Szerző Téma: Kábelezési probléma.  (Megtekintve 8679 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kábelezési probléma.
#13 2013. Szeptember 23. - 09:33:51
0
És ugye az UTP 4 csavart épárjából is kettő jobban (K-Kf; Z-Zf) van csavrva kettő meg (N-Nf; B-Bf) kevésbé és előbbin érdemes vinni a videjót hosszú távra.
Ezt én pl. eddig nem tudtam, de mindig tanul valamit az embör! ;)
előzmény: SLC #11

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Kábelezési probléma.
#12 2013. Szeptember 23. - 08:40:59
0
Nekem is volt már hasonló problémám. Hiába volt rendben a feszültség a kameráknál, mégis este hullámos lett a kép. Én a táp helyére este betettem egy akkut és kipróbáltam azzal, úgy tökéletes volt a kép. Végül egy tápcsere megoldotta a problémát.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kábelezési probléma.
#11 2013. Szeptember 23. - 08:02:45
0
És ugye az UTP 4 csavart épárjából is kettő jobban (K-Kf; Z-Zf) van csavrva kettő meg (N-Nf; B-Bf) kevésbé és előbbin érdemes vinni a videjót hosszú távra.
De a felvázolt problémára földhurok leválasztóval próbálkoznék első körben.
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kábelezési probléma.
#10 2013. Szeptember 22. - 19:06:10
0
ó anyám megint mennyi izzééé

mindegy milyen minőségű a kábel ha a terhelés és a hossz nem = akkor földhurok jellegű !!! egyenpotenciál különbség jön létre, ami pont olyan jelenséget produkál mint a földhurok, mivel az is ezen az elven keletkezik.
A földhurok leválasztó meg nem egy vagyon olyan 2eft körül lehet pl a Powernél venni /db.
A másik dolog meg hogy minőségi balunokkal is meg lesz a potenciál különbség így az sem fog segíteni.
Ez azért elég egyértelmű nem is értem hogy mért kellett ennyi egyéb izééé-t ajánlani elötte.

Nekem egyszer volt olyan potenciál eltérés 4 kameránál, hogy elfüstöltek a balunok simán.
Kicseréltük mert nem láttuk át a problémát, így sikerrel leégett még 4  ::fejel::
Tanulópííz volt, de akkor még nem is volt 300ft/db attól kicsit drágább volt.

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#9 2013. Szeptember 22. - 16:58:56
0
hm, hogy is mondjam.. dolgoztam már jobb minőségű kábellel is (de rosszabbal is) Olyan átlagosnak mondanám, a csatlakozóknál próbáltam minél kevesebb "szétcsavarást", illetve kötögetéseket, toldásokat hanyagoltam.
De még mindig nem értem miért csak akkor jelentkezik, ha különböző módba vannak a kamerák (éjjeli/nappali) Amúgy nem zavarják egymást, tökéletes a kép.
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kábelezési probléma.
#8 2013. Szeptember 22. - 16:48:05
0
Én első körben kipróbálnám minőségi balunokkal, mert azon is elég sok múlik! Az UTP kábel érpárjait nem csavartad túlzottan szét a balunoknál (esetleg nincs benne toldás vagy fali aljzat)? Az UTP kábel annál jobb, minél nagyobb a méterenkénti csavarások száma... De tuti nem valami pici ócó UTP kábelt használtál?  :)
előzmény: Bonzo #7

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#7 2013. Szeptember 22. - 16:00:35
0
köszönöm a tippet, legelőször én is a táp gyengeségére gyanakodtam, de aztán végiggondoltam. Ha mind a négy kamera éjjeli módba van (legnagyobb terhelés) akkor nincs hiba. Teljesítmény gyengeség kizárva (?)

A földhurok leválasztóra gondoltam, de nem értem, egyedül akkor van gond ha 1 kábelen több mint 1 kamera képe megy. Nem szeretnék feleslegesen több mint 10 ezret költeni leválasztókra.. :(
előzmény: klaci #6

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Kábelezési probléma.
#6 2013. Szeptember 22. - 15:51:38
0
Szerintem azért ruházz be egy földhurokleválasztóra, mert a hibajelenség tipikusan arra utal, még ha az ember másképp gondolná is. Ha megszűnik a hullámzás az volt, ha nem akkor érdemes tovább kutakodni. Sok esetben maga a táp is okozhat hasonló jelenséget, ha határterhelésen üzemelteted.
előzmény: Bonzo #1

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#5 2013. Szeptember 22. - 15:21:43
0
Szia, sajnos kínai anyagból dolgoztam (mentségemre legyen szólva a beszerzést nem én intéztem  ::) )

[size=78%]
[/size]
Fisotech + sima passzív balunok, de el kell ismernem, ha nem jelentkezik a hiba, egész elfogadható a képminőség. (árkategória: összköltség bruttó 95 ezer alatt)
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kábelezési probléma.
#4 2013. Szeptember 22. - 15:07:10
0
Szia!

Pontosan milyen kamerákról van szó és milyen típusú balunokat raktál az UTP-re?
előzmény: Bonzo #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!