Szerző Téma: Paradox ZX4 / ZX8 milyen dobozba álmennyezet fölé?  (Megtekintve 3243 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Őszintén megmondva más irányba indultam amikor rájöttem, hogy ebben a dobozban gyári körmök vannaka zónabővítőknek :-) 2db fér bele a 8-ból  :D


előzmény: vlezlee #14

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Ezaz, ilyent kerestem, hatalmas király vagy!!! Ha találkozunk hajts be rajtam pár sört :)
előzmény: SLC #10

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Power-nél van.
előzmény: lcseh #12

Nem elérhető lcseh

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Ezt forgalmazza valaki itthon?
előzmény: SLC #10

Nem elérhető lcseh

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Köszi, este megnézem.
előzmény: mot #9

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
PBOX gyári paradox doboz




előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Próbálkozunk az egyorrú riasztószerelő módszerével, vagyis felejtsük el a laptopot...
A jumper-nek 1-es állásban (alaplap+1) kell lennie, így a bővítő zónáit - ATZ esetén! - 9-16-ig látod, amennyiben már programoztad. Jah, és lényeges, hogy a bővítői zónákat nem lehet ATZ-be kötni. A vezetékes zóna felülírja a kezelői zónát, ezért a kezelői zóná(ka)t újra kell definiálnod. És mivel Paradoxról van szó, a full táp el és vissza is szóba jöhet még.  ;)
előzmény: lcseh #6

Nem elérhető lcseh

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
A Babyware 2.6.8, az SP4000 5.16-os.
előzmény: syn7h37ic #7

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Melyik Babyware (verziószám), illetve melyik firmware verziós az SP?
előzmény: lcseh #6

Nem elérhető lcseh

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Sziasztok,

Nem vagyok riasztószerelő, csak az otthoni riasztót tökéletesítem, és lenne egy kérdésem:

SP4000-hez kötöttem egy ZX-8at és valamit nem értek. Mindkét kezelőn használatban volt egy +zóna, tehát 9 zóna volt alapból a duplázással.
Namost a ZX8 -at rákötve megjelent 16 PGM kimenet! ami nem zónabemenet ugye... ráadásul a 9-es zónát kilőve 1-től 16-ig számozza.
Van ugye egy 3 álású jumper, ami a bővítő számozását hivatott beállítani, ezt próbáltam az első két állásban, de milyenben kell állnia alap 9 zóna esetén.
Bocs, hogy alap kérdésekkel bombázlak, csak szeretném megérteni.


https://www.dropbox.com/s/2c1zb7ikoh9vgqx/prtscr.jpg?dl=0


Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Én úgy csinálom, hogy a bővítők a központról kapnak tápot az érzékelők a tápról, ha lehet egy helyre megy több bővítő és odakábelezem a zónákat (ekkor pl. 2 bővítőre van egy jól méretezett táp), egy 8 eres kábelen 6 zónát (esetleg 12 is ) el lehet vinni (ha a feszültségesés megengedi) így később egyszerűbb a hibakeresés is ha minden egy helyen van.
előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Nálam minden bővítőhöz (hacsak nem reedek mennek rá) jár egy táp is akksival, így központdobozba megy.
előzmény: vlezlee #1


Ahogy a terhelést számoltam kb 2db ZX4 bővítő + érzékelők (vegyesen reed és radaros m.érz.) elmennek egy PS17-es tápról (ha már digiplex, legyen felügyelt) , vagy tegyek mindegyik bővítő mellé? Kissé megdobja a költségeket :/
Busznak 4x1-es MT-t húztam be, az elég vastag, hogy pár érzékelő tápja is elmenjen róla :)
előzmény: bcslaci #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
központ doboz, fektetve a menyóban, nem kell rögzíteni nem is lehetne. nekünk van pár ilyen (sajnos) de végül is működik :)

előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Nálam minden bővítőhöz (hacsak nem reedek mennek rá) jár egy táp is akksival, így központdobozba megy.
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Üdv kollégák,

Ki milyen szabotázsvédett dobozba szereli a ZX4 és ZX8 zónabővítőket, ami magasságra nem nagyobb 150mm-nél? Álmennyezet fölé, nagyrészt kábeltálca oldalára lehetne csak normálisan felszerelni a bővítőket, esetleg plafonra rögzítve (mondjuk plafonon elfér a 205x255-ös doboz is, de ezt csak legvégső esetben alkalmaznám).

A korábbi Kyo 100 rendszer 6 zónás bővítői számomra nagyon szimpatikusan vannak kitalálva, gyári kb 100x100-as műanyag doboz szabotázzsal és falról leemelés elleni védelemmel, valami ilyesmit keresnék csak paradox specifikusan.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!