Szerző Téma: DSC PC585 residential dial  (Megtekintve 4761 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC585 residential dial
#16 2012. Április 22. - 18:22:00
0
Egyébként meg a konkrét esetben, ahol írtam, hogy rossz volt a vonal, ott vezetékesre küldve a hívást, sem minden esetben fogadta el a nyugtázást a vezetékesről.
előzmény: L. Pásztor #12

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC585 residential dial
#15 2012. Április 22. - 18:19:36
0
Kipróbáltam, igazad van. Annak ellenére, hogy 8 éven át szervizeltem mobiltelefon szolgáltatók rendszereit, bázisállomásait, mindhárom szolgáltatónak a rendszerében dolgoztam, legtöbbet a Vodafone-ban, ahol tagja voltam a magyarországi kezdőcsapatnek is, - ezt nem tudtam.

Mindenesetre azt a kijelentésemet fenntartom, hogy ami Nokiát én ismerek, azoknak a publikus menüjében nincs a DTMF-re vonatkozó állítási lehetőség. Nagyon régen, a 1610,2110 idejében volt olyan, hogy küldi/nem küldi, de a mostaniakban nem tudok ilyenről.

előzmény: L. Pásztor #12

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:DSC PC585 residential dial
#14 2012. Április 22. - 17:18:13
0
A választ megkaptad tőlem majd bővebben szakmai magyarázattal L.Pásztor-tól is.
Nekem a legfrissebb Nokiám is 4 éves ráadásul okos, és lehet rajta állítani. A jelenlegi (le se merem írni milyen majdnem No-name) okos-telefonomon is állítható, hogy küldje-e.

De nem is ez a lényeg, hanem, hogy ha valamit nem vagy nem elég pontosan tudsz, attól még igaz lehet akár az ellenkezője is. :-*
előzmény: padisah #9


Többieknek:
Nyugodtan nyomogassátok a Like gombot, ha valaki jót, vagy jól ír!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Április 22. - 17:22:49 írta handras »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC585 residential dial
#13 2012. Április 22. - 17:04:01
+1
Szerintem meg a mobiltelefon neve iPhone  :)

Félretéve: 
1. hívd fel egyik mobilról a másikat. 
2. hallgasd mind a kettőt.
3. Nyomj egyiken egy igen hosszú dtmf-et.

Azt fogod hallani, hogy amin nyomod, azon szól amig nyomod.  A másikon pedig kb. 1 mp-ig.  Megfordítva ugyanígy müxik.

Ha nem így működne,  lógnék neked egy pizzával ! 
Késztetésnek  szántam, h biztosan kipróbáld ... :)


előzmény: padisah #11

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:DSC PC585 residential dial
#12 2012. Április 22. - 16:58:57
0
A GSM esetében a nyomógomb nem úgy müxik, mint a vezetékes telefon esetében.
A mobil kapcsolatban a DTMF hang NEM a hagcsatornán megy át, hanem csak egy parancs megy át az ellenkészülék felé, hogy ott x időre (ott menüben vagy állítható, vagy nem) generáljon egy DTMF hangot.  Innentől hiába nyomja a lúzerka a gombot a végtelenségig.
Tapasztalatom szerint a kézi telefonok kb. 600-1200ms időre adják ki a DTMF-et. Az ipari mobilok esetében ez az idő mindenhol állítható.  Vagyis ha jól írják meg a GSM (ami ugyen nem kézi telefonos) átjelző szoftját, akkor nem lesz ilyen gond. De csak ha jól írják meg ...  :)

Viszont a többszöri nyomkodás használ.  A kapcsolat létrejöttekor a beri (bit rate error) rendszerint fokozatosan feljavul, mexűnik a szakadozás, és a dtmf parancs nagyobb valószínűséggel megy át.

   
 
előzmény: padisah #9

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC585 residential dial
#11 2012. Április 22. - 16:54:40
0
Szerintem a mobiltelefon neve Nokia. Azokon pedig (legalábbis amit én ismerek) mindegyiken addig adja a DTMF hangot, amíg nyomom. Ezért írtam az előzőre, hogy én nem tudok olyanról, amin állítani lehetne. Mindezen trükköket, amit leírtál, végigjátszottam az adott helyszínen, tuti, hogy a vonaluk kaki. Mondom, hogy a 15 Mbites ADSL jó, ha 5 Mbittel jön.
előzmény: kero #10

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:DSC PC585 residential dial
#10 2012. Április 22. - 12:37:54
0
Mi nagyon sokszor használtuk már ezt a kommunikációs módot.
Valóban, sokszor mi is belefutottunk abba, hogy a mobiltelefon billentyűzete nem ad hosszú DTMF hangot, csak egészen rövidet (vagy semmilyet), régebben például a Samsungokkal mindíg szívtunk, a Nokiákkal szinte soha. Az sem elképzelhetetlen, hogy tényleg függ a vezetékes vonal minőségétől.
 
Egy kis segitség a telepítéshez: amellett, hogy beállítod a residential dial-t a kommunikációs formátumoknál és persze a telefonszámot amit hívni akarsz, mindenképpen meg kell adni egy panelazonosítót (tök mindegy, hogy mit, csak legyen beírva egy 4 jegyű szám) és meg kell adni a riasztási riportkódokat azoknál a zónáknál amiknél akarod hogy elkommunikálja (ott is mindegy hogy mi, csak ne FF és ne 00 legyen)
 
Ha fennáll az előbb vázolt probléma (nem lehet handshake-elni a mobilról), akkor érdemes a tárcsázási kisérletek számát lejjebb venni (a gyári érték 8, ami azt jelenti, hogy 8-szor fogja hívni az adott számot, ha nem tudod nyugtázni, mielőtt komm. hibát jelez a központon)
Összesen 3 számot tudsz felhívatni, az 1. és 3. beállítható, hogy felváltva vagy egymás után hívja (az egyest annyiszor amennyi a beállított hívásszám, és utána hívja a 3-ast, vagy felváltva hívogatja) ha bármelyiket a kettő közül le tudod handshakelni- akkor a másikat nem hívja többször.
Ha beállítod a 2. telefonszámot is akkor az 1. és 3-tól függetlenűl mindenképpen hívja azt is és azt ugyanúgy nyugtázni kell.
 
Ha sikerül a mobilról handshakelni azt onnan tudod, hogy a sipoló hang átvált szirénahangra.
 

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC585 residential dial
#9 2012. Április 22. - 12:01:59
0
Mutass nekem egy olyan mobiltelefont az utolsó 5 év terméséből, amelyiknek a menüjében egyáltalán van DTMF-el kapcsolatos menüpont!  Különben meg szerintem addig küldik a DTMF hangot, amíg nyomod az adott billentyűt.
előzmény: handras #7

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC585 residential dial
#8 2012. Április 22. - 11:43:38
0
Mutass nekem egyet az újabbak közül, ahol ezt lehet állítani! (Nem az okostelefonokra gondolok, de pl. a mostani Nokiákra.)
előzmény: handras #7

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:DSC PC585 residential dial
#7 2012. Április 22. - 09:32:27
0
Sok mobiltelefonnál állítani kell a DTMF hang hosszán, illetve, hogy egyáltalán küldjön-e.
előzmény: eXtra #2

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DSC PC585 residential dial
#6 2012. Április 22. - 08:07:26
0
Köszönöm az infókat!
Kíváncsi leszek, jövő héten lesz beüzemelve egy TELL-es GSM adapter mini-vel :)

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC585 residential dial
#5 2012. Április 21. - 23:28:55
0
Lehet valami a vonalminőségben. Azon a környéken többen is panaszkodtak az ADSL-re. (ADSL szűrő után elsőnek kötöttem a riasztót.) Mondják, hogy az elvileg 15 Mbites ADSL-jük jó esetben 5 Mbitet tud. Az analóg vonaluk is elég zajos.
 
előzmény: matrixlaci #4

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
Re:DSC PC585 residential dial
#4 2012. Április 21. - 22:59:35
0
Vonal minőségre érzékeny. Nálad valószínű az ügyfél ADSL-ével van gond. ( ha vezetékesről se sikerül nyugtázni.)
Egyre gyakoribb gond, hogy az újabb telók, (nem csak az érintőképernyősek ) hosszú gombnyomásra nem hosszú DTMF hangot adnak, hanem csak egy rövid pittyenést. Ezt meg a DSC nem fogadja el nyugtának. Ilyenkor segít pl a * és # gyors felváltva nyomkodása. Ha ez se, akkor bizony marad a lassan emelkedő hangon fütyülés. Igen, szájjal.
Nem vicc. Némi gyakorlás után kapásból le lehet nyugtázni.


előzmény: padisah #3

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC PC585 residential dial
#3 2012. Április 21. - 22:24:53
0
Állítottam már be ilyet én is több példányban, UPC VoIP vonalon, Digi VoIP-en, meg Matáv vonalon is, eddig mindig ment. Tegnap szembesültem egy ügyfélnél, sima ADSL-es Matáv vonalon (fizikai vonal) hogy bizonytalan volt, hol elfogadta a nyugtázást, hol nem. Próbáltam úgy is, hogy mobilt hívok vele, meg vezetékes hívásával is, de teljesen esetleges volt, hogy elfogadja-e a nyugtázást. Nem értem.
előzmény: eXtra #2

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:DSC PC585 residential dial
#2 2012. Április 21. - 21:41:55
0
Erre én is kíváncsi lennék, mert pár napja beállítottam egy ügyfélnek, de nem bírtam rájönni, hogy a kommunikációs hibát hogy lehetne elkerülni! Nyugtázni sehogy nem tudtuk, pedig a leírás szerint lehetne...

Idézet
Residential tárcsázás
Ha a residential tárcsázás van programozva, és egy
kommunikációt kiváltó esemény történik, a panel
rákapcsolódik a telefonvonalra és tárcsázza a meg-
adott számo(ka)t. Amikor a tárcsázás kész, a panel
kiad egy azonosító(ID) jelet és vár a handshake-re
(1,2,4,5,7,8,0,* vagy # gombok megnyomásának
megfelelő jel nyomógombos telefonon). A várakozás
ideje a Tárcsázás utáni Várakozás a Handshake-re
szakaszban állítható be. A kapcsolat létrejöttekor  a
panel riasztási hangot hoz létre a telefonvonalon
keresztül 20 másodpercig. Ha több riasztás fordul elő
ugyanazon időben, akkor csak egy hívás történik a
megadott számon.

[smg id=390 type=box]

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
DSC PC585 residential dial
#1 2012. Április 21. - 18:08:53
0
Tudja valaki, hogy pontosan hogyan működik ez a kommunikációs formátum DSC-nél? Ügyfél azt akarja, hogy megcsörgesse a központ a telefonját, de én még sosem használtam ezt az opciót DSC-nél.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!