Szerző Téma: Óbudai Egyetem Had- és biztonságtechnikai mérnöki kar.  (Megtekintve 11842 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
.........
Persze aki meg akar maradni egy szerelő mellett tiplifelrakó, létrázó, vagy sziréna-felfúró segédnek ...


Igazad van, de az emberek 20-40%-a mégis ilyen. Túlélésre hajt, és letojja a mélyebb összefüggéseket. Jellemzően minden témában van ismerőse akit fel lehet hívni és agyelszívásból élősködik, azonban ő semmit sem tud betenni a kalapba.
Mégis nekik ez így tökéletesen megfelel :o :'(
előzmény: L. Pásztor #23

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ha valaki elvégez egy Bsc-t és egy Msc-t is mellé, kimegy az iparba (gyakorlat nélkül) kb. meghal az iparban.

Kinek mi :)

előzmény: L. Pásztor #19


1. Ha Bsc-t végez és kimegy az iparba gyakorlat nélkül, akkor meghal.
2. Ha Msc-t végez és kimegy az iparba gyakorlat nélkül, akkor is meghal meghal, legfeljebb nem olyan hülyén  :)
3. A gyakorlatot idővel mindkét esetben idővel mindenki megszerzi, mert az élet rákényszeríti.
4. De az élet megy tovább, és sok új dolog jön elő, (mert előjön, egyre több és egyre gyorsabban) akkor az Msc birtokában hamarabb megérti és átlátja a rendszerek és eszközök működését, és kisebb a  valószínűsége, hogy áll bambán a feladat előtt, és valamelyik szakmai fórumon nevetséges kérdéseket  tesz fel ... reménykedve abban, hogy jó szándékú és tájékozottabb kollégák segítenek neki.

Persze a technika gyorsabban halad, mint ahogy követni tudnánk. Így előbb-utóbb mindenki lemarad és tesz fel kérdéseket. De rohadtul nem mindegy, h valaki már 35 évesen sem tudja követni a szakmát, vagy valaki csak 60 évesen jut el oda, h ez már egy kicsit gyors neki ...

Nem lehet egy jó dolog úgy leélni egy életet, h valaki csak ugatja a szakmáját, hát nem ?

Persze aki meg akar maradni egy szerelő mellett tiplifelrakó, létrázó, vagy sziréna-felfúró segédnek ...

 
előzmény: Dangabor #20

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
OFF
2001, Kandó, műszaki menedzser szak, vagyonvédelmi labor, mérés célja: ismerkedés a biztonságtechnikai eszközökkel.
Emberünk kivesz a dobozból egy négyvezetékes nyitást, némi méricskélés után két vezetéket ráköt az akkura (mondván minden eszköz táppal működik), majd miután rátette a mágnest, csodálkozik a fellépő füst és hőhatáson.
Így utólag leírva mosolyra fakasztó, de akkor  :o >:( Arra már nem emlékszem, hogy a mérési jegyzőkönyvbe ez hogyan dokumentálódott.
Na ezek után készítettem egy hülye-biztos mérési utasítást erre a mérésre is.  :'(
ON
előzmény: Ryki #21

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Ismerős mellé anno ki raktak gyakorlatra egy friss diplomás embörkét.
Riasztó telepítésnél szépen el lett neki magyarázva minden mit hogyan csináljon.
A munka hevében ismerős arra lett figyelmes, hogy miközben az embörke nagy erőkkel fúrja a fém ajtó fém tokját (nyitás érzékelőnek), a ház majdnem szét esik.
Ismerős oda ment meg kocogtatta az embörke vállát, hogy ugyan már mi a halált csinál. Már vagy 4 perce fúrja azt a lyukat úgy hogy a fém tok mellett a fal is látható módon megrepedt.
Ismerős kivette az embőrke kezéből a fúrót, megnézte fúrás helyett ütve fúráson volt a gép és nem is fém fúrószár volt benne... 8)   


előzmény: Dangabor #20

Nem elérhető Dangabor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
Egy szóval nem mondtam hogy " kis 4 zónás rendszer "felszegelése"" elég.
Én gyakorlati ember vagyok, nem az elméleti dolgokat tartom fontosnak hanem a gyakorlatit, úgy lehet a legjobban megtanulni. "Mélyebb elméleti tudás" Semmit nem érsz vele ha gyakorlatban nem tudod mit is jelent.

Ha valaki elvégez egy Bsc-t és egy Msc-t is mellé, kimegy az iparba (gyakorlat nélkül) kb. meghal az iparban.

Kinek mi :)

előzmény: L. Pásztor #19

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Egy Bsc elvégzése bőven elég ilyen szakmához mint a miénk, a többit kint az iparban szerzed meg ami sokkal többet ér mint egy Msc.

Nem jó tanács !
Ez a szakma már most is több, mint egy 4 zónás kisközpont felszegelése a padlásra ... és ennél csak több lesz.

Nézzétek meg, pl. video témában ezen a fórumon is hány olyan probléma merül fel, mely mélyebb elméleti tudás mellett nem is lenne kérdés... 
Sokan itt autodidakta módon jöttek bele a video rendszerek telepítésébe, így soxor sokak számára okoz fejtörést egy-egy iskola-szintű, jellegzetes hibából adódó zavar.

Erre szoktam mondani: a szakmai tudás és a szívás-szopás szorzata állandó ...
Folyamodványa: 5 évig tanulsz és utána 40 évig kényelmesen dolgozol, vagy megtakarítassz a tanulástól egy kis időt, de utána 40 évig csak görcsölsz ...

Az elméleti tudásból, a gyakorlati tapasztalatból sosem elég.
előzmény: Dangabor #18

Nem elérhető Dangabor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
Sziasztok!

Én a héten államvizsgáztam az OE-KVK-n, Villamosmérnöki képzésen Épület és Közmű automatizálási modulon (Bsc).
Konkrétan tantárgy nincs a vagyonvédelem-biztonságtechnikára, de több tárgy is foglalkozik vele.
Alapok szerzésére jó, további ismeretek megszerzése nekem úgy történt a riasztókkal kapcsolatban, hogy nagymamám özvegy lett
és riasztót akartam neki, fogtam megvettem, összeraktam itthon minibe a rendszert, és tapasztalat, leírás alapján megcsináltam neki.
Azóta is tökéletesen működik!
Kell hozzá műszaki affinitás is nem mondom, de alap és logikai gondolkodás mód kialakulásához tökéletes az egyetem.
Én ha elölről kezdeném ugyanide mennék, a BME-n sokkal több az elmélet mint a Kandón.
Az OE-n sokkal több a gyakorlati képzés, labor foglalkozások ahol látod is hogy miről tanulsz!
Majd a képzés utolsó évében kiközvetítenek cégekhez mint gyakornokokat (kooperatív képzés).
Csak ajánlani tudom, engem is ahhoz a céghez vettek fel most ahol gyakorlaton voltam.

Több csoporttársam is jelentkezett erre a Biztonságtechnikai Msc-re ami a téma, én nem mennék, elég volt az iskolapadból :) )
Egy Bsc elvégzése bőven elég ilyen szakmához mint a miénk, a többit kint az iparban szerzed meg ami sokkal többet ér mint egy Msc.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 29. - 15:25:04 írta Dangabor »

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Na ezt az adalékot nem ismertem. Így még "aranyosabb" a történet.
előzmény: jachner #16

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
amit olyan tett fel aki anno kihullott? ez már nagyon régi lerágott csont. Igaz egyszer kell, hogy egy suli megpecsételődjön, aztán nehéz lemosni...
előzmény: mot #15

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
"Gábor Dénesek kíméljenek" - áll egy álláshirdetésben.
előzmény: L. Pásztor #14

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!