Szerző Téma: Hogyan barkácsoljak magamnak kamerarendszert?  (Megtekintve 14044 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Igen mindkettő jó dolog, de sajnos mikor ma Magyarországon kevesebb mint 1%-át költik az ingatlan értékének biztonságtechnikára, elég ritka madár az aki rákölt 300k-t riasztóra meg még újabb 300k kamerára...
Legyen sziréna doboz a házon meg pár kamera aztán rendben is vagyunk. Ma mikor a többség este, be sem kapcsolja a riasztóját, mert nincs pénze héjvédelemre...  Plusz, ha pici a kert meg dróthálós a kerítés a mikrós érzékelők mehetnek a levesbe 1 infra sorompó meg halotnak a csók, vannak abból ma már sok x sugaras 2m rendszerek is de azt se fizeti meg a köznép.

előzmény: vg #26

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Hmm. érdekes kérdést feszegetsz a kamera vs. kültéri védelem kérdéssel. Szerintem ezek is kiegészítik egymást.
F@szbúkon látható, hogy a szembe szomszédom festékboltos. Anno ragaszkodott kamerarendszerhez, de riasztót nem kért. Egyik este 6 órakor meglátogatták, 2 lap-topja bánta. Rendőrök megnézték a felvételt, jót mosolyogtak, elkérték a felvételt és 2 óra múlva rabosították az egyedet. Azóta riasztója is van.

Mellettem lévő szomszédomban riasztó, videó is van. Egyik éjjel 3/4 12-kor hangos zajra ébredt. Kinézett az emeleti ablakán és sétáltak a kertjében. Hívta a rendőröket. Röpke 25 perc alatt ott voltak, előttünk fektették földre az egyedet, ott is roppant mód örültek a felvételnek (gyüjtőgette a fűnyírót, réz postaládát és egyéb újrahasznosítható dolgokat).

Társasházban a szokásosan füves lakó nem túl tisztán őrjöngött, ajtót rugdosott, üveget tört. Rendőrök felvételt megnézték, rabosították. Azóta a kárt rendezte és láss csodát elnézést kért.

Na, többek között ezek miatt gondolom, hogy tán hasznos lehet mindkettő :P
előzmény: Lacy #24

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
1) Az élmény, mert az megfizethetetlen :)
2) Bizonyíték képzés, hogy nem csak a focilabdáját kereste a kertedben + nem önbetörés volt.
3) Betöréskor általában kifigyelnek, ha jól be van lőve a kamera, esetleg arról is kaphatsz infót, milyen gépjármű + nem mindig húzza a fejébe a sapkát...
4) rejtett kamera+mikrofon kombó okozhat meglepetéseket.
5) a szipus köcsögöket elriassza, már, ha nincsenek beszívva :p

u.i. lehet hogy fizet a biztosító, de lehet hogy nem, mert az 1000 oldalas apró betűben ott a kiskapu is ám!

mi a jó abban ha valaki lát 1-2 vadidegen pofát, arcába húzott baseball sapiban felhajtott gallérú kabátban a videón?

előzmény: Lacy #24

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
érzékelő természetesen, mivel a biztosító fizeti a rongálási kárt is. :)

Még egyszer elmondom: mi a jó abban ha valaki lát 1-2 vadidegen pofát, arcába húzott baseball sapiban felhajtott gallérú kabátban a videón?

Nem vagyok kamera ellenes, sőt :) magánházakban is fordultunk már elő.
De ha nulláról indulunk, akkor inkább a kültéri riasztás

Ja amúgy 7-8 éve masszívan kültérizek, eddig egy levert infra volt, de azt is a viharban egy karvastagságú faág nyomta le mikor letört, lesodorta az oszlopról.
előzmény: r2d2 #20

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Igazából ha nem vagy telepítő, akkor nehéz találni - szerencsére

Másrészt ha ilyennel bővítenél, akkor a minimum az új tipusú Paradox rendszer már a PMD esetében, és abból is a rádiós verzió, mert kertben kábelezni nem oly egyszerű és olcsó.

előzmény: rettenet78 #22

Nem elérhető rettenet78

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
semmit nem tudok erről az érzékelőről. hol találok róla anyagot?
előzmény: r2d2 #20

Nem elérhető rettenet78

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
Van riaszto kivonuló szolgálattal. Plusz extraként a két szomszéd néni is élő egységet alkot. Velem szemben rendőrség rajta ip kamerával amit a közeg visszanézhet! 
 Nekem mégis saját kamera kell, mert az az enyém :d

előzmény: Lacy #18

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Csak egy kérdés, ha beugrik az emberke és kalapáccsal szétqurja az 50k watchoutot vagy 30k-s PMD85öt, szerinted másnap egy újabb érzékelő fog felkerülni vagy egy kamera ?
előzmény: Lacy #18

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Azért tudod a sötétben  mélyvörösen parázsló "varázsszemeknek" is meg van a maguk bája.  :)
Aztán amíg máshol nincs ilyen, addig odamennek szétnézni. A tescós, spáros, madarasos álkamerák meg annyit érnek, hogy ha olyan van feltéve tudja a retek, hogy valódi nincs. Akkor már egy üres kameraház is jobb.
Szerintem a két rendszer kiegészíti egymást. Én is a riasztót javaslom elsőként, de ha van rá tehetség mindenképpen hasznos a kamerarendszer is. Csak abba gondolj bele, hogy bárhonnan hazanézhetsz ha akarsz.
előzmény: Lacy #18

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
én meg végképp nem leszek népszerű ezzel, de minek a kamera?
Kamera rendszer akkor jó hasznos és értelmes, ha van személyzet aki állandóan nézi és ha valami történik, akkor beavatkozik.
Én sok ügyfelet beszéltem - na nem le hanem át- amiből egy kamera rendszer kijön, annyiból peruszkve egy kültéri védelem is összehozható ippeg.
És az nem csak mutatja hanem hangosan jelzi is a behatolót, aki erre vélhetően nagyon gyorsan el fog menni
Mi a jó abban, ha valaki visszanézheti szép színes videón, ahogy kihordják a lakását a símaszkos népek akiket még anélkül sem valószínű hogy felismerne.


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!