Szerző Téma: UPS kamerarendszerhez?  (Megtekintve 14915 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#14 2017. Június 28. - 10:14:36
0
Kedves Czegany!

 Köszönöm az udvarias, ámde kioktató fogadtatást. Sajnálom hogy a bejelentkező levelemet nem olvastad, így téves következtetést vontál le.
Célom a jogi megoldáson való közös elgondolkodás, mert a műszaki megoldást két éve alkalmazom. Az utolsó felvetésedre  válaszolva, hogy "megdobja a költségeket " ez tény. De nem mindegy mennyivel. A tisztánlátás kedvéért bemásolom ide a bejelentkező levelemet, kiegészítve annyival, hogy az ott leírt megoldás akkumulátorral együtt (AHD-s rendszer) körülbelül hetvenezer forint . Ebből az akkumulátor negyven! Remélem ez nem számít reklámnak!

Korábbi levél:
[size=0px]Új belépő vagyok, 30 éves szakmai tapasztalattal.[/size][size=0px][size=0px]Üdvözlök minden kollégát![/size][size=0px][size=0px][size=0px]Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, mert látom, hogy itt komoly fórumon lehet ötleteket kapni és adni![/size][size=0px][size=0px][size=0px]A témával kapcsolatban úgy tűnik, hogy a legtöbben a gyári UPS-t szeretnék használni, pedig több éve létezik, külön internettel együttműködő,  IP és analóg kamerarendszerekre kifejlesztett szünetmentes tápegység! Ez ellátja feszültséggel a kamerákat, DVR-t, NVR-t, routert, internet modemet, és az IP kaputelefonokat is. Hibajelzéseket is ad! ( AC hiány, akku lemerülőben, vagy ha az akkut a mélykisülés védelem lekapcsolta ) A működési ideje -IR működétől függően - nyolc kamerás rendszernél 8-24h!  [/size]
Üdvözlettel: Nemkereskedő

előzmény: czegany #12

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:UPS kamerarendszerhez?
#13 2017. Június 28. - 08:54:00
+3
Ez komolyan úgy hangzik, mintha egy sales meeting-re keveredtem volna véletlenül. Már csak arra várok, hogy benyögd "te megtaláltad a tökéletes megoldást".
előzmény: Nemkereskedő #11

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:UPS kamerarendszerhez?
#12 2017. Június 27. - 23:57:11
+4
Kedves Nem-kereskedő!

Frissen iskolázott barátom!
Majd ha rendszeresen telepítesz megtanulsz rugalmasan kockázatot értékelni és kezeléni.
Példád teljesen aktuális és életszerű, de gondolom minden tapasztalt szaki ezt csípőből kezeli.
Magánlakásnál a fentebb említett szünetmentesítés eléggé megdobná a költséget, és egy fekete baseball sapkás talán férfi sejlene fel a sötétből.

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#11 2017. Június 27. - 21:03:30
0

Riasztórendszernél kötelező a szünetmentes működés, de kamerarendszernél – a köztériek kivételével - nem, ezért a legtöbb áramszünetkor nem működik.
Nem a tisztességes telepítőket hibáztatom, mert ha a tulajdonost nem tudja meggyőzni, akkor jön a következő szerelő, és elviszi a munkát. Ez saját tapasztalat!
Betörésnél viszont gyakran az első dolog a biztosítékok lekapcsolása, és máris áramszünet van.
Ez a 22-es csapdája!
   Véleményem szerint ahhoz, hogy a megfigyelőrendszer üzemképes legyen, minimálisan a következőket kell biztosítani:
1.   Folyamatos tápellátás a kamerák és a rögzítő részére, de ez csak helyi működést biztosít.
2.   A távoli megfigyelés érdekében működnie kell az internetnek - modem, router tápellátása.
3.   Az akkumulátorok lemerülése előtt jelzést kell küldeni, hogy időben lehessen intézkedni.
4.   Ezeknek az egységeknek a szünetmentesítése egy központi egységről történjen, így a hibajelzés is innen továbbítható.
Mi lenne a helyes megoldás, hogy ne kelljen a telepítőnek helytelen kompromisszumot elfogadni?


Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#10 2017. Június 27. - 10:51:52
0



Új belépő vagyok, 30 éves szakmai tapasztalattal.
Üdvözlök minden kollégát!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, mert látom, hogy itt komoly fórumon lehet ötleteket kapni és adni!

A témával kapcsolatban úgy tűnik, hogy a legtöbben a gyári UPS-t szeretnék használni, pedig több éve létezik, külön internettel együttműködő,  IP és analóg kamerarendszerekre kifejlesztett szünetmentes tápegység! Ez ellátja feszültséggel a kamerákat, DVR-t, NVR-t, routert, internet modemet, és az IP kaputelefonokat is. Hibajelzéseket is ad! ( AC hiány, akku lemerülőben, vagy ha az akkut a mélykisülés védelem lekapcsolta ) A működési ideje -IR működétől függően - nyolc kamerás rendszernél 8-24h! 


Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:UPS kamerarendszerhez?
#9 2017. Március 22. - 12:45:53
0
A +1 akkut ki lehetne váltani egy 5A-es DC/DC konverterre - nekem bevált kb. 2.000.- huf és már több mint egy éve üzemelnek, mondhatom megbízhatók. Elvinné szerintem a rögzítőt - 3A-nál nem nagyobb a tápjuk.

De a 48V-os POE-t is meg lehetne kerülni, de az már tényleg csak barkácsolás - én is csak a végső esetben alkalmazom.

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:UPS kamerarendszerhez?
#8 2017. Március 22. - 12:31:51
+1
Akkor felejtős. egy nullával több plusz ...szor kettő a három négy órás intervallum belépő szintje is.
Ha csak gyengeráamú szünetmentesítést is nézünk, a 48V POE miatt kell 4db akku. Plusz, kell külön 12V az NVR-nek. Ez minimum 5 akku, és minimum 2 külön szünetmentes áramforrás. Csak a két táp drágább, mint a 40 rongyos keret. Plusz az akku, ami minimum 18Ah. 40 körül maximum egy APC-700 fog kijönni, 15 perc áthidalással.
előzmény: padisah #5
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 22. - 12:35:46 írta syn7h37ic »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:UPS kamerarendszerhez?
#7 2017. Március 22. - 10:18:50
+3
30-40 ezer a keret, van POE és legalább 3-4 óra kellene.
előzmény: syn7h37ic #4


Mondjad annak az elvarázsolt ügyfélnek, hogy 4 db 18 Ah-s aksi kijön ennyiből, a többi eszközért meg írjon a télapónak vagy toldja meg a költségvetést egy hatszámjegyű összeggel!  :-* :P ;D
előzmény: padisah #5

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:UPS kamerarendszerhez?
#6 2017. Március 22. - 09:06:58
0
Én saját UPS-t tuningoltam már meg nagyobb akku pakkal, de ezt nem mindegyik UPS szereti, mert adott a töltőárama és lassabban tölti fel a nagyobb akksit.
Többnyire az Ipari elektronika (bocsi a reklámért) szünetmenteseit használom pl a video szerverekhez, de azok is a 160e-s kategória. Viszont ott külön házban vannak az akksik és nagyobb akku csomaggal is kérhetők.
Nekem kb 1,5 órát bír egy I7-es gép (monitor nélkül) + 2 switch + 1 poe tápfeladó.

Mivel írtad, hogy poe feltételezem, hogy IP rendszer.
IP rendszernél egyszer csináltam, hogy egy mikrotik swich használva kiküldtem a 24V-ot a kamerához, a kameránál leválasztottam a tápot és egy dc/dc konverterrel csináltam 12V-ot és azt kapta a kamera.
Kicsit bonyolult, de csak így tudtam megoldani.[size=78%]  [/size]

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:UPS kamerarendszerhez?
#5 2017. Március 22. - 08:08:32
0
Sajnos csak hálózati oldalon tudom megoldani, 30-40 ezer a keret, van POE és legalább 3-4 óra kellene.
előzmény: syn7h37ic #4

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!