Szerző Téma: Óbudai Egyetem Had- és biztonságtechnikai mérnöki kar.  (Megtekintve 11840 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
.........
Persze aki meg akar maradni egy szerelő mellett tiplifelrakó, létrázó, vagy sziréna-felfúró segédnek ...


Igazad van, de az emberek 20-40%-a mégis ilyen. Túlélésre hajt, és letojja a mélyebb összefüggéseket. Jellemzően minden témában van ismerőse akit fel lehet hívni és agyelszívásból élősködik, azonban ő semmit sem tud betenni a kalapba.
Mégis nekik ez így tökéletesen megfelel :o :'(
előzmény: L. Pásztor #23

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ha valaki elvégez egy Bsc-t és egy Msc-t is mellé, kimegy az iparba (gyakorlat nélkül) kb. meghal az iparban.

Kinek mi :)

előzmény: L. Pásztor #19


1. Ha Bsc-t végez és kimegy az iparba gyakorlat nélkül, akkor meghal.
2. Ha Msc-t végez és kimegy az iparba gyakorlat nélkül, akkor is meghal meghal, legfeljebb nem olyan hülyén  :)
3. A gyakorlatot idővel mindkét esetben idővel mindenki megszerzi, mert az élet rákényszeríti.
4. De az élet megy tovább, és sok új dolog jön elő, (mert előjön, egyre több és egyre gyorsabban) akkor az Msc birtokában hamarabb megérti és átlátja a rendszerek és eszközök működését, és kisebb a  valószínűsége, hogy áll bambán a feladat előtt, és valamelyik szakmai fórumon nevetséges kérdéseket  tesz fel ... reménykedve abban, hogy jó szándékú és tájékozottabb kollégák segítenek neki.

Persze a technika gyorsabban halad, mint ahogy követni tudnánk. Így előbb-utóbb mindenki lemarad és tesz fel kérdéseket. De rohadtul nem mindegy, h valaki már 35 évesen sem tudja követni a szakmát, vagy valaki csak 60 évesen jut el oda, h ez már egy kicsit gyors neki ...

Nem lehet egy jó dolog úgy leélni egy életet, h valaki csak ugatja a szakmáját, hát nem ?

Persze aki meg akar maradni egy szerelő mellett tiplifelrakó, létrázó, vagy sziréna-felfúró segédnek ...

 
előzmény: Dangabor #20

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
OFF
2001, Kandó, műszaki menedzser szak, vagyonvédelmi labor, mérés célja: ismerkedés a biztonságtechnikai eszközökkel.
Emberünk kivesz a dobozból egy négyvezetékes nyitást, némi méricskélés után két vezetéket ráköt az akkura (mondván minden eszköz táppal működik), majd miután rátette a mágnest, csodálkozik a fellépő füst és hőhatáson.
Így utólag leírva mosolyra fakasztó, de akkor  :o >:( Arra már nem emlékszem, hogy a mérési jegyzőkönyvbe ez hogyan dokumentálódott.
Na ezek után készítettem egy hülye-biztos mérési utasítást erre a mérésre is.  :'(
ON
előzmény: Ryki #21

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Ismerős mellé anno ki raktak gyakorlatra egy friss diplomás embörkét.
Riasztó telepítésnél szépen el lett neki magyarázva minden mit hogyan csináljon.
A munka hevében ismerős arra lett figyelmes, hogy miközben az embörke nagy erőkkel fúrja a fém ajtó fém tokját (nyitás érzékelőnek), a ház majdnem szét esik.
Ismerős oda ment meg kocogtatta az embörke vállát, hogy ugyan már mi a halált csinál. Már vagy 4 perce fúrja azt a lyukat úgy hogy a fém tok mellett a fal is látható módon megrepedt.
Ismerős kivette az embőrke kezéből a fúrót, megnézte fúrás helyett ütve fúráson volt a gép és nem is fém fúrószár volt benne... 8)   


előzmény: Dangabor #20

Nem elérhető Dangabor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
Egy szóval nem mondtam hogy " kis 4 zónás rendszer "felszegelése"" elég.
Én gyakorlati ember vagyok, nem az elméleti dolgokat tartom fontosnak hanem a gyakorlatit, úgy lehet a legjobban megtanulni. "Mélyebb elméleti tudás" Semmit nem érsz vele ha gyakorlatban nem tudod mit is jelent.

Ha valaki elvégez egy Bsc-t és egy Msc-t is mellé, kimegy az iparba (gyakorlat nélkül) kb. meghal az iparban.

Kinek mi :)

előzmény: L. Pásztor #19

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Egy Bsc elvégzése bőven elég ilyen szakmához mint a miénk, a többit kint az iparban szerzed meg ami sokkal többet ér mint egy Msc.

Nem jó tanács !
Ez a szakma már most is több, mint egy 4 zónás kisközpont felszegelése a padlásra ... és ennél csak több lesz.

Nézzétek meg, pl. video témában ezen a fórumon is hány olyan probléma merül fel, mely mélyebb elméleti tudás mellett nem is lenne kérdés... 
Sokan itt autodidakta módon jöttek bele a video rendszerek telepítésébe, így soxor sokak számára okoz fejtörést egy-egy iskola-szintű, jellegzetes hibából adódó zavar.

Erre szoktam mondani: a szakmai tudás és a szívás-szopás szorzata állandó ...
Folyamodványa: 5 évig tanulsz és utána 40 évig kényelmesen dolgozol, vagy megtakarítassz a tanulástól egy kis időt, de utána 40 évig csak görcsölsz ...

Az elméleti tudásból, a gyakorlati tapasztalatból sosem elég.
előzmény: Dangabor #18

Nem elérhető Dangabor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
Sziasztok!

Én a héten államvizsgáztam az OE-KVK-n, Villamosmérnöki képzésen Épület és Közmű automatizálási modulon (Bsc).
Konkrétan tantárgy nincs a vagyonvédelem-biztonságtechnikára, de több tárgy is foglalkozik vele.
Alapok szerzésére jó, további ismeretek megszerzése nekem úgy történt a riasztókkal kapcsolatban, hogy nagymamám özvegy lett
és riasztót akartam neki, fogtam megvettem, összeraktam itthon minibe a rendszert, és tapasztalat, leírás alapján megcsináltam neki.
Azóta is tökéletesen működik!
Kell hozzá műszaki affinitás is nem mondom, de alap és logikai gondolkodás mód kialakulásához tökéletes az egyetem.
Én ha elölről kezdeném ugyanide mennék, a BME-n sokkal több az elmélet mint a Kandón.
Az OE-n sokkal több a gyakorlati képzés, labor foglalkozások ahol látod is hogy miről tanulsz!
Majd a képzés utolsó évében kiközvetítenek cégekhez mint gyakornokokat (kooperatív képzés).
Csak ajánlani tudom, engem is ahhoz a céghez vettek fel most ahol gyakorlaton voltam.

Több csoporttársam is jelentkezett erre a Biztonságtechnikai Msc-re ami a téma, én nem mennék, elég volt az iskolapadból :) )
Egy Bsc elvégzése bőven elég ilyen szakmához mint a miénk, a többit kint az iparban szerzed meg ami sokkal többet ér mint egy Msc.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 29. - 15:25:04 írta Dangabor »

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Na ezt az adalékot nem ismertem. Így még "aranyosabb" a történet.
előzmény: jachner #16

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
amit olyan tett fel aki anno kihullott? ez már nagyon régi lerágott csont. Igaz egyszer kell, hogy egy suli megpecsételődjön, aztán nehéz lemosni...
előzmény: mot #15

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
"Gábor Dénesek kíméljenek" - áll egy álláshirdetésben.
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Vicc, ami nem vicc:

Helyszín:  SZTE prog-matematika szak, III. évfolyam, ZH írás.
Feladat:   A "Hello World" szintű pár soros C program megírása.
Helyzet:   A diákok 2/3 az üres papírt bámulja ... alig ír valaki.
Kérdés:    Mi van, miért nem írnak ???
Egyik:      Tudom a lényeget tanár úr ... csak azt nem tudom, hogy kell elkezdeni.

No comment ...         

előzmény: L. Pásztor #13

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Pont azért írtam a Müncheni és a Zürich-i műszaki egyetemeket, mert ezek ugyan nem egy MIT, de mindenképp a legjobb európai műszaki egyetemek, jóval a BME szintje felet. Rémlik még, h a Stockholmit is ide sorolják.
Ezek tehát nem átlag-egyetemek ... az innen kikerülők egy része is azonnal komoly helyekre szokott kerülni.

Való igaz, "papírgyártás" nyugat-európában is létezik, tucatjával vannak silány szintű és képzést adó intézmények, ahogy MO-on is, sőt meglátásom szerint itt a nagytöbbség az csak az ...  vagyis olyan médiamarketingmenedzeresasszisztenses  :(  :(   :(

A BME villany és infó karon kívül valamelyest az SZTE viccbe hajló "mérnök-képzését" , és kb. egyanennyire a Corvinus "sokszínűségét" ismerem, Pázmányról nincs megbízható infóm ...   De illúzióim sincsenek  :(

előzmény: vg #12

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
A 90%-ával egyetértek amit írtál.
pl.:A mérnökképzés Harvard-ja az MIT, azaz a Massachusettes Institut of Technologies.  (http://hu.wikipedia.org/wiki/Massachusetts_Institute_of_Technology )  Itt mondjuk azon túl, h egy félévre valahol 60.000 USD a képzés, azonnal olyan fejek jönnek ki, akiket hihetetlen céltudatosan és aprólékosan nagyrészt egy-egy részterületre képeztek, és abban a témában eszméletlen mennyiségű gyakorlaton nőttek fel. Ezekkel a fejekkel lehetelen verszenyezni...
 ::taps:: Igen, ez nagy igazság, azonban:
Képzeld el mi lenne akkor, ha MIT szintű, vagy mondjuk csak Münchenben v Zürichben végzett embereket képeznének .

ezzel az 1 általános mondatoddal -legalábbis 2. tagmondatával- már nem értek egyet. A nyugat-európai tucat egyetemek alig ütik meg az amerikai tucat egyetemek szintjét és bizony sok esetben egy magyar egyetemen sokkal több dolgot kérnek számon (nem feltétlenül jobbat!), de a végzéshez mindenképpen általában többet kell pedálozni itthon. Itt egyértelműen csak a tucat iskolákról beszéltem mind itthon, mind máshol.
Még abban is egyetértek, hogy a BME valszeg a villanyos képzések közül tán a legjobbat nyújtja itthon, de a Pázmány szerintem néhány területen beelőz 8)
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Teljesen igazad van. A szakmai tudás megszerzéséhez itthon nincs keret és eszköz park.
De amit én is láttam / tapasztaltam a képzésben annál még az MIT takarítója is képzettebb.
Az Óbudai Egyetemen legalább olyanok tanítanak akik az adott témával foglalkoztak egész életükben, ez alatt a szakirányú tárgyakat értem. Érdekesen és figyelem felkeltően tanítanak.
De például amikor elérkeztem a Vagyonvédelem II nevezetű tárgyhoz a 6. félévben a 7 ből, és akkor láttunk riasztóközpontot először és utoljára a képzésben, azt is csak 3x mert éppen így alakult.  :P
Én szerencsés vagyok mert már az egyetem előtt közeli kapcsolatba kerültem a vagyonvédelemmel.
De aki például gimnáziumból szabadult oda és Ő csak akkor látott olyat először szinte elsírta magát.

Nem lenne itt probléma ha ésszerűen terveznék meg a képzést és tényleg arra fektetnének hangsúlyt ami lényeges. Lehetnek tárgyak amivel hígítják a képzést  hogy kitöltsék a képzési időt, de könyörgöm ne az ilyen tárgyakból legyenek brutális számonkérések. Evvel pontosan arra ösztönzik a diákokat hogy arra fordítsák a maradék idejüket is amire nem kéne, bemagoltatják velük a hígítós tárgyakat, ami meg érdekelné őket arra nem marad idő.

És aki esetleg megnézte Bálint linkéjt az Óbudai Egyetem BT szakjáról, az tisztán látja hogy még az órák számában is elnyomják a hígítós tárgyak a szakmai tárgyakat. ( Mechanika I-II heti óra száma 4-4, Vagyonvédelem I-II óra száma 3-3)
Ezt most tényleg így.... Vicc

előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Tökéletesen látod....
De mutass nekem egyetlen olyan egyetemet MO-on ahol nem ugyanez van. Ami szerintem részben szándékos, részben meg nem. Hadd magyarázzam meg:

1. képzés ócccsóé:
A tanár meg a kréta a legolcsóbb a világon. Reggel 8-kor felb...nak a táblára egy képletet, mind1 milyen tárgyból, levezetik bebizonyítják n+1 oldalon keresztül. Jól számon lehet kérni, belőle ZH-t iratni vagy vizsgáztani. És gyakorlatilag ez a fajta képzés ingyé van.
Ezzel szemben ha több labort v gyakorlatot kellene tartani, rengeteg műszer, anyag, alkatrész kellene hozzá. Kb. 10 diákonként kell külön terem és külön tanár, szemben a levezetéses elmélethez, ahol 300 hallgató egy teremben egy közalkalmazotti besorolású tanárral és egy krétával ugye  ingyé van ... És igazad van, nagyon jól tudják hígítani a szakmai oktaást messze oda nem illő tárgyak sorával. Ma már hülyére röhögjük magunkat, h régen a villanykaron nekünk is volt orosz, politikai gazdaságtan, tudományos szocializmus, filozófia és egyéb baromságok. A tantárgyak igen, de a szisztéma azóta sem sokat változott ...

Ellenben csak úgy alsó hangon képzeld el, ha pl. laboron (akár naponta is) mondjuk minden hallgatónak egy 2 particiós 16 zónás központot kellene komplet összeállítani 500 méter kébellel, 20 féle érzékelőstől, felprogramozni, felügyeletre bekötni, és ezerféle RF zavart, hálózati hibát, stb szimulálva tesztelni a rendszert ... micsoda mennyiségű hely és eszköz kellene hozzá.
Vagy egy 9 kamerás rendszerrel ugyanezt ... meg aztán tűzjelzővel, stb, stb.  Micsoda eszközpark kellene hozzá ! És itt kapná hozzá az elmélet egy részét is, ahogy a világ fejlettebbik felén ...

2. ha elsőre komplett szakembereket képeznének:
A mérnökképzés Harvard-ja az MIT, azaz a Massachusettes Institut of Technologies.  (http://hu.wikipedia.org/wiki/Massachusetts_Institute_of_Technology )  Itt mondjuk azon túl, h egy félévre valahol 60.000 USD a képzés, azonnal olyan fejek jönnek ki, akiket hihetetlen céltudatosan és aprólékosan nagyrészt egy-egy részterületre képeztek, és abban a témában eszméletlen mennyiségű gyakorlaton nőttek fel. Ezekkel a fejekkel lehetelen verszenyezni...

És a magyar képzés nem is akar, mert valójában nem mer és NEM AKAR azonnal önálló, saját lábán megállni tudó mérnököket képezni. Az ismeretségem nagyrészének diplomás gyerekein látom, h végzéskor nagyrészük így is azonnal hagyja el az országot, pedig közülük elég keveset tudják még művelni a szakmát, és az első 2-3 évben alaposan megizzadnak odakint. Képzeld el mi lenne akkor, ha MIT szintű, vagy mondjuk csak Münchenben v Zürichben végzett embereket képeznének ... abszolút nem maradna visszatartó erő, az utolsó itt már leoltotta volna a villanyt.

Nem alaptalanul írtam le, amít leírtam,  pontosan látom mi megy pl. a BME villanykaron (ami magyar viszonylatban kb. a legjobb egyetem), gyakorlatilag alig van gyakorlati képzés és az eköré összpontosuló tudás átadása. Ha valaki érteni is akar majd valamihez, manuális csinálnia kell a dolgokat nap-mint-nap. Ez keveseknek adatik meg, nincs rá hely és eszköz ... így nagyrészt marad az autodidakta (amatőr) ellesés-eltanulás módszere.

Tanulság: bárhova is mész, az egyetem v főiskola MELLETT meg kell keresned a módját annak, h a való életben a művelendő szakmát és a gyakorlatot az iskolával párhuzamosan, lépésről-lépésre sajátítsd el.
   
 
 
előzmény: Ryki #9

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Hmmm. Akkor fussunk neki még egyszer, látom nem kerek a dolog... ???
Nem az oktatás minőségével van baj, mert jól tanítanak, hanem a képzéssel azon belül is néhány tárgynak a számonkérésével / teljesítésével...
Avval van baj hogy az olyan tárgyak mint Pl. Közgazdaságtan I-II -nél két külön tanár tartja a képzést és mind a két tárgyból vért izzadva kell vizsgázni, a szakmai törzsanyagok felénél (Tűzvédelem, Fegyverismeret) pedig évközi jegy van amit egy házi dolgozattal ki lehet váltani.
Pont hogy a szakmai tárgyaknál kellenének a vizsgák.
Az meg vicc hogy nem azokból a tárgyakból van szigorlat amiből záróvizsgázni fog az ember (Vagyonvédelem, Tűzvédelem, Munkavédelem).
Őszintén szólva nem a nem tanulásról van szó de ami nem érdekel és köszönő viszonyban sincs a szakmával azt nem tanulom meg.
Ha szerkezettant és épületgépészetet akartam volna tanulni és abból szigorlatozni akkor a BME-re megyek építészmérnöknek, ennyire egyszerű.
Itt pont a szakmai részt ölik meg, az hogy a Biometria a szabadon választható tárgyak között van, ami a mai világban rohamosan elterjed mindenhol, azt megint csak furcsának találom.

előzmény: Balint #7

Nem elérhető Balint

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
A vagyonvédelmi tervező, szerelő igazolvány a 2005. évi CXXXIII. törvény 1. § (5) bekezdésében.
Az pedig, hogy tűzjelzőhöz nem jó, az a 45/2011. BM rendeletből következik, vagyis abból, hogy csak olyan végezheti a tevékenységet akinek van tűzvédelmi szakvizsgája.

előzmény: padisah #6

Nem elérhető Balint

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Igen, azzal én is egyet értek, hogy néhány tárgy nehezebb mint amennyire lennie kellene a szükségességéből adódóan, de aki 3-4x kell, hogy nekifusson annak a szigorlatnak az nem biztos, hogy oda való. Másrészt pedig az, hogy egy szakmai tárgyat mennyire nehéz teljesíteni, az nem biztos, hogy jellemzi az oktatás minőségét. Szerintem az a lényeg, hogy ha akarsz tanulni akkor tudsz-e, jók-e az előadások, felkészült-e a tanár, stb. Nem hiszem, hogy azon múlna, hogy a végén szóban vizsgázol belőle vagy házi dolgozatot kell írnod, ha érdekel, úgyis megtanulod. Persze könnyebb ha nem szabadon választható és rá vagy kötelezve, de hát ez már nem az óvoda.
előzmény: Ryki #5

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Bocs, hol van az leírva, hogy egy diploma mire jogosít?
előzmény: Balint #3

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Ez mind szép és jó, tényleg így van ahogy leírtad. De amíg olyan a képzés az ÓE Bt szakon, hogy Épület gépészet- Szerkezettan szigorlaton az ember harmadjára vagy negyedjére megy át és Fegyverismeretből elég egy Házi dolgozat hogy teljesítsd a tárgyat az elég sokat elárul.
Nem azt mondom hogy nem kell egy BT mérnöknek tisztában lennie egy pár épületgépészeti fogalommal, de értelmetlennek tartom hogy pont olyan tárgyakból van Szigorlat ami nem a képzésre utal.
Nem lenne baj a képzéssel ha tényleg a lényeges dolgokra fektetnének hangsúlyt és nem pedig a lényegtelenre.
Személyes tapasztalat hogy a lényegtelen tárgyak a legnehezebbek és a szakirányúak voltak a legkönnyebbek. Néhány plusz tantárgy pedig ami szorosabban kapcsolódik a szakhoz, azok pedig Szabadon választható tárgyak között kaptak helyet.

előzmény: Balint #3

Nem elérhető Balint

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Ami kimaradt, az talán az, hogy jogi szempontból mindegy, hogy melyik képzést végezd, vagyonvédelmi rendszert tervező, szerelő igazolványt a villamosmérnökivel és a biztonságtechnikai mérnökivel is kaphatsz, tűzjelzőhöz pedig egyik sem jó.

előzmény: Ryki #2

Nem elérhető Balint

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
 Szia!
 
 Nem rossz az ÓE had- és biztonságtechnika BSc, de minden attól függ, hogy pontosan mivel is akarsz majd foglalkozni. Ha kizárólag az elektronikus vagyonvédelem érdekel, akkor én a helyedben nem jelentkeznék ide, ugyanis a képzés alapvetően 3 részre osztható, vagyonvédelemre, tűzvédelemre és munkavédelemre. Ezeken kívül nagy hangsúlyt fektetnek még a fegyverismeretre, anyagismeretre, építészet-épületgépészetre. Ebből azt hiszem látható, hogy elektronikával kapcsolatos dolgokkal max. az órák 1/4-ében találkoznál és olyan dolgokat is meg kellene tanulnod amit a későbbiekben nem akarsz használni (és egyébként nem is tudnál, mert a diploma nem jogosít fel munkavédelmi vagy tűzvédelmi feladatok ellátására).
 
 Az, hogy a villamosmérnöki képzés során nem találkoznál biztonságtechnikával ebben a formában nem teljesen igaz. A BME képzési rendszerét nem ismerem, de az ÓE Kandó Kálmán Kar villamosmérnök képzésén a műszer-automatikai szakirányon belül van egy F2-es modul, ami kifejezetten elektronikus vagyonvédelmi rendszerekkel foglalkozik. Valószínűleg találsz hasonlót a BME-n is. Egyébként halkan megjegyezném, hogy villamosmérnökként a kezdő fizetések átlaga is magasabb.
 
 A BT MSc egész jó, itt már tényleg tanulsz olyan dolgokat, amiket tudsz hasznosítani a szakmában, viszont itt is vannak olyan tárgyak, amikre lehet, hogy nem lesz szükséged, pl. fegyverismeret, alkalmazott kémia. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ezzel ki tudod váltani a szakma gyakorlásával eltöltött kezdeti éveket, de én hasznosnak találtam a képzést.
 
 Egyébként azon is sok múlik, hogy valaki tanulni akar, vagy nem. Végzett már olyan biztonságtechnikai mérnök is MSc-n aki nem tudta, hogy mi a különbség a hagyományos és az intelligens tűzjelző rendszer között, és végzett már olyan is, aki szakmailag jobban képben volt, mint 1-2 villamosmérnök.
 
 Érdemes megnézni a tantárgyprogramokat és akkor legalább képet kapsz róla, hogy milyen tárgyakat is tanulnál: http://www.banki.hu/~to/ - tantervek fül és keresd ki a szakokat.
 
 Mi az, amivel nem találkoznál, ha villamosmérnöki képzés után mész BT MSc-re:
 -tűzvédelem
 -környezetvédelem
 -anyag- és gyártásismeret
 -építészet-épületgépészet
 
 Mi a hátránya, ha nem BT BSc után mész BT MSc-re:
 - az MSc első évében ún. pótlólagos tárgyakat kell elvégezned a normál MSc-s tárgyakon kívül. Ezek olyan tárgyak amiket BSc-n tanítottak, te viszont nem tanultad villamosmérnökként. Azért nem úgy kell elképzelni, hogy lesz egy nappali és egy éjszakai kurzusod, a tárgyakat egyéni felkészülés után letett vizsgával kell teljesíteni. A követelmények jóval enyhébbek, mint ha a normál képzés során, van amiből csak 1 házi dolgozatot kell írnod.
 - azok a tárgyak valószínűleg nehezebben fognak menni, amiket nem tanultál, ilyen pl. a munkavédelem, fegyverismeret, alkalmazott kémia.
 
Azt hiszem nagyjából ennyi.
Ha van még kérdésed, keress meg nyugodtan, szívesen segítek.


előzmény: Jimmy #1

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Tök mindegy hova mész tanulni a szakmaiság szempontjából. A BME villamosmérnökin a Biztonságtechnika közelbe nem kerülsz, az Óbudai egyetemen pedig a BT szak tökéletesen alkalmatlan mindenre. Ha suli mellett esetleg dolgozol akkor jó az Óbudai, de készülj fel hogy 80% ban olyanokat fognak neked ott tanítani ami távoli köszönő viszonyban sincs a Biztonságtechnikával.
Én most írom ott a Diplomám, a képzési idő alatt 4x láttam a suliban riasztóközpontot, aki nem dolgozik mellette és szerez szakmai tapasztalatot az a Diploma után úgy fogja magát érezni hogy tök hülye az egész szakmához.
A Bsc BT diploma önmagában semmit nem ér, nem nyúlhatsz tűzrendszerekhez, ahhoz külön most indítanak ott bővített képzést kemény magyar forintokért.
Ha elsőnek a BME re mész akkor csak villamosmérnöki tudást szerzel, ami után az OE-n csak ilyen tipusú tárgyakat tudsz majd elfogadtatni és egy minimális egyéb tárgyat és utána még legaláb 2-2,5 év kell hogy az Óbudai megszerezd a BT Bsc-t, BME után nem tudsz egyből BT Msc re jelentkezni mert nem lesznek meg az alaptárgyak....
Durván ennyi.


előzmény: Jimmy #1

Nem elérhető Jimmy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Üdv!
Aki ismeri az Óbudai Egyetem Had- és biztonságtechnikai mérnöki karát az írna róla véleményt? Érdemes oda jelentkezni vagy inkább előtte menjek villamosmérnökire a BME-re és utána mesterképzésen a biztonságtechnika? Most végeztem az érettségivel pontszám alapján felvennének a BME-re is, de engem jobban érdekel a biztonságtechnika, csak több ismerős is mondta, hogy inkább tanuljam meg az alapokat villamosmérnökin és utána mesterképzésen a biztonságtechnika. Akinek van róla tapasztalata, hogy miben több az alapszak az Óbudain, mintha csak mesterképzésen tanulnám az legyen szíves írja meg a véleményét.
Köszönöm.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!