Szerző Téma: Okostelefonról menedzselhető riasztóközpont.  (Megtekintve 6693 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Gondolom mondanom sem kell, hogy Integrával csinálnám, de erre a feladatra már a legkisebb Versa is alkalmas!  ;D

Központ: Satel Versa 5 (bruttó listaár: 14857 Ft)
IP-modul: Satel ETHM-1 (bruttó listaár: 42416 Ft)
WiFi AP: TP-LINK 543G (bruttó ár: ~6500 Ft)

Évek óta simán megy ilyen Integrás rendszerem és semmi gond nincs vele. Én távolról elérem (dyndns) a programozói szoftverével (DloadX), az ügyfél pedig tetszőleges böngészőből (mert a webszerver felülete nem activeX-es, hanem Java-s), mobiltelefonról (MobileKPD), vagy felhasználói szoftverrel (GuardX) is használhatja.

előzmény: padisah #1

Nem elérhető kovacsger

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
Lacy!

ParadoxMyHome -on keresztül nem működik?

előzmény: Lacy #4

Nem elérhető kovacsger

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
Sziasztok!

Állítólag ezzel http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-MR3420 lehet vezetékes hálózatot csinálni.

előzmény: padisah #3

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Integra is megy ájfonnal meg androiddal (és symbiannel is), Gemini csak androdiddal. Mindkettőhöz ingyenes az alkalmazás. Ja és persze drótosak, azaz access point az kell.
előzmény: padisah #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
a másik gond a mobilnet..
Azzal viszont nagy valószínű nem fog semmi menni
Csak ha fix ip-s megoldást sikerülne a vodkafontól de az olyan egy tré tetű...
A baj ezekkel a mobilnettekkel, hogy nem ugyanazt az IP címet látja a szerkezet mögötte mint amivel kinn van a neten valóban így aztán a dns reg sem segít.

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Igen, fő gondnak én is a WiFit látom. egyébként "hazai pályán (DSC) maradva" az TL-150 valószínűleg megoldaná a problémát mert ez egy IP kommunikátor, bár nem tudom, van-e Iphone kliense.


előzmény: Lacy #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Én nem tudom hogy kinek mi, de egyelőre azt hiszem csak a Paradox tud ilyet -már a kisközpontok közül-
Az IP100-as modullal a hálózatra lehet csatlakoztatni, és van ájfon kliense is az ingyenes az elég kevés tudással, vagyis inkább lehetőséggel de a fizetős se drága valami 7 vagy 9 eu.
De nem jáccik a wifi derót kell.
Vagy valami stabil acces point amibe az IP100 csatlakozhat.
Nem szeretik a hálózaton a kimaradást ezek.
Én szívtam ilyennel igaz az önálló rögzítő volt és nagyon nem működött.
Ja és ha kell tudok segíteni a programozásban :) is.

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Sziasztok!

Van egy olyan igény, hogy a megrendelő okostelefonról interneten át tudja menedzselni a riasztóját. Nem egy nagy központ egyébként, 4 zóna, hangjelző, tehát akármilyen kisközpont tudná. Csakhogy.
Távfelügyeletre kell kötni _egy bizonyos távfelügyeletre_ (tőlük kaptam a munkát) és ők ehhez adják a GPRS eszközt. A megrendelő azt szeretné, hogy a saját otthoni routeréhez WiFi-n csatlakozzon a központ, és ezt az okostelefonjável "az autópálya közepéről is"  el tudja érni.

Tehát kellene nekem valami olyan IP kommunikátor, amihez van okostelefonos (I-Phone) kezelőfelület és a nethez WiFi-n kapcsolódik.  A megrendelőnek Vodafone WiFi routere van, nincs rajta kábeles csatlekozás. (Ebben a pillanatban még azt sem tudom, van-e benne dyndns szolgáltatás?)

Tudtok valami ezsközt javasolni?

Elsősorban DSC vagy Pyronix kompatibilis eszköz kellene, mert ezeket a központokat ismerem, de ha valaki segít a programozásban, akkor Paradox is lehet.

A fő problémát a WiFi csatlakozásban látom, mert egyébként a  DSC TL-150 valószínűleg jó lenne.


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!