Szerző Téma: Paradox kulcsoskapcsoló 2 zónán nem működik?  (Megtekintve 3686 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
(Arra még figyelj, hogy csak 1-5 zóna lehet kulcsos kapcsoló és nem lehet párja.)

Ahhhaaa! Akkor ez volt a gond, mert ATZ 5/10-es zónákon lettek volna az ON/OFF gombok, de így akkor marad a két tekercses reteszelt relés megoldás egy zónára. Köszi mindenkinek!  ::halas::  A Paradox meg nyaljon sót...  :P
előzmény: Wineman #5

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Helló!

Nagy lendülettel én is belevetettem magam a leírásba, de úgy látom ezt így nem igazán lehet megcsinálni. Talán tényleg a bistabil mód lesz a megoldás, ha tud ilyet a vevő. (Arra még figyelj, hogy csak 1-5 zóna lehet kulcsos kapcsoló és nem lehet párja.)

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
A Bébi is téved, de szerintem inkább a központokban van a hiba.
Mindenesetre kevés instabilabb, lutrisabb dologgal találkoztam, mint a Paradox modulok PGM programozása.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a különböző modulok másképpen reagálnak ugyanazon beállításra.
Egy sima ki-bekapcsolt állapotot nem tudok beállítani mondjuk egy PGM4 modulon, holott ugyanazzal a beállítással, ugyanabban a rendszerben a kezelő PGM kimenete rendben működik.
Ha szívatni akarom magam, akkor csak nekiállok PGM-et programozni Paradoxnál. 

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Winload, még mindig? Sokat téved az új központokkal. Nem használom már új telepítéseknél.
Próbáld a bébivel.
előzmény: eXtra #1

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Az RF vevőn nem tudod módosítani a beállítást (monostabil, bistabil) ?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Sziasztok,

Az létezik, hogy az SP5500 központ nem tud kétgombos ki-bekapcsolást?  :o

Adott egy 4 csatornás rf vevő, aminek két csatornáját szeretnénk így használni: a piros gombot élesítésre, a zöldet pedig kikapcsolásra.

Kipróbáltam már az összes beállítást, de sikertelenül. Satelokkal gyakran csináltam ilyet és azt hittem ez Paradoxéknál is egyszerűen megoldható, de nem.  :-X

Az a legfurább, hogy ha két zónát is kulcsoskapcsolóra programozok, akkor a winload mindkét zónát azonosra állítja, hiába adtam meg hozzájuk különböző paramétereket! Amint rátöltöm a zóna konfigot a központra, máris megegyezik a két zóna... ::fejel::

2 tekercses latch relével áthidalható ez a probléma, de ha nem muszáj, nem vennék bele ilyen drága relét.  ::)

Ötletek?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!