Szerző Téma: UPS kamerarendszerhez?  (Megtekintve 14937 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Vaspók

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:UPS kamerarendszerhez?
#24 2017. Június 28. - 21:09:08
0
Aki félős az előfizet kivonuló szolgálatra, és amint úgy érzi valami baj van addig nyomkodja a pánikgombot amíg a vonulós ki nem veszi a kezéből azt. Zajt hall este és szerinted a tévé távirányítója után nyúl, hogy megnézze? (apropó, a tévét is szünetmentesíted?)Nem méri fel a helyzetet, nem gondolkozik, nem győződik meg semmiről. Nyomja a pánikot. Sokszor.

Nyaralónál nem árt ha van internet. Feltöltéssel. Nem tudom, a te nyaralóid hol helyezkednek el, amiket én ismerek ott az infrastruktúra még ismeretlen szójáték. 10ből 9 esetben a távoli ránézés minőségi internetkapcsolat hiányában elvetődik. Nyaralónál a reagálás a fontos. Ahhoz riasztórendszer kell, és a területen aktívan működő (és cselekvőképes) kivonulószolgálat.

Elárulom miért köt be előbb távfelügyeletre, mint költ szünetmentesítésre: Távfelügyeletnél, szerződés köti a céget. Ha már ezt kifizeti, akkor egyéb kár nem éri. Minek költsön akár ezer forintot is szünetmentesítésre ha a felelősséget rátolhatja legálisan a vagyonvédelmi cégre?  És még net sem kell hozzá. :D

Látom, nagyon rá vagy melegedve erre a szünetmentesítéses témára, de kamera rendszereknél messze nincs akkora jelentősége mint amekkorát szeretnél tulajdonítani neki.



előzmény: Nemkereskedő #22

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#23 2017. Június 28. - 16:54:17
0
Kedves KhyrOO!

Úgy tűnik egy rugóra jár az agyunk, mintha a saját gondolataimat olvasnám a leveledből.

Egy dolog, amit czegany-nak is megfogalmaztam, a családi házak kamerás rendszereinek feladatát én másképpen értelmezem.

Üdvözöllek: Nemkereskedő
előzmény: KhyrOO #21

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#22 2017. Június 28. - 16:36:49
0
Köszönöm a tartalmas hozzászólásodat.
Nagyon sok mindennel egyetértek, de bizonyos dolgokat én más megvilágításba helyeznék.
-Családi ház
 Teljesen igaz, amit leírtál, viszont szerintem egy kamerás rendszernek nem kizárólag az a feladata, hogy felismerhető legyen a csirkefogó. Nagyon sok ember azért szereltet kamerát, mert fél, és ha valami furcsa zajt hall kintről, meg akar győződni arról, hogy csak a szomszéd macska verte le a lábost, vagy tényleg van kint valaki. Ha lekapcsolták a biztosítékot, ezt nem tudja megtenni.
Első indokom a szünetmentesítés szükségességére!
Az akkucserés felvetés is teljesen életszerű. A példa, amit felhoztam az jelenleg a legtöbb időt biztosító tápegység, de ez egy család és létezik, amelyik 8 kamera esetén 1.5-5H-t tud, ennek az akkuára már csak 6000Ft
-Nyaralók
 Aki azért szereltet kamerát a nyaralójára, hogy időnként rá tudjon nézni, annál működő internet is van, így a hibajelzéseket is meg tudja kapni még időben, hogy tudjon intézkedni.
Második indokom a szünetmentesítés szükségességére!
-Rack szekrénybe szerelt szünetmentes
Mennyibe kerül egy olyan szünetmentes, ami az általam leírt időintervallumot tudja? Több százezres nagyságrend ! Ráadásul nem erre találták ki, így valamennyire kényszermegoldás. A célelektronika konkrétan arra a feladatra készül, amit ki akar szolgálni.
Egyszerűbb lenne személyesen ütköztetni a véleményeket, később talán lesz alkalom erre is.
Üdvözlettel: Nemkereskedő
 
előzmény: czegany #19

Nem elérhető KhyrOO

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:UPS kamerarendszerhez?
#21 2017. Június 28. - 14:55:56
0
Sziasztok!

Szerintem semmi probléma nincs Nemkereskedő megoldásával, egyszerűen a magyarországi felvevő piac (tapasztalatom szerint legyen az bárki) annak ellenére, hogy (jobb esetben) szakembertől kér segítséget és megoldási javaslatot a rendszerének kiépítésével kapcsolatban, nem rendeli meg az "ilyen" költség növelő és biztonságosabbá tevő megoldásokat. Általában mindenkinél az ár számít, de azért legyen jó a rendszer és tudjon mindent és bővíthető legyen és rádiós és vezetékes és érintős és kisállat védett és lásson mindent, éjjel is meg nappal is meg ellenfényben is és ........... Ilyenkor szokott jönni, hogy láttam én ezt a megoldást olcsóbban is..... Meg minek kell az meg ez .... Sajnos ez a tapasztalat. Ez rögződött be az idők során és nagyon de nagyon nehezen változik és ritka az olyan megrendelő aki tényleg meghallgatja a tanácsot, a pro és kontra érveket és a megfelelő biztonsági rendszerek mellett dönt.

Alapvetően ott van a kutya elásva, amit Czegany is taglalt, hogy lehet bármilyen jó is egy kamera felhúzol egy sapkát és egy sálat és már gyújthatod is fel a "videó szalagot". Rakhatsz mellé infravetőt, legyen infrás a kamera, tegyél fel egy mozgásérzékelős reflektort, vagy Darkfighter, Lightfighter vagy akármilyen méreg drága kamerát, sok esetben értékelhetetlen felvételt produkál.

Más esetben viszont amennyiben elterjed és olcsóbbá válnak a hőkamerás rendszerek, akkor ezek mellé kiváló megoldás lehet az általad kitalált módszer, mert ott már nem az arc felismerése a lényeg, hanem a kül- és beltéri térvédelem.

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#20 2017. Június 28. - 14:24:34
0
Kedves Vaspók!

A megjegyzéseddel nem értek egyet, de ebbe nem mennék bele.

Idézet
"[size=0px]Ui.: Jobb név nem jutott eszedbe[/size]

[/size]
Jobban örültem volna ha a témáról társalgunk, de erre is válaszolok.[/size]
Van aki kereskedik, van aki telepít, és van aki új eszközöket fejleszt. Én az utóbb kettővel foglalkozom. A "Nemkereskedő" az én olvasatomban telepítőt, fejlesztőt is jelent. Viszont ez nagyképűen hangzana, ezért ez a fórum nevem![/size]
előzmény: Vaspók #16

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:UPS kamerarendszerhez?
#19 2017. Június 28. - 13:27:37
+3
Szia!
Nem akarok én okoskodni, főleg nem kioktatni, csak gyakorló telepítők sok esetben, az alábbiak miatt nem foglalkoznak a témával komolyabban.

- Családi ház: Ocsi legyen és jó. Ok itt nincs is rá igény. Ha valakinek annyi esze van, hogy lekapcsolja az áramot, annyi sütnivalója is lesz, hogy felhúz egy bojtos sapkát, vagy baseball sapit, vagy valami hasonlót, ha nem akarja adni az ábrázatát. Családi háznál, még a riasztó akkucserénél is szájhúzás van, a 40E-s akkupack cserével Te lennél a lehúzó János, legalábbis ezt híresztelné a tulaj

- Nyaralóknál a módszer, télen áramot le, helyszínről el. Egy max. két nap múlva sziréna zörren egy hárompercest, utána már nincs riasztó. De a kamerás segéd áramforrás is lemerül 48 órán belül, tehát itt nem sokat segít, mert pár napig a bétörő biztos nem jön vissza (persze itt is van a sapkás megoldás)

A fentebb említett esetekben tapasztalataim alapján, ahol kamera van, ott már szinte biztos van kiépített riasztórendszer is, ami úgy is jelez 10 percet meghaladó áramszünetet, és annak helyreállását, tehát az átjelzés megoldott.

Kis és közepes vállalkozásoknál, meg be kell hajítani a RACK szekrénybe a szabványos szünetmentest, és szépen ellátja a feladatát, USB-n, illetve LAN.on meg küldözgeti a rendszer eseményeit.

Ezért nem látok Én(csak saját nevemben írom ezt) nagy fontosságot a kamerák szünetmentes áramellátásában, mert van ahova nem kell, van ahol nem sokat ér, ahol kell, ott meg vannak rendszerbe illeszthető gyári megoldások.



üdv.: czegany
előzmény: kero #13

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#18 2017. Június 28. - 13:20:05
0
Kedves Bcslaci!

Rendkívüli módon hálás vagyok, hogy a témával kapcsolatban szóltál hozzá. Humoros kérdésedre mindannyian tudjuk a választ, mint ahogy arra is, hogy a riasztórendszereknél sem tudjuk biztosítani, hogy a távfelügyelet működőképes-e vagy sem.
Komolyra fordítva, a célom az, hogy amit a felhasználói oldalon biztonságosabbá lehet tenni, azt megoldjam. Az internet nem csak a távoli megtekintések miatt fontos, hanem a hibajelzések közvetítésére is. Ahol kamerarendszer van, ott általában riasztó is működik, így a dupla biztosítás érdekében egy zónát felhasználok az eseletges hiba jelzésére. De a jelzés továbbítására még több féle megoldást is alkalmazok.
Üdvözöllek: Nemkereskedő




előzmény: bcslaci #17

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:UPS kamerarendszerhez?
#17 2017. Június 28. - 12:54:32
+1
"2.   A távoli megfigyelés érdekében működnie kell az internetnek - modem, router tápellátása. "

A szolgáltató hálózatának szünetmentesítését is megoldod?
előzmény: Nemkereskedő #11

Nem elérhető Vaspók

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:UPS kamerarendszerhez?
#16 2017. Június 28. - 12:36:24
0
Na, ez szép kezdés.

1 apró észrevétel. Riasztó rendszereknél semmi sem kötelező. Révén nincs hatóság aki ellenőrizné a szabályok betartását. Sőt, szabályok sincsenek. A Mabisz "követelmények" pontosan a fenti probléma miatt nem többek csak ajánlások. A megrendelői igények döntenek mindenről.

Ui.: Jobb név nem jutott eszedbe?
előzmény: Nemkereskedő #15

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:UPS kamerarendszerhez?
#15 2017. Június 28. - 11:13:58
0
Kedves Kero!

A Te " udvarias " válaszodat is köszönöm. Lehet, hogy túl naivan úgy gondolom(tam ?) hogy az egyetlen működő biztonságtechnikai fórum nem csak arról kell, hogy szóljon, hogy milyen kameratartónál hányas csavarral kell rögzíteni a kamerát....

[size=0px]"Már csak arra várok, hogy benyögd "te megtaláltad a tökéletes megoldást".[/size]
[size=0px]
[/size]
A fenti mondatodból az sejlik ki, hogy feltaláltam a spanyolviaszt.

Tökéletes megoldás nem létezik, de jobb mint az eddigi gyakorlat lehet. Nem kötelező elfogadni, de elgondolkodni nem tilos. Nem tartom etikusnak, hogy első dolgod az, hogy hátba szúrj.

Mivel itt a fórumon csak témákat vethetek fel, akit konkrétan érdekel, az megkereshet az elérhetőségemen.
Bízom benne, hogy a rossz kezdet után jó folytatás következik!
Üdvözlettel: Nemkereskedő



előzmény: kero #13

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!