Szerző Téma: Füstérzékelő bekötése riasztóközpontba  (Megtekintve 12709 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Ahogy látom van olyan relés aljzat, ami magától resetel és van olyan is, ami várja a tápelvétet.

Ha több zónát akarok használni, elég egy PGM-re kötni az összeset?

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Én is a System Sensort használom riasztóhoz:
System Sensor ECO1003 + System Sensor ECO100012NL

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Bentel? olyan a "füstkamrája" mint egy egysejtű agya  :P üres...
SS eco? én ezekről már rég leszoktam azon túl hogy drágák, nagyon vacakok és primití megoldásúak
Az  a hülyeség hogy a nyákra tekered rá az érintkezőtappancsait az  egyszerű de egy rendszeresen karbantartott érzékelőnél én nem vagyok meggyőzve, hogy nem kopik le a 60-ik le és feltekerésnél a fólia
A 4 vezetékes relés arra jó, hogy magától visszaáll nem kell a tűzreset.
Ami azért is jó, mert ha egy zónára több van kötve, sosem tudod meg melyik jelzett :)
Én elég régen már a Multis füstöket használom, egész jók, és nem drágák
vagy a Poweres Global Fire-s is jó

előzmény: tati #9

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
És a Bentel 601PH + 5B aljzat 2 vezetékes megoldásra? Valakinek van tapasztalat?

Négyvezetékesre a System Sensor ECO-1000 aljzat + ECO-1002 fej?

Egyébként az aljzatoknál többnél is olvastam, hogy relés kimenet. Ez mire jó?


Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Köszi! Ebben az esetben viszont mind az ötöt csak az 1-es zónára köthetem. Még a pontos számot nem tudom és azt se, hogy hogyan akarja zónára bontani a tulajdonos, de egy zóna és max. 5 érzékelő esetén tényleg ez lehet a legegyszerűbb megoldás.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ha jól látom a relét az utolsó füstérzékelőbe kell tenni. Van erre valamilyen korrekt megoldás? Esetleg olyan érzékelőt tudtok mondani, aminek van olyan típusa, amiben benne van a relé?
5 db füstérzékelőig a SYSTEM SENSOR B401 kétvezetékes aljzat az egyik legjobb megoldás, ráadásul a pgm-mel sem kell foglalkoznod. ;)
előzmény: tati #4

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Köszi szépen!
előzmény: Lacy #5

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
olyan füstfejről én nem tudok
a relé elhagyható az csak a tűzhurok hiba miatti jelzésadás végett kellhet, illetve egy másik a táp miatt mert a PGM az max 50mA, így ha sok az érzékelő akkor azt nem bírja ellátni táppal.
de ha nem szigorú meg BMTOP a rendszer márpedig az nem lehet :) akkor szinte felesleg
az általános az, hogy egy zónára max 10 érzékelő köthető, de ez inkább gyakorléati mint elméleti határ.
Az a jó, ha minnél szelektívebb a rendszer mert ha 10 füst 10 helységben van de egy zónán, akkor nem olyan egyértelmű hogy melyik jelez.
Én úgy szoktam hogy az egy oldalon vagy egy emeleten levők legyenek egy hurkon, az már félsiker.

előzmény: tati #4

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Köszönöm, megértettem.

Annyit szeretnék még tudni, hogy van e valamilyen korlát az egy zónára fűzhető füstérzékelők számát illetően (azon kívül, hogy a felvett teljesítmény nyilván egy korlátot jelent)

Ha jól látom a relét az utolsó füstérzékelőbe kell tenni. Van erre valamilyen korrekt megoldás? Esetleg olyan érzékelőt tudtok mondani, aminek van olyan típusa, amiben benne van a relé?

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
ménem?
PGM 1 a [220] címre 06/01/01 programozol és akkor az enter-clear együttes megnyomása lesz a tűzreset csak még állítsd be a PGM idejét 4 másodpercre

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!