Szerző Téma: ALEPH PE-100Q infrasorompó telepítői leírást keresek.  (Megtekintve 1339 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Megoldódott a helyzet, leírás nincs ugyan de kis tökölődés után finoman műxik az öreg Aleph.

A beállítás egyik titka, hogy a két sugarat külön külön be tudjuk állítani. Azonban leírás nélkül, csak a véletlennek köszönhetem, hogy rájöttem a vevő érzékenység beállítás üzemmódjaira. Ugyanis a DIP kapcsoló Sens. feliratú kapcsolója bekapcsolja ugyan a módot, de a sugarak közötti átváltás nem ment, egészen addíg, míg mindkét sugarat meg nem szakítottam (beálltam az adó és a vavő közé) Na ekkor, és csak ekkor van hatása a váltó nyomógombnak, ami a felső, alsó, mindkét sugár állapotba kapcsolja a vevőt. Ilyenkor az optikán világít az éppen üzemelő módozat LED-je.  A mechanika finoman műxik, az érzékelő belseje patika tiszta, több mint 10 év üzem után is.. Nem volt tele rovarhullákkal, meg porral és a pára lecsapódásnak nyoma sincs. A gyári szlikon tömítések lágyak és szépen tömítenek, szemben a későbbi ALEPH modellekkel, amik pár év alatt kilehelték a lelküket, tömítgethetted ahogy akartad... Ez a PE-100Q jól sikerült darb.


előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Keresek egy régi ALEPH PE-100Q infrasorompóhoz telepítői leírást.
Ismeretlen telepítő altal szerelt rendszerben van felszerelve, és furcsán viselkedik.
Elméletileg nyugalomban van, de ha lezárom az infrasugarakat, a alarm led és a relé 1-2 másodperc múlva lesz aktív, akkor is csak rövid időre, ha tartósan meg van szakítva a sugár, akkor 3 másodpercenlént egy másodpercre aktív az alarm kimenet. Az adón a csatornaválasztó DIP kapcsolók pont fordítva állnak mint  a vevőn. szeretném rendesen beállítani, ezért keresek leírást.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!