Szerző Téma: Városi térfigyelő rendszer adatvédelem.  (Megtekintve 7211 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Szia!
Van ilyen rendszer.
előzmény: SLC #9

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Jó lenne tudni, hogy pl. az internet szolgáltató vagy a vízügy milyen frekin megy. Próbáltam használni a beépített spektrum analizátort, hogy kiválasszam, hogy hol tiszta a freki, de utólag bármit felrakhattak....

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Pl. a szerver bejövő forgalma még el sem éri a 100 megabyte-t de még is akadnak itt-ott a kameraképek és még senkitől sem hallottam egyértelmű megoldást. Olyan, mintha az adatok megtorpannának pár másodpercre valahol.

Pl gerincvonalnak nagyon jók.
Ezzel a megakad hibával sajnos találkoztam én is pár helyen, tipikusan ubi eszközökre jellemző, ha nincs más 5GHz eszköz a közelben, a sávszélességhasználatra és linksebességre tipikusan nem valós értékeket jeleznek ki (nanostation). Teljesen véletlenül viszont derült már ki olyan turpisság is, hogy valaki ugyanabban a magasságban keresztbe csinált egy linket és emiatt akadozott le néha a hálózat.
Ugyan nem teljesen legális, de a meglevő eszközöket érdemes valamelyik másik ország frekisávjára áttenni, az is sokszor működő orvosság.
előzmény: Janó #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Olyan, mintha az adatok megtorpannának pár másodpercre valahol.
Egy kötelezettség nélküli próbát talán megérnének és valószínűleg vannak hozzá megfelelő műszereik is... ;)
előzmény: Janó #8

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Komolyan azt gondolom, hogy akik ezeket a pályázatokat kiírják, simán plagizálnak és a hozzá nem értésük miatt gyakorlatilag épeszű ember aki tud normális rendszert építeni, nem is pályázik...

idézem:
"•   A Rendszámfelismerő rendszer esetében biztosítson megbízható, biztonságos valós idejű kapcsolatot BM adatbázisokkal"
Pintér Sanya bácsi majd csak úgy egy falusi közterület felügyelőnek ad onine BM kapcsolatot, oszt ki fizeti a révészt? ;D
"rendszám felismerés és kiértékelés illetve  szükség esetén a rendvédelmi szervek riasztása a
Belügyminisztérium Gépjármű Nyilvántartása alapján
Lejárt műszaki érvényességű gépjárművek esetén
Forgalomból kivont gépjárművek esetén
Behajtási engedélyek megsértése esetén"

"ipari kivitelű és magas megbízhatóságú 5 GHz és/vagy 24 GHz átjelzés"
Majd jönnek a 2,4GHz-s Aldis wifis kamerák, mert már olyat is láttam oszlopon térfigyelőnek  :D

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Ok, de ezek PP összeköttetésre jók nagy távolságokra. PMP-re nem annyira jók - vagy tévedek?
Igazából az Ubi-s eszközökkel sincs "semmi bajom", csak még nem találtam meg a rendszer "gyenge" pontját.

Pl. a szerver bejövő forgalma még el sem éri a 100 megabyte-t de még is akadnak itt-ott a kameraképek és még senkitől sem hallottam egyértelmű megoldást. Olyan, mintha az adatok megtorpannának pár másodpercre valahol.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
LigoWave, racon, de ubiquity airfiberből is ki lehet hozni 750Mbit full duplex forgalmat, nyilván ez már nem az 50e Ft-os kategória.
előzmény: Janó #6

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Mire gondolsz? Mikrotik?

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
5GHz-en is lehet gigabitet csinálni, csak túl kell lépni a ubiquity eszközök korlátain ;)
előzmény: Janó #4

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Jól hangzik, de lehet, hogy át kell térni az optika hálózatok kiépítésére, mert 5G-n ha sok kamera van akkor már most butítanom kell a bitrátát. Egyébként 3 mpx-es kamáráknak nagyon szép képe van.
Az első rendszerem 2 mpx-es kamerákkal készült és felismerhető volt rajta egy bankrabló arca, 24 órán belül el is kapták.
Kíváncsi leszek, hogy előírnak e új szoftvert is hozzá ami esetleg adatbázishoz is csatlakozni fog.
Egyébként most volt BM-s ellenőrzés két rendszeremnél is, csont nélkül átment mindkettő. A BM-s emberke is azt mondta, hogy lesznek még pályázatok. (remélem is)  8)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!