alá kerül az egyenleg akkor a Telenor is küld.
előzmény: Wineman #139

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#139 2016. Április 01. - 20:34:14
0
Egyenleginfót sajnos csak a T-mobil küld, a másik két nagy szolgáltató nem. Teszkofonnal és a többi kicsivel nincs tapasztalatom.
előzmény: Janó #138

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#138 2016. Április 01. - 17:48:21
0
A GSM kártya egy feltöltessél akár 1 évig is üzemelhet és lehet sms átirányítást is megadni ha épp le akar járni a szolgáltatói sms-t továbbküldi egy megadott számra és ismét lehet feltölteni rá egy kis zsé-t.

Nem elérhető cezar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#137 2016. Március 31. - 23:13:56
0
Milyen SIM kártyát használjak, GSM beléptető rendszerhez, tehát a kártyáról nem lesz kimenőhívás. Lehetőleg minél ritkában kelljen feltölteni, hogy ne szűnjön meg.
A másik kérdésem,  GPS-es nyomkövetőhöz milyen adatcsomagot használjak GPRS átvitelhez.
biztos vannak bejáratott adatcsomagok és ha jól sejtem nem publikus csomagok is.

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#136 2016. Március 30. - 22:48:10
0
Üdv!

Nővérhívót kellene javítanom, cserével :D Elég egyszerű a rendszer, a szobákban csengőnyomó van, 2 éren, az ajtó fölött 24 voltos visszajelző, a jelzőközpontról törölhető a jelzés, nem a szobából. Ezen nem akarnak változtatni, csak a központ cseréjét tudtam rájuk beszélni.

Tudtok esetleg valakit ajánlani kinél keressek ilyet?

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#135 2016. Március 15. - 11:12:49
0
hát a válasz mindkét kérdésedre ugyanaz
a szerencsére meg nem ellened van de szerencsére a Paradox forgalmazó (legalábbis az egyik) nem ad el csak és kizárólag bejegyzett telepítőknek.
hát ez a nehézség is meg a szerencsére is.

előzmény: oldboy3 #134
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 15. - 11:23:31 írta Lacy »

Nem elérhető oldboy3

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#134 2016. Március 15. - 11:07:12
0
Köszi a gyors választ!

Igen nem vagyok sem bejegyzett sem bejegyzetlen telepítő saját részre szeretném a riasztót.
Ezt a beszerzési nehézséget mire értetted, az SP5500-ra vagy a GSM modulra?
És miért szerencsére  ;D


előzmény: Lacy #133

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!