Szerző Téma: Kültéri IP kamera wanted  (Megtekintve 7393 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kültéri IP kamera wanted
#9 2015. Október 16. - 20:42:54
0
Persze.
előzmény: LSalander #7

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#8 2015. Október 16. - 14:10:24
0

Idézet
Szerintem keresgélj a FullHD-k (2Mp) között, pár ezressel drágább csak, de a kép lényegesen értékelhetőbb.
Szerdán ez került még a látókörömbe (DS-2CD2232) 3MP:[size=78%] [/size][size=78%]http://www.hikvision.com/UploadFile/image/2014032411251533290.pdf[/size]

Jó lehet a célra?


Idézet
Olyan domot keress, ahol az infraled lehetőleg power led, és az optika mellett van, nem pedig egy közös búra alatt.
Köszönöm az észrevételt!



előzmény: czegany #4

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#7 2015. Október 16. - 13:59:41
0
Mit takar e vonatkozásban a kompakt kamera?
Arra célzol, hogy a dome helyett is egy "hagyományos" bullet styleban kellene gondolkodnom?


előzmény: vg #5

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Kültéri IP kamera wanted
#6 2015. Október 15. - 08:31:25
0
Igen a búrás dómoknak van egy ilyen hibalehetősége, bár az újabban gyártottakban már állítólag kiküszöbölték. Szerencsére millió meg egy típust és kiszerelést gyárt a Hikvision. Én főleg a varifokális dómoknál tapasztaltam ezt a jelenséget.

Kompakt kamera jó megoldás lehet ha kényes az infra a felszerelés helyén. 
előzmény: czegany #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kültéri IP kamera wanted
#5 2015. Október 15. - 06:07:36
+1
Szerintem meg célravezetőbb, ha mindkét helyre kompakt kamera kerül :P .
előzmény: czegany #4

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kültéri IP kamera wanted
#4 2015. Október 14. - 21:42:32
+1
Szia! A Hikvision termékeit és is bátran ajánlom. Megbízható, stabil kamerák, egész jó képminőséggel. Szerintem keresgélj a FullHD-k (2Mp) között, pár ezressel drágább csak, de a kép lényegesen értékelhetőbb.
Az előttem ajánlott dom kamerával vigyázz! kicsit vastag a plexi búrája, és éjszaka képes a saját infrájának fényét is visszatükrözni, és a kép egy része ezért ködös, homályos lesz.
Olyan domot keress, ahol az infraled lehetőleg power led, és az optika mellett van, nem pedig egy közös búra alatt.
előzmény: LSalander #3

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Kültéri IP kamera wanted
#3 2015. Október 14. - 14:29:13
0
Szia sat,

Köszönöm, ez a hikvision vonal egész biztatónak néz ki. A doksijaik is összeszedettebbek, a netről is több infót lehet összeszedni róluk.
Pedig emlékszem 1x belefutottam az egyik termékükbe, de valamiért nem mentem utána.[size=78%] [/size] ::)
Most jobban körülnézek náluk.


előzmény: sat #2

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Kültéri IP kamera wanted
#2 2015. Október 14. - 11:11:46
0
Szia,

Nyilván eltérőek a vélemények, de a Hikvisionnel megpróbálkozhatsz bátran:

Nem egy kínai noname akármi, hanem normális nagy gyártó aki a nevét adja a termékhez. Kis szösszenet róluk: http://www.ifsecglobal.com/hikvision-still-worlds-biggest-surveillance-brand-50-growth-market-share/

Amit keresel abból dóm kivitelben ez jó lehet:

http://oversea-download.hikvision.com/uploadfile/doc/20141015/DS-2CD2110F-I.pdf

bullet:
http://www.hikvision.com/UploadFile/image/2014041415460222388.pdf

Van mindenféle kivitel, optika, felbontás és egyebek amiket szeretnél.
A linkelt jószágnak a LISTAÁRA nettó 30e körül van.
előzmény: LSalander #1

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Kültéri IP kamera wanted
#1 2015. Október 14. - 10:00:06
0
Jó reggelt!
Nem találtam IP kamerákkal foglalkozó topikot, ezért ide teszem, ha nem ok, kérem a moderátorokat helyezzék át a kívánt helyre.

Ahogy a topik címe is utal rá: IP kamerát keresek kültérre (pontosabban kettőt: egy bullet és egy dome kellene).
Az egyik a hátsó kertet(bullet), a másik(dome) a bejárati kaput lesné.

Sajnos hamisítatlan kínai cumokkal van tele a piac, és ráadásul kevés az infó, a visszajelzés is róluk.
Csak a gyártók, a webáruházak és a boltok összemarketingolt adatlapjai hirdetik kvalitásaikat.
Az ismert, hogy sajnos egy 10-20eFt-os ip kamera csak dísznek jó, de úgy érzem sok lehet a vacak a magasabb árfekvésben is.
Bízva abban, hogy itt lesznek olyanok, akik szereltek/dolgoztak már olyan kamerával, amit esetleg jó szívvel ajánlanának is, feldobnám a kérdést.

A perem paraméterek nagy vonalakban:
- minimum 720p
- Nem wifis, és nem szükséges POE sem
- infrás (bár úgy is mellé lesz akasztva egy mozg.érz. refi is)[/size]
- ~10m -ig értékelhető képet produkáljon a bullet (a dome-nál elég 6-7 méter is)
- nem hátrány, ha nagylátószögű
- jó lenne, ha zoneminder-rel össze lehetne házasítani, bár végső soron egy NVR lenne majd a végállomása a dolognak.

Első körben 2 sanan kamerát néztem:
Bullet:
SANAN SA-1360CMH: [size=78%]http://www.delton.hu/adatlap.php?c=111781[/size]
Dome:
SANAN SA-1361CMIH:[size=78%]http://www.delton.hu/adatlap.php?c=111746[/size]

Sajnos semmi érdemi infó nincs a neten róluk (sem youtube, sem egyéb képek).
Még az adatlapjaik is hiányosak (tápcsatlakozó spec. nincs megadva, működési hőmérséklet tart. detto).
Abban is csak bizakodhatom, hogy az 1Mpx-es 1280*720 kép valóban nem interpolált és nem szoftveresen agyonszűrt.
Persze lehet, hogy okésak, de az áruk miatt én rizikósnak érzem a dealt. Nem bízom meg csak az adatlapokban.

Szóval gyakorlati tapasztalat alapján milyen kültéri ip kamerákban (gyártó, típus) szabad manapság gondolkodni vagy épp óvakodni?
Köszönök minden hozzászólást!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!