Szerző Téma: Ragasztott kábelezés  (Megtekintve 3234 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Ragasztott kábelezés
#9 2012. Szeptember 13. - 14:23:50
0
Forró az biztos! Már az én kezemre is folyt ragasztó. Nekem csak egy olcsóbb "barkács" ragasztópisztolyom van. Én azt nem szeretem benne hogy folyik, és össze ragacsol mindent. Bár a komolyabb pisztoly gondolom jóval jobb, de tetszik ez az módszer.
előzmény: handras #8

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Ragasztott kábelezés
#8 2012. Szeptember 13. - 08:42:24
0
Én továbbra se szeretem ezt a megoldást, és csak végszükség esetében alkalmazom.

Utálom, hogy a fehér kábelt, fekete feliratával befele kell forgatni, mert egyébként nagyon ronda!

Szerintem - ha több kábel megy párhuzamosan - akkor semmivel se esztétikusabb a csatornánál.

És egyszer véletlenül ráfolyt a kezemre, akkor mondta olyat, hogy még **csa is volt benne! :)
előzmény: Lacy #7

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Ragasztott kábelezés
#7 2012. Szeptember 12. - 22:49:38
+2
Én vagy 15 éve ragasztok :)
ilyennel:



Ez pont olyan mint a Bosch, csak olcsóbb és jó.
Azért ez is elromlik, így nekem is már vagy a 4-ik van igaz ebből csak 1 romlott el, a többi csak szimplán gazdát cserét, bár pénzügyi manőver sem meg ajándékozás sem volt az ügyletben :)

Ha tiszta a felület, és a kábel sincs előre szilikonozva  :-\ mint ahogy volt egy időben ez divat, akkor egészen tartós tud lenni.
Erős is, egyszer egy íróasztal lapját ragasztottam le (elemes bútos tartozék volt) és aztán véletlen fel is emeltem a lapjánál fogva.

A szakmai része meg az még, hogy sokkal kevésbé látványos, mint pl egy kábelcsatorna, és tisztább is mert nem kell fúrni a rögzítéshez.
Ha tutira akar menni  az ember, akkor a két végén még egy pár ilyennel is lehet rögzíteni a kábelt

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ragasztott kábelezés
#6 2012. Szeptember 12. - 21:48:51
0
Célszerű előbb elolvasni az ide tartozó passzust- ahogy azt extra ollózta is- minderről tájékoztatni az ügyfelet és biztosítóst, majd ennek ismeretében elkérni a plusz zsét a tök fölöslegesen követelt munkáért 8) Legalábbis szerintem. De ugye mindenki másképp csinálja....
előzmény: hazriaszto #4

Nem elérhető Kisspeé

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
Re:Ragasztott kábelezés
#5 2012. Szeptember 12. - 21:35:46
0
Sírköves ügyfelemnek (akinél csak kamerarendszereket csinálok) már a 2. telephelyére kötöttek úgy biztosítást, hogy van érvényes kivonulószolgálatos távfelügyeleti szerződése.... Az "ingyenriasztó" kültéri "védelme" egy 6x0,22 riasztókábel a fonott drótkerítésbe fűzve, 24 órás zónának + a bejárati ajtón egy nyitásérzékelő 60 mp-es belépési késleltetést indítva....
előzmény: hazriaszto #2

hazriaszto

  • Vendég
Re:Ragasztott kábelezés
#4 2012. Szeptember 12. - 19:33:07
0
csak mert nemrég hogy visszahívtak biztosító miatt és kábeleznem kellett védett térben... lehet csak sz..tak? mindegy ügyfél fizette :)
előzmény: eXtra #3

hazriaszto

  • Vendég
Re:Ragasztott kábelezés
#2 2012. Szeptember 12. - 18:47:08
0
ez engem is érdekelne. amúgy én úgy tudom a biztosítók nem engedik meg hogy a kábel szabadon legyen vezetve még beltéren sem. Ha ügyfél kéri lehet, de ha biztosítást is szeretne kötni, akkor bele fognak kötni.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ragasztott kábelezés
#1 2012. Szeptember 12. - 18:21:21
0
Többen írták már, hogy ragasztót  is használnak a kábelezéshez. Leírná valaki a technika lényegét? Milyen ragasztó kell hozzá (mintha elektromos ragasztópisztoly rémlene), a technológia trükkjei, előnyök, hátrányok, stb... Esetleg fotót is szívesen fogadnék a végeredményről! :)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!