Szerző Téma: Kábelcsatorna kötelező vagy nem?  (Megtekintve 5951 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kábelcsatorna kötelező vagy nem?
#7 2012. Augusztus 31. - 10:18:27
0
eszközben!
előzmény: handras #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kábelcsatorna kötelező vagy nem?
#6 2012. Augusztus 30. - 23:24:11
0
És ennél a megoldásnál hogy lehet esztétikusan kötni?  :P
előzmény: SLC #5

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kábelcsatorna kötelező vagy nem?
#5 2012. Augusztus 30. - 15:42:45
0
Mivel felénk az esetek 90%-ban festés és felújítás után eszmélnek fül, hogy riasztó is kellene, az üf megelégedés érdekében védett térben használható praktikus megoldás. Esztétikusabb mint a vezeték csatorna pl egy ajtó/ablaknyitáshoz.
 
előzmény: hazriaszto #1

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kábelcsatorna kötelező vagy nem?
#4 2012. Augusztus 28. - 18:36:30
0
Lehet "szép" amíg egyszer bele nem akad valami, mert akkor tépi le mindazt amire ragasztva vagyon.

Hamár :off: Általad kedvelt figyelőszolgálati társaság, megkeresett, hogy van egy általam telepített rendszer, amin szarkaszik az átjelző adó. Szokás szerint sértődve vették tudomásul, hogy nem vagyok hajlandó kimenni, és egy-két órát kínlódni a vackukkal ötezer forintért.... :On
előzmény: Lacy #3

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kábelcsatorna kötelező vagy nem?
#3 2012. Augusztus 28. - 17:52:34
+2
Nincs előírás csak a védett téren kívülre.
A ragasztópisztolyos dolgot lehet gányolva is meg szépen is elkövetni.
Én amúgy vagy 15 éve használom, és valóban az élbe hajlatba bárhova ragasztott vezeték pr konkrétan fehér falon :) sokkal kevésbé látszódó mint egy 2 cm széles kábelcsatorna.
A kábelkötegelő vs fűtéscső megoldás is jó :) bár volt már szaki aki attól is sikitófrászt kapott :)
Mindegy hogyan megy a kábel a végeredmény akkor jó, ha az ügyfél megelégedett.
Én fel szoktam neki javasolni mindegyik módszert és aztán az üf választ.

Amúgy ezt a linket nyugodtan a kóklerek-hez vagy a G4 viszonteladói hányáslistához is tehetted volna, ez a "jófej" csapat ugyanis nem a saját zsebéből akciózik, és tud adni 3 havi kamatmentes részletet.
minden sorukból lesír, hogy G4 viszonteladó.
A baj az hogy ezek a tetvek a rövidtávú kis mazsola hasznuk érdekében az egész tisztességes normális szakmát teszik tönkre.
Anyagárban szerelnek fel ótvar szarokat - na jó néha Paradoxot is mint olvastam :) - de ha az Igen a kültéri Solo sziréna maradhat, a többit lecserélném...  :-X

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kábelcsatorna kötelező vagy nem?
#2 2012. Augusztus 28. - 17:21:05
0
MABISZ-ban most nem vagyok naprakész, de hogy a ragasztópisztolyos gányolásnál undorítóbbat nem tudok elképzelni, az biztos!
előzmény: hazriaszto #1

hazriaszto

  • Vendég
Kábelcsatorna kötelező vagy nem?
#1 2012. Augusztus 28. - 12:57:21
0
Sziasztok,

Nekem még azt tanították a tanfolyamon, hogy a riasztórendszer vezetékeit minden esetben rejtve vagy ha más nincs akkor kábelcsatornán kell elvezetni.

itt viszont azt olvasom, hogy: "A vezeték rögzítésére nem használunk a faltól elálló bilincset, vagy vezetékcsatornát, hanem speciális eljárással közvetlenül a falra ragasztjuk a kb. fél centi átmérőjű fehér vezetéket, ezáltal minimális a láthatóság."

Kérdésem tehát, van erre jogszabály vagy tényleg csak mabisz ajánlásról beszélünk?
köszönöm

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!