Szerző Téma: Belepiszkáltak a telepített rendszerembe  (Megtekintve 6664 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Hi!
Sajnos nem tudom, hogy lehet kijátszani DSC riasztóknál a telepítői újraindítást –még eszembe sem jutott, hogy megpróbáljam, de akkor megfejtem-, de ezek szerint ügyfeleim, illetve azok spanjai sem.
Nekem ez a funkció már segített megelőzni pár önbetörés gyanús akciót, illetve olyan szitukat leplezett le, ahol az alkalmazottak gondolták magukat kicsit okosabbaknak mint tényleg.  Persze ahol van távfelügyelet ez a probléma nem jelentkezik, mert naplózásra kerülnek az események.
Ja egy megjegyzés. Ezek a távfelügyeleti naplók jobb esetben, egy rendszeresen auditált, zárt rendszerből származó naplóbejegyzések. A laptopon lementett  .txt, .csv. dat stb. kiterjesztésű, a programozói szoftver által készített, előélet nélküli, manipulálható naplófájlok nem sokat érnek egy éles helyzetben, mindenesetre éppen több mint a semmi.
Olyan rendszereknél, ahol nincs távfelügyelet, szerintem akkor is sokat ér ez a funkció. Tudom, persze egy profit nem küld térdre, de éppen azokon a helyeken hasznos, ahol se távfelügyelet se szerződés, se karbantartás, mondjuk ki: lakossági munkák egy szelete.
Tevékenységi felelősség biztosítás: van olyan is ami semmire nem fizet, csak ha a létrád rádől a szomszéd szabályosan parkoló, érvényes forgalmi engedéllyel rendelkező diesel gépkocsijára, illetve van olyan is, amit egy alkusz kalkulált ki céged számára, és ténylegesen fizet a nem csak telepítés során okozott károkért.
Ja, lovam nincs, nem kell rugdosnod  :D .

üdv.: czegany
előzmény: vgabor #21

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Szia czegany! >:(

Ha nem laknák messze és nem lennék állat barát lehet, hogy ki rúgnám alólad az a lovat! >:(
"Dsc-nélkül nincs szerintem technikus kód. Van a Masterkód, és a programozói kód, valamint a user kódok, és a speckó (kényszerített stb.) kódok. " Örülök hogy DSCben ennyire otthon vagy. ;D
Azt hogy egy kódot mérnökinek,programozóinak vagy technikusinak hívom az szerintem mindegy talán.
Egy nagy öreg kollégára F.Gy. re emlékeztetsz aki állandóan azon lovagolt, hogy partíció vagy terület.
(Na újabb csont ;) )

Visszatérve, hogy lehet csökkenteni szerintem a támadási felületet. Átadáskor/karbantartáskor lehetőleg minden érzékelőt bejeleztetek és lementem a log fájt. Szerencsés estben az ügyeleten is lenaplózzák.
Átadás átvétel dokumentálása...
Egyébként itt van Amerika ma már mindenkit bármiért be lehet perelni.

"a telepítő magyarázkodhat, vagy felelősségbiztosítása terhére fizethet." Volt már ilyen szerinted? Fizettek?
Sajnos a kabát lopás az kabát lopás és általában mindegy kinek a kabátja :( Hülye ötleteket meg nyílt fórumon nem terjesztünk szerintem.

Vissza a témára:
Ez a "szabotázs nyugtázás programozói vagy mérnöki, vagy technikusi kóddal :P " felelős és normális tulaj esetén tényleg jó. Csak ahogy a pl. a DSC csinálja nem igazán jó. Mert kijátszható a DSCnél!!!

Szerintem + jó az lenne ha a kezelő kiírná "a technikusi nyugtázást kérek", de élesíthető maradna a rendszer.
Innen tényleg a tulaj dolga lenne, hogy komolyan veszi a biztonságtechnikát vagy csak van neki.
Fiúk /lányok van ilyen központ?

Komoly helyen, komoly ügyfélnél,karbantartási szerződés mellett egyetértek a használatával. "Na de oda nem szerelünk DSCt!!! ;)

Az egész téma az ügyfél hozzá állásáról és az LC100ról szól szerintem. Különben meg kár veszekedni, ha verekedni is lehet >:(

Egyébként az LC 100as válaszod tetszik.
Kimondtad a lényeget amire utaltam "Ezért lehet elérni azt, hogy szinte le lehet nullázni az érzékenységet. Normális???" :D Hány igényes PIRben van analóg érzékenység állítás szerintetek?

Baráti üdvözlettel  :) vgabor


előzmény: czegany #18

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Hi!
Egy digitalizálás folyamán, vagy egy digitális jelfolyam feldolgozása közben semmi gond azzal, hogy egy analóg referenciaértéket figyelembe vesznek.
De szerintem az lc100-ak (nem igazán ismerem, nem győzöm eladni az akciós központokhoz kapottakat olyan telepítőknek akik kedvelik a típust) pusztán arról lehet szó, hogy a PIR szenzorról leolvasott, és még nem digitalizált értéket módosítja. Ezért lehet elérni azt, hogy szinte le lehet nullázni az érzékenységet. Normális???
előzmény: Ryki #17

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Dsc-nél tuti van, 700 körül keres valami ilyesmit: szabotázs telepítői újraindítást igényel

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Szia!
A Dsc-nélkül nincs szerintem technikus kód. Van a Masterkód, és a programozói kód, valamint a user kódok, és a speckó (kényszerített stb.) kódok. Szabotázs után a rendszert csak a telepítő tudja újra élesíthetővé tenni.
Én ennek alkalmazázában nem látok "alapvető problémát" Mi az a "takarítónéni effekt", ami szabotázst okoz? Kinyitja a központ dobozt, zónabővítőt, infrát, éltép egy kábelt? Erről a tulajnak/üzemeltetőnek minden képpen tudnia kell. Egy rendszer üzem biztos működését semmi nem veszélyezteti jobban mint a szabotázst.
Gondolj bele, hogy nem a takarítónéni, hanem a fia billent fel két infrafedőt, és átköti az NC-t. Három hónap múlva betörnek(ők), riasztó nem jelzett, a telepítő magyarázkodhat, vagy felelőségbiztosítása terhére fizethet.  Szerintem nagyob csorba a hírnevén nem is eshet. Én már húsz éve riasztózom, de még most sem engedhetnék meg magamnak ekkora blamát. Főleg öreg rókák esetében "ciki" az ilyen magyarázkodás.
Ha csak sárga lámpát okoz a szabotázs, a tulaj úgy is bekapcsolja, magyarázkodni Te fogsz.
Igenis, ha a rendszerben szabotázs történt, a védelmi logika tiltsa le addig a működését, ameddig a telepítő a helyszínen meg nem állapítja a szabotázs okát, és ellenőrzi a teljes működőképességet. Aki ezt nem teszi meg, vagy kiadja a pr. kódot, az nem látja át egyszerűen az alapvető vagyonvédelmi normatívákat, hanem a kényelmes megoldást választja, mert valószínűleg nem volt még profi betörése.
Természetesen mindenki úgy építi a rendszerét és hírnevét, ahogy óhajtja.


előzmény: vgabor #13

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317

ui. frissen végzett biztonságtechnikai mérnökök magyarázzák már el, hogy működik az érzékenység állítás egy "digitális" infrában potival? köszi


előzmény: vlezlee #5


Egy frissen végzett Biztonságtechnikai mérnök egyáltalán nem fog tudni válaszolni a kérdésedre.
Tapasztalatból mondom hogy egy mostani biztonságtechnikai mérnöknek a tantárgyak 50% át mechanikai és épületgépészeti tárgyak adják. A maradék 50% ban van úgymond szakirányú tárgy úgy mint: Tűzvédelem, Munkavédelem, Polgár és Katasztrófavédelem és elenyésző %ban Vagyonvédelem.
Ahol is megtapizhatod a dolgokat, de rendes működést, működési elvet stb nem magyaráznak el.
Tehát a mi miért van, az sajnos nem derül ki.  :-X
előzmény: vgabor #14

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
A Satel Integránál is ki lehet íratni a kezelőre, hogy "Rendszer szabotázs, hívja a szervízt".
 
Egy helyen pl. kihívott az ügyfél, hogy néhány napja nem látja a megszokott feliratokat a kezelőn.
 
Mikor kimentem, akkor a fentebb idézett üzenet fogadott a kezelőn, amit nem tudott eltűntetni a tulaj.  :)
 
Aztán gyorsan kiderült, hogy a központ dobozába való kíváncsi bekukucskálás miatt volt az egész (garanciális időn belül).  :)

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Csak egy példa: Margit krt. lakás felújítás, ügyfélhez a villanyszerelő visz be,  mint fővállalkozó. Csövez, kábelez, mi a kész kiállásokra tesszük az eszközöket. Átadás, első találkozó az ügyféllel. Na akkor a 8 infrából 6-ot tegyenek át!
 :o ? Kiállások? Kábel? Csatorna? Az első gyógyszerelgurulás után centi elővesz, papír elővesz, minden óhaj és sóhaj roppant pontosan feljegyez, aláirat. Átrakást követően átadás és kifizetés rendben lezajlik. 3 hét múlva csörög a telefon, hogy 3 infra útban van az új bútorzatnak, nem pontosan raktuk át. Átszereléshez munkalappal beállít, méreteket levesz, azbiza stimmel. Innentől nem volt ellenvetés a munka kifizetésével szemben :P . Bepróbálkozás megvolt, nem nyert. Azóta is jó viszonyban vagyunk, a mellette lévő házban már direktbe szereltünk nekik rendszert, és másoknak is ajánlanak....
A víz vérré a papír pénzzé válik :-*

előzmény: vgabor #13
« Utoljára szerkesztve: 2013. Április 10. - 22:09:20 írta vg »

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
+1
Az én egyik sztorim így néz ki: ( TOP 10ben benne van)

Jól működő 5-6éves távfelügyeletre bekötött rendszer vett át az ügyfél a lakással OPTEX infrákkal.
Hív: állat lesz a lakásban, tudunk kisállatos infrát felszerelni? Mondom  2db Aritech DD100PI anyag+díj+kiszállás 30e.
Jóóó háááát.....Majd eltűnik. Sose láttam az ürgét!
Eltelik 1-2hónap üvöltve hív! Azonnal javítsam meg a sz... riasztóját, mert állandóan riaszt!!! A repülőtérről kellett hazajönnie!!!! Közöm?? Kérdem mi történt a beszélgetésünk óta. Mondja drága voltam erre járt egy szerelő nevét számát már nem tudja állítólag ő is dolgozik ezzel a távfelügyelettel, megcsinálta 10ezerért a 2 infra cseréjét!!! Mit szerelt fel? DSC LC100 rá volt írva kisállatos. Lehet benne tekergetni valamit...

Ja mondom ismerem az eszközt. Benne  van nálam az "ellenségnek ajándékba" kategóriába.
Kicsit leigazítottam az embert és azóta se láttam! Az ügyelet se tudta megmondani ki volt "tőlük" kint.

ui. frissen végzett biztonságtechnikai mérnökök magyarázzák már el, hogy működik az érzékenység állítás egy "digitális" infrában potival? köszi


előzmény: vlezlee #5

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
"DSC-nél van ilyen lehetőség."
 Na, az annyit ér, mint halottnak a csók. Könnyen kijátszható.
 A DSC egyéb kvalitásait lásd másik fórum témában. Szóval ezért ne szereljen senki DSC-t szerintem!
 Az opció neve általában "szabotázstörlés technikusi kóddal"
 
 Komoly központnál pl." Aritech-GE-UTC" ATS, Texecom Premier 88 esetén tényleg nem nagyon lehet kikerülni reset nélkül. Legalább is még nem jöttem rá. ;) 

Az alapvető probléma ezzel az opcióval, hogy ha bármilyen okból szabotázs keletkezik a rendszerben a rendszer nem élesíthető! (pl. takarító néni effekt)
 Mehetsz ki a helyszínre azonnal vagy adhatod ki a technikusi kódodat??? Vagy vállalod a hercehurcát, ha másnapra betörnek és közlik, hogy ez azért volt, mert Miattad!!! Nem tudták használni a rendszert!???

 Az opció egy jól fizető karbantartási szerződés esetén "komoly" helyen még hozhat is pénzt vagy presztízst. Na de ügye oda nem szerelünk DSCt.

Sajnos ha az  ügyfeled hagyja vagy kéri az idegen"szakember" belenyúlkálását akkor nagyobb a probléma. Ha idegen belenyúl a rendszerbe akkor már nehéz "visszahozni" az ügyfelet.
És ezen sajnos a papír se nagyon segít. Én is írok átadás-átvételit, de hogy "a telepítő barátja" az azért erős, csak jogilag véd esetleg. Hát hogy pénzt hozott volna olyanra még nem emlékszem.

VG! Neked hogy sikerült ilyenből pénz csinálni? Jöhet privátba! üdv VG ;)

előzmény: kero #10

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!