Szerző Téma: Paradox SP7000: miért nem programozható PGM?  (Megtekintve 3055 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Mellesleg a közelmúltban a BabyWare-nek valóban volt olyan verziója, ahol el volt baszva a PGM programozó felület, egyes modulok kimenetei meg sem jelentek a programban. Azóta ezt javították.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Első körben azt kellene megnézned mondjuk egy műszerrel, hogy az adott PGM kimenet valóban kapcsol-e, az eseményre, amit beállítottál.  Sajnos a Paradoxnak a PGM vezérlés programozása egy nagyon gyenge láncszeme én is rendszeresen szívok vele, hogy nem hajlandóak elsőre jól reagálni (főleg a deaktiválási esemény eléggé instabil). Előfordul, hogy többször kell beprogramozni, leprogramozni, mire hajlandó tenni a dolgát. Ha egyszer elindul, akkor utána már stabil
Ha ez megvan, vagyis van kapcsolt jeled, akkor lehet gondolkodni, hogy a kommunikátorod miért nem reagál.
Elképzelhető, hogy az adott bemenetet alaphelyzetben fel kell húznod +12 V-ra mondjuk egy 1KOhm-on keresztül, és akkor a PGM ad majd neki negatívot a kívánt eseményre.

előzmény: v.attis17 #3

Nem elérhető v.attis17

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Természetesen bele zavarodtam a leírásba, szóval a mobilarm rövidzárat figyel:
1. verzió: In0 és In1 között
2. verzió: In0 és In2 között.



Mindenképp negatív kell a PGM-re. Így is állítottam be, mégsem kapcsolt. Az In0 rá volt kötve az Aux negatívra, az In1 pedig a PGM-re. Vagy 2 órát játszottam vele, de nem sikerült oda rövídzárat irányítani.
Úgy is próbáltam, hogy a Relay Com-ra kötöttem az In0-át, így sem ment.
Valamiért nem lett rövidzár a PGM és bármilyen más negatív között.
Az egyetlen variáció ami tökéletesen megy az Aux negatív és a Bell negatív használata.

Szoktam kezelőről programozni, igaz nem teljes programozást, inkább csak ha már le van zárva a doboz és nincs kedvem újra nyitni, laptopot elő venni, stb. Következőleg megpróbálom a PGM-et is kezelőről.

Vélem kell egy közös pont, pl  a táp negatív, és ezekhez képest kell az IN bemeneteknek a vezérléshez azt a - jelet kapni. Ez kb azzal egyenlő, hogy a testek össze vannak kötve már a táppal, a pgm-et meg simán egy = egy-be bekötöd az IN bemenetbe. Amikor a pgm aktív lesz, akkor a gsm jelezni fog.
Tökéletesen látod, ez kellene, de nem jött. Még most sem értem miért. PGM-et negatívra állítottam a jumperrel, kontaktusai NO, tehát eseményre zárnak (amúgy fordítva is próbáltam, semmi...) Aktiválási eseményre a Bell állapot követését tettem, de próbálkoztam zóna riasztással is. Deaktiválás 5sec után, külön deaktiválási eseménynek semmit nem tettem. Véleményem szerint ennek mennie kellene így. De semmi. Meg se nyikkant.

előzmény: Lacy #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
hát hinnnye....
van baj..bőven

1. a babyware valóban szar de azért a pgm beprogramozható azzal is.
2. az én elvem, hogy PC-vel addig senki ne programozzon riasztót (meg mást se) amig billentyűzetrők kézzel nem megy. Alapismeretek hiánya bőven.

amúgy az SP7000-nél már választható, hogy a pgm - vagy + kimenetű legyen.
ami akkor is max 50 mA, így ha valami nagyobb fogyasztású kell, akkor relézni szükséges.
Ha csak bemenetet kell vezérelni, ahhoz elegendő.

Idézet
In0, In1 és In2. Testet avagy nullát figyel, tehát mondjuk az In1 és In1 között ha ugyanaz a negatív jelentkezik akkor aktiválódik a bemenet.
na ezt a részt azt nagyon át kéne gondolni ismét.. nem ismerem ezt a gsm cuccot, de hogy biztosan valami nem úgy van ahogy írtad az tuti.
Vélem kell egy közös pont, pl  a táp negatív, és ezekhez képest kell az IN bemeneteknek a vezérléshez azt a - jelet kapni. Ez kb azzal egyenlő, hogy a testek össze vannak kötve már a táppal, a pgm-et meg simán egy = egy-be bekötöd az IN bemenetbe. Amikor a pgm aktív lesz, akkor a gsm jelezni fog.
A pgm-ek meg simán programozhatók akár babyware akár winload akár kézzel is.

Nem elérhető v.attis17

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Sziasztok!
Az utóbbi időben több Paradox rendszert is össze kellett raknom GSM átjelzéssel.
Mivel elég nagy rendszerek lettek, ezért a biztonság miatt gondoltam egy kis plussz-t is bele viszek a dologba.
Mobilarm eszközöket használok GSM átjelzésre, ezeknek a bemenete három csatlakozós: In0, In1 és In2. Testet avagy nullát figyel, tehát mondjuk az In1 és In1 között ha ugyanaz a negatív jelentkezik akkor aktiválódik a bemenet.
Hívásnál egyszerű a dolgom mert In0-t az Aux- -ra kötöm, az In1-et pedig a Bell- -ra. Ez sima ügy, működik is.
Viszont tovább akartam lépni és In2-t felhasználni arra az esetre ha tápellátás megszűnik, magyarul elmegy az áram. Ezt PGM-el akartam megoldani ami természetesen nem sikerült. Ahogy olvasgattam a fórumot 1 hibát követtem el:
- Babyware-el akartam a PGM-et felprogramozni. Ez nem megvalósítható sehogy sem? Több hsz-t is olvastam miszerint ez nem fog működni. Egyik Babyware-el sem?

Ezen felül még olyan infóra lenne szükségem, hogy a PGM milyen negatívot ad? Nekem ugye rövídzárra lenne szükségem mondjuk az AUX- -al. Néztem videókat is a neten és épp az SP7000 esetében a Bell- és valamelyik Relay között csináltak egy átkötést.
Ti hogy valósítanátok meg a fenti kommunikációt? Ha sikerülne működésre bírni eleve PGM-el indítanám a GSM modul kötését és a megrendelő kívánsága szerint programoznám fel, így akár távolról is tudnám módosítani. Eddig nem igazán használtam PGM-et, de nagyon szeretném megtanulni mostmár.


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!