Szerző Téma: DVR-ek távoli elérése  (Megtekintve 118089 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:DVR-ek távoli elérése
#190 2015. November 29. - 09:58:39
0
A Geovision Active X pluginnal megy.  :) És sajnos csakis Explorerrel lehet hibamentesen megnyitni. Ha kamerakép nélkül akarok beállítani valamit, akkor megnyílik más böngészővel is, de úgy is elég instabil.
előzmény: vlezlee #189

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DVR-ek távoli elérése
#189 2015. November 29. - 09:37:08
+2
Üdv!

Adott egy Ipkamera, explorerrel kellene elérni. 2 gépről működik a dolog, de egy másik PC-n, a belépésnél, már 50edszerre is le akarja tölteni a Quicktimeot. Hiába telepítem föl, engedélyeztem szerintem mindent, biztonságot egyéniben beállítottam.  Van valami furmány, hogy elinduljon explorerrel?

Jobb felső sarokban fogaskerék ikon->kompatibilitási nézet beállításai->kamera IP-t fel kell venni a listába plusz a böngésző védett módját ki kell kapcsolni és a biztonsági beállítások között ami tiltva van azt kérdés opcióra kell tenni és jó lesz.
A hibából ítélve GeoVision ha nem tévedek :)
előzmény: kissp79 #186

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:DVR-ek távoli elérése
#188 2015. November 28. - 23:23:18
0
nem kell Chrome-t használni az egyik ha nem a legvacakabb
Adatlopó gugli szemete
tele biztonsági réssel

előzmény: kero #187

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:DVR-ek távoli elérése
#187 2015. November 28. - 23:19:53
0
Újabb böngészőverziók nem támogatnak bizonyos plugin-okat a dvr-ek böngészőből való eléréséhez.
Én is sokat szívtam vele, ami régen működött még XP alatt, az 7-8 alól sehogy sem akar, ugyanaz a tünet, amit Te is leírtál. Telepíteni kell egy IE Tab nevű alkalmazást. A böngésző címsora mellett (én chrome-ot használok) megjelenik egy kis "e" betű, ha rákattintasz, akkor a böngészőn belül nyit egy virtuális böngésző oldalt, és abban már meg fognak nyílni a kameraképek (a plugint itt is telepíteni kell legelőször)
előzmény: kissp79 #186

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re:DVR-ek távoli elérése
#186 2015. November 28. - 20:34:54
0
Üdv!

Adott egy Ipkamera, explorerrel kellene elérni. 2 gépről működik a dolog, de egy másik PC-n, a belépésnél, már 50edszerre is le akarja tölteni a Quicktimeot. Hiába telepítem föl, engedélyeztem szerintem mindent, biztonságot egyéniben beállítottam.  Van valami furmány, hogy elinduljon explorerrel?

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:DVR-ek távoli elérése
#185 2015. November 28. - 13:18:47
0
Közben megoldódni látszik a dolog. Az NVR kapott egy FW frissítést. És belekerült végre egy sub stream beállítás is, amit kellően le lehet arra a gyenge netre is redukálni. A régi FW 2013-as volt, az új egész friss 2015 augusztusi.
És máris a hozzáadott APP-on keresztül is nézhető mobilon is, nem kell egy másik.
előzmény: kissp79 #182

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DVR-ek távoli elérése
#184 2015. November 28. - 06:33:02
0
Téhomról (mobilnet) te látod a más neten lógó kamerádat, ha annak publikus az IP-je. A probléma a Téhomos mobilnet mögött lógó kamerával van.
előzmény: kissp79 #182

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:DVR-ek távoli elérése
#183 2015. November 27. - 23:56:24
+1
Sziasztok!

Küzdök egy ideje egy Provision 8200NVR-el. Rejtélyes dolgokat művel, és nem tudom miért. Ezen az NVR-en van 3db IP kamera. Nem Provision, hanem Geovision. Ezzel nincs is baj, ONVIF rendszer, szépen rögzít is, ahogy kell. A hálózati eléréssel van gond. Helyi hálón csinál néha olyant, hogy csatlakozok cms-el, és nem dobja be az élőképeket. Webes felületnél szintén. De nem mindig csinálja. Ezt nem tudom miért...
 A rendszer elérhető netről is. A net nagyon gagyi, a feltöltés max 256kbit csak, ennyit tud a szolgáltató. Éppen ezért, az élőkép a Geovision saját mobilos alkalmazásán keresztül megy, a rögzített felvételek visszajátszása pedig a Provision saját programjain, illetve böngészőn keresztül történik.
A visszajátszás minden esetben elérhető, mind mobilról, mind PC-ről. Akadozva, de megyeget.
Viszont az élőképet helyi hálón nézve elég gyakran előfordul, hogy nincs megjelenített kép, Hibaüzenet sincs, hogy nem lehet csatlakozni, ugyanis a kapcsolat létrejön a PC és az NVR között, a konfigurációs dolgok és a visszajátszás tökéletes helyi hálón... És csak ennél az ügyfélnél van ilyen gondom, a többinél hasonló konfigurációval minden ok.
Az NVR-t már megvizsgálták, és visszaküldték, hogy hibátlan.
Kínomban már zon gondolkodom, hogy a Geo kamerák képét kéne valami Geo szoftverrel nézni, csak nem tudom, hogy mi az a szoftver, ami csak élő képhez van. Ezért egy komplett rögzítő szoftvert felrakni nem akarok.

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re:DVR-ek távoli elérése
#182 2015. November 27. - 19:29:33
0
Most mi van a Téhomnál? Kipróbáltam LTE hálózatról, simán láttam az otthoni kicsikínai Ip-kamerámat :) No-ips dyndns-l.

Nem elérhető Horisz

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:DVR-ek távoli elérése
#181 2015. November 25. - 02:17:06
0
Sokféle CMS van, érdemes keresgélni  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 25. - 02:24:09 írta Horisz »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!